Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


       Celem galerii jest wystawiennictwo i promocja prac plastycznych twórców młodych, bądź wchodzących dopiero w świat sztuki profesjonalnej, prezentacja prac dzieci i młodzieży, a także prezentacja prac twórców profesjonalistów. Młodzieżowy Dom Kultury w zakresie popularyzowania plastyki w naszym mieście współpracuje ze szkołami, domami kultury, ośrodkami szkolno-wychowczymi i przedszkolami z terenu miasta i powiatu.

       Na bieżąco prezentowana jest twórczość wychowanków naszej placówki z zakresu plastyki i fotografii.

     Plastyka należy do jednej z najstarszych sztuk, a upowszechnianie jej w środowisku naszego miasta jest jednym z wielu zadań działalności Młodzieżowego Domu Kultury.
Galerię Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach prowadzi mgr Daniel Mróz.


Wystawa fotografii "Abstrakcja Uliczna" Aleksandry Woch

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Abstrakcja Uliczna" autorstwa Aleksandry Woch, który odbędzie się 16.09.2021 r. o godz. 16:30.


Aleksandra Woch jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach.
Od sześciu lat uczy się w pracowni fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierunkiem pana Daniela Mroza. Fotografia nie jest jednak jedyną płaszczyzną sztuki, w której się rozwija. Interesuje się także literaturą i muzyką.
Zaprezentowane zdjęcia są pewną próbą abstrakcyjnego i odmiennego postrzegania rzeczywistości. Jak sama twierdzi "moim celem jest zwrócenie uwagi na rzeczy często niedostrzegane i pomijane w codziennym życiu".
Wystawa w Młodzieżowym Domu Kultury jest pierwszą indywidualną wystawą Aleksandry.


Ekspozycja wystawy będzie trwała do 11 października 2021 r.
Wystawa on-line Wiolletty Bargiel

Wystawa Wioletty Bargiel - obrazy olejne malowanie pod kierunkiem Pracowni Edukacji Plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.
Proces twórczy dla Wioli jest rodzajem terapii i samorealizacji.

Opracowanie: Anna Bachanek, Hubert Domański


Wystawa fotografii Wojciecha Antosza

Wystawa fotografii Wojciecha Antosza MDK Puławy Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na fotografii Wojciecha Antosza. Wernisaż odbędzie się 11 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Galerii "Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


Wojciech Antosz - rocznik '85 Puławianin z urodzenia i zamiłowania. Nie wyobraża sobie funkcjonowania bez możliwości rejestrowania otaczającej go rzeczywistości, kiedyś robił to bo mu za to płacili, teraz dla przyjemności i o dziwo satysfakcja trochę większa. Na co dzień mąż, ojciec, pracownik puławskiego kombinatu chemicznego. Pierwsze zdjęcie zrobił prawie 20 lat temu aparatem Olympus, który przyjechał aż z Francji. Fotograficzny samouk z uwagą podpatrujący lepiej wykształconych kolegów. Dlaczego drzewa? Bo są bardzo wdzięcznym tematem. Tak o sobie pisze pan Wojciech Antosz... dodać, że jego poszukiwania twórczej przygody z aparatem to zapewne niekończąca się fascynacja technologią za pomocą której wyczarować można tzw. "efekty", pokazać walory otoczenia w sposób bardziej impresyjny. Niektóre zdjęcia to prawie grafiki a spojrzenie czyli oko wzniesione ku górze powoduje uduchowienie tych fotografii. Może autor idąc, obserwując nuci sobie piosenkę... każdy powinien ją znać: (...) oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba...
Opracowanie: A. Bachanek


Wystawa fotografii Wojciecha Antosza MDK Puławy Wystawa fotografii Wojciecha Antosza MDK Puławy Wystawa fotografii Wojciecha Antosza MDK Puławy

Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański


Wystawa malarstwa Krystyny Zlot

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Zlot. Wernisaż odbędzie się 27 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w Galerii Piwnica MDK Puławy.


Krystyna Zlot to pasjonatka malarstwa ze statusem artysty plastyka. Jest członkiem: ZPAP okręgu Lublin, TPSP Lublin, TPZG Garbów. W dorobku artystycznym ma blisko 80 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Miejsca jej wystaw: Galeria TPSP Lublin, WOK Lublin, Muzeum Zamoyskich Kozłówka, Pałac Małachowskich Nałęczów, Mit Garbów, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Lublin, Galeria Omega im. M. Hoffmanna w Toruniu, Dożynki Prezydenckie w Spale, aukcja "Pomóż Polsce" w Londynie.
Jako wolontariuszka prowadziła w ośrodkach kultury i szkołach "malarskie lekcje historii", wykorzystując prezentacje wykonywanych prze siebie kopii obrazów historycznych. Prowadziła plenery malarskie dla dzieci i młodzieży. zobacz więcej

Opracowanie: A. Bachanek / Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy


WYSTAWA CERAMIKI WOJCIECHA KOSTECKIEGO

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach i Galeria "Piwnica" dziękuje autorowi Wojciechowi Kosteckiemu za udostępnienie prac ceramicznych. Wystawa trwa do 13 grudnia 2019 r. Zapraszamy !!!


Wystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego MDK Puławy Wystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego MDK Puławy Wystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego MDK Puławy Wystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego MDK Puławy Wystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...

Relacja z wydarzenia w Puławskiej telewizji kablowej LPU TV

(fot. Hubert Domański)


WYSTAWA CERAMIKI WOJCIECHA KOSTECKIEGO

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na Wystawę Ceramiki Wojciecha Kosteckiego. Wernisaż odbędzie się 14 listopada 2019 r. o godz. 17:00 w Galerii Piwnica MDK Puławy.


Wystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego MDK Puławy Wojciech Kostecki o sobie:
"W. Kostecki, rocznik 1974, związany mentalnie z Puławami, wymagane wyższe wykształcenie posiada. Bardziej jednak ceni....dawne, długie godziny rozmów z P. Marią na Zachcie, przy herbacie z pigwą zachcianą i różanej konfiturze. Rozmowy o Bogu, Honorze, Ojczyźnie i Sztuce. Coś tam kiedyś malował, coś tam kiedyś pisał i coś dalej pisze o historii najnowszej Puław, lasów i cmentarzy okolicznych. Teraz zgłębia tajemnice niedościgłe, tajemnicę 4 arche - ognia, ziemi, wody i powietrza - ceramikę + element ludzki czyli własny. Kontempluje szarą błogą codzienność i oby tak dalej. Według najbliższej osoby radykał, a nawet uparty radykał. Pedagog, promotor zdolnej plastycznie młodzieży, jakby nie musiał siedziałby w domu i czytał książki ze swoją Muzą Natchniuzą i 3 letnim Mikro i Makro Kosmosem w jednym. Posiada znalezionego pod Kurowem psa- spaniela rudego."

Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański


Wystawa "Skarby naszej ziemi" Tadeusza Dymkowskiego

Wystawa 'Skarby naszej ziemi' Tadeusza Dymkowskiego MDK Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na wystawę wystawę "Skarby naszej ziemi" Tadeusza Dymkowskiego. Wernisaż odbędzie się 27 września 2019 r. o godz. 17:00 w Galerii Piwnica MDK Puławy..


Piaskowiec to jeden z naturalnych i najstarszych znanych nam materiałów budowlanych w dziejach świata. Stosowany w świeckich zagrodach, świątyniach, zamkach i pałacach, gmachach użyteczności publicznej. Kamień to samo piękno w swej naturze. Jego struktura i barwa oraz ciepło, które z niego emanuje świadczy o duszy w swej zawartej w postaci pięknych małych form.
"...Od ok. 40 lat rzeźbiarstwo jest moją pasją. Płaskorzeźby wykonuję na płycie kamiennej, z piaskowca, kamienia występującego szczególnie na terenach Szydłowca. zobacz więcej

Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański


Wystawa 'Skarby naszej ziemi' Tadeusza Dymkowskiego MDK Puławy Wystawa 'Skarby naszej ziemi' Tadeusza Dymkowskiego MDK Puławy Wystawa 'Skarby naszej ziemi' Tadeusza Dymkowskiego MDK Puławy Wystawa 'Skarby naszej ziemi' Tadeusza Dymkowskiego MDK Puławy Wystawa 'Skarby naszej ziemi' Tadeusza Dymkowskiego MDK Puławy Wystawa 'Skarby naszej ziemi' Tadeusza Dymkowskiego MDK Puławy

Wystawa malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej MDK-Puławy

Wystawa malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej

Galeria "Piwnica" MDK-Puławy serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej, który odbędzie się dnia 29 maja 2019 r. o godz. 17.00.


Elżbieta Małgorzata Pędracka:
Pochodzę z Puław. Ukończyłam studia magisterskie w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Marii Curii Skłodowskiej UMCS w Lublinie. Dyplom obroniłam w pracowni rzeźby monumentalnej u profesora S. Mieleszko, pod kierunkiem dr W. Mendzelewskiego. W swoim dorobku posiadam prace graficzne, malarskie i rzeźbiarskie. Zawsze poszukuję czegoś nowego i eksperymentuję z tematem lub techniką.
Nadal poszukuję własnej drogi w sztuce. zobacz więcej

Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański

Wystawa malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej Galeria Piwnica MDK Puławy Wystawa malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej Galeria Piwnica MDK Puławy Wystawa malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej Galeria Piwnica MDK Puławy Wystawa malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej Galeria Piwnica MDK Puławy Wystawa malarstwa i grafiki Elżbiety Małgorzaty Pędrackiej Galeria Piwnica MDK Puławy

Wystawa "Wycinanka"

Otwarte Mistrzostwa Szachowe 2019 MDK Puławy

3 kwietnia 2019 r. o godz. 10.45 zapraszamy serdecznie do Galerii "Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach na wernisaż oraz pokaz warsztatu wycinanki uznanych twórczyń ludowych związanych z Puławami. Autorkami prac są Lilia Sola, Irena Frejowska i Joanna Nowakowska. Wystawę "Wycinanka" będzie można obejrzeć do 29 kwietnia 2019 r.
Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Posła na Sejm RP Krzysztofa Szulowskiego.


Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański

Lilia Sola
Twórczyni ludowa w dziedzinie wycinanki, kwiatów z bibuły i zdobnictwa wnętrz. W 1979 r. została zweryfikowana do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie w dziedzinie wycinankarstwa.
Członek Klubu Twórców Ludowych w Puławach od 1974 r. zobacz więcejBeata Pruchniak - Obrazy

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na Wystawę: 'Beata Pruchniak- Obrazy'. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 lutego 2019 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK przy ul. Sieroszewskiego 4 w Puławach


"Mam na imię Beata. Wraz z moją rodziną mieszkam w malowniczym Celejowie. Mam psa, pięć kotów oraz kanarki, papugi i amadyny. Pracuję zawodowo jako pracownik administracyjny, prowadzę dom, a w przydomowym ogródku hoduję ekologiczne warzywa i owoce.
Co mnie skłoniło do malowania? Otóż pół roku temu ciężko zachorowałam. Podjęłam leczenie, które było długotrwałe i mocno obciążało mnie fizycznie i psychicznie, dlatego postanowiłam zrobić coś dla siebie, coś, co sprawi mi przyjemność, zrelaksuje, pozwoli przenieść myśli na inne tory. I tak pojawił się pomysł. Zawsze chciałam malować, oczywiście nigdy nie miałam na to czasu, teraz mam go aż nadto. Z racji, że kompletnie nie umiem malować, nie mam wykształcenia plastycznego, szukałam tego, czemu podołam. Pouring to technika, która mnie zafascynowała. Początkowo były trzy kolory farb akrylowych, medium i blok. Efekt był fantastyczny. Pojawiły się więc kolejne farby, narzędzia i kolejne prace. Maluję na płycie hdf farbami akrylowymi oraz gwaszami. Malowanie nazywam terapią zajęciową, ponieważ zajmuje moją głowę i ręce, sprawia mi ogromną radość, pozwala zapomnieć i jest ucieczką od rzeczywistości. Rodzina i znajomi nakłonili mnie, abym swoje prace przedstawiła szerszemu gronu. Więc, oto i jestem."

Beata Pruchniak

Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański


Asa przedstawia: "Szerzej z Perspektywy Świętej Geometrii"

Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 23. XI. 2018 r. Zapraszamy do MDK i do Galerii Piwnica na wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostaną kolorowe papiery, pastele, płótna młodego twórcy - wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Daniel Antoniak- absolwent LO im.Ks. J. Czartoryskiego w Puławach.


Zainteresowania filozofią wschodu i fascynacja wielokulturowością, przekładaja się na jego pomysły i realizowanie ich w miarę możliwości. Mandale, bo to one ukazane są przede wszystkim jako motyw wyrazu Asy( pseudonim artystyczny) i będąc rodzajem medytacji, wskazują na fakt poszukiwania harmonii oraz dążenia do doskonałości. Asa porusza się w świecie mandali jak "ryba w wodzie", posiada intuicję kolorystyczną i geometryczną, a wiedzę wykorzystuje do ich tworzenia. Słowo mandala pochodzi z sanskrytu, oznacza święty krąg, cały świat...

Opracowanie: Anna Bachanek, Hubert Domański


Wystawa Karoliny Pawłowskiej "DIY-zrób to sam"

Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 19 października 2018 o godz. 12:00 zapraszamy na do Galerii Piwnica na otwarcie wystawy i prezentację multimedialną Karoliny Pawłowskiej - studentki Wzornictwa ASP we Wrocławiu "DIY-zrób to sam".


Pani Karolina opowie o założeniach projektowych przedmiotu codziennego użytku samodzielnie wykonanego ( na przykładzie roweru), o etapach projektowania, o prototypowaniu i efektach końcowych. Jako młoda projektantka, renowatorka, minimalistka dąży do prostoty i czystości formy. Problemy projektowe chce rozwiązywać przez innowacyjność i świeże pomysły. Wiedzę zdobywa studiując w pracowni projektowania narzędzi i środowiska pracy oraz w pracowni kinetycznej jak już nadmieniałam wrocławskiej ASP na kierunku wzornictwo.
Gratulacje i powodzenia Pani Karolino.

Opracowanie: Anna Bachanek, Hubert Domański

Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018


WYSTAWA MALARSTWA BERNARDY JULII RZECHOWSKIEJ
"ARCHITEKTURA SAKRALNA ZIEMI PUŁAWSKIEJ"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Bernardy Julii Rzechowskiej "Architektura sakralna Ziemi Puławskiej".


Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Bernarda Julia Rzechowska – pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie i APS w Warszawie, nauczyciel i wychowawca w SOSW w Puławach. Artystka należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Wolontariuszka, animatorka kultury, społeczniczka, regionalistka, autorka publikacji dotyczących historii oświaty oraz szeroko rozumianego wychowania i twórczości.
Działalność artystyczną Pani Bernardy Julii Rzechowskiej docenili m.in. Starosta Puławski, Prezydent Puław, Kurator Oświaty i Wychowania w Lublinie, Lubelski Kurator Oświaty, Prezes Puławskiego Stowarzyszenia Liderów Oświaty ECHO, Dyrekcja „Domu Chemika”, Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rektor UMCS w Lublinie. zobacz więcej

miejsce: Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
wernisaż: 23.03.2018r. godz. 17.00
Wystawę można będzie obejrzeć do 16 kwietnia 2018 r.

WSTĘP WOLNYWYSTAWA "TRÓJKĄTY BERMUDZKIE"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii "Trójkąty Bermudzkie" autorstwa Małgorzaty Olech, Cecylii Łyjak i Gabrysi Szczypy.


Wystawa fotografii prezentowana w Galerii Piwnica MDK Puławy, charakteryzuje się odmiennością postrzegania rzeczywistości, zamiłowaniem do sztuki wizualnej i sztuk pokrewnych. Autorkami są uczennice pracowni fotografii MDK Puławy, które za pomocą obrazu próbują wyrazić siebie, swoje emocje, fascynacje czy zainteresowania. Fotografia staje się dla nich swoistym dialogiem pomiędzy światem realnym a marzeniami czy obawami. Prezentowane prace to podróż w świat abstrakcji, surrealizmu czy snu. Eksponowane prace to zbiór pytań, na które nie padło zbyt dużo odpowiedzi. zobacz więcej

miejsce: Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 26.02.2018r. godz. 17.00
Wystawę można będzie obejrzeć do 16 marca 2018 r.

WSTĘP WOLNYWYSTAWA RĘKODZIEŁA KLUBU TWÓRCÓW LUDOWYCH W PUŁAWACH

Wystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach.
Wernisaż wystawy odbędzie się 10 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" Modzieżowego Domu Kultury w Puławach. Wystawa będzie eksponowana około miesiąca.


Klub Twórców Ludowych w Puławach działa pod patronatem Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika. Powstał w roku 1959 założony przez kowala, gawędziarza i wycinankarza Bronisława Pietraka, jest to najstarszy tego typu klub w Polsce. Przez wszystkie te lata skupia osoby zajmujące się wszelkimi dziedzinami sztuki ludowej. Mamy w Klubie tkactwo tradycyjne (chodniki, gałganiarze), kowalstwo artystyczne, rzeźbę w drewnie i kamieniu, garncarstwo, wikliniarstwo, plecionkarstwo rogożynowe, haft, koronkę szydełkową, klockową i kołkową, kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne i inne. Od niedawna w Klubie goszczą też nowocześniejsze dziedziny twórczości, jak np. decoupage, ozdoby quillingowe, kartki okolicznościowe ręcznie robione. Ilość klubowiczów zmienia się, starsi odchodzą, przychodzą nowi, obecnie mamy ok 40 osób aktywnych. Można nas spotkać na festynach i kiermaszach w Puławach i okolicy, prowadzimy także warsztaty w domach kultury i szkołach. Bardzo nas cieszy zainteresowanie młodzieży warsztatami, widać że młodzi ludzie chcą się uczyć tradycyjnych technik, a to daje nadzieję na przetrwanie naszego dziedzictwa.

Małgorzata Kowal


Wystawa fotografii malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' w Galerii Piwnica MDK Puławy WYSTAWA MALARSTWA DARIUSZA JASKÓLSKIEGO

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Dariusza Jaskólskiego "Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie".


Wernisaż wystawy: 16 listopada 2017 r. godz. 17.00
Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul Sieroszewskiego 4

Wystawę można będzie obejrzeć do 8 grudnia br.


WYSTAWA FOTOGRAFII KRYSTYNY SZYMAŃSKIEJ "ETIOPIA"

Wystawa fotografii Krystyny Szymańskiej 'Etiopia' w Galerii Piwnica MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Krystyny Szymańskiej "Etiopia". Wernisaż wystawy odbędzie się 20 października 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można obejrzeć do 10 listopada 2017 r.


Krystyna Szymańska, absolwentka Liceum im.ks.J.A. Czartoryskiego, udowadnia, że zawsze jest dobry czas na realizację swoich marzeń. Od dawna fascynowały ją podróże, ale kilkanaście lat temu, uświadomiła sobie, że podróżować z aparatem fotograficznym, to jest jej prawdziwa pasja! Odwiedziła wiele krajów. Po powrocie, selekcji zdjęć, zorganizowała kilkadziesiąt wystaw, dla znajomych, i nie tylko, od Przemyśla po Ełk.

Na wystawie w galerii MDK w Puławach, zaprezentuje fotografie przywiezione z Etiopii, jednego z najbiedniejszych krajów świata, istniejącego od trzech tysięcy lat. Rzeczywistość na tych zdjęciach zupełnie odstaje od naszego standardu życia.Polecamy wystawę i zapraszamy.


Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Szymańskiej 'Etiopia' MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Szymańskiej 'Etiopia' MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Szymańskiej 'Etiopia' MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Szymańskiej 'Etiopia' MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Szymańskiej 'Etiopia' MDK Puławy

(fot. Łukasz Fedorowicz)


WYSTAWA (ZDZIWIONY)2 w MDK PUŁAWY - PRZYJDŹ

Kolejną wystawę wychowanków pracowni fotografii MDK prowadzonej przez Daniela Mroza (ZDZIWIONY)2 otwieramy 28 czerwca 2017 (czwartek) o godz. 19:00. Zapraszamy serdecznie na wernisaż do ogrodu przy Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Sieroszewskiego 4.


Wystawa 'Zdziwiony' 2017 MDK-Puławy

WYSTAWA FOTOGRAFII KONCERTOWEJ PAWŁA STĘPNIA: LIVE

Wystawa fotografii Łukasza Fedorowicza w Galerii Piwnica MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii koncertowej Pawła Stępnia. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można obejrzeć do 12 maja 2017 r.


Fotografuję na poważnie od kilku lat. Na koncerty chodzę kilka lat dłużej. Muzyki słucham od zawsze. Poza fotografią koncertową zajmuję się również fotografia reportażową, kreacyjną i eksperymentalną. Nie znoszę podziału muzyki na gatunki. Dla mnie istnieje tylko muzyka dobra i taka której nie da się słuchać.

Interesuje mnie przenikanie się różnych dziedzin sztuki. Sztuk wizualnych z dźwiękowymi. Filmu z muzyką. Fotografii z koncertem. Gdy fotografuję zatrzymuję dany moment i emocje jakie mu towarzyszą, aby zapamiętać to na zawszę, podzielić się z innymi. Udział w koncercie jest dla mnie okazją dla bardziej emocjonalnego odbioru muzyki. W pierwszym rzędzie, jak najbliżej, na wyciągnięcie ręki, tak by dotknąć, poczuć, być częścią tego wydarzenia. Najlepiej gdy koncert jest przepełniony energią, autentycznymi surowymi emocjami. Niekiedy wykrzyczanymi prosto w twarz. Te zdjęcia są próbą uchwycenia i przekazania tych emocji.

Paweł Stępień


WYSTAWA FOTOGRAFII ŁUKASZA FEDOROWICZA

Wystawa fotografii Łukasza Fedorowicza w Galerii Piwnica MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Łukasza Fedorowicza. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można obejrzeć do 5 kwietnia 2017 r.


Łukasz Fedorowicz -miłośnik fotografii, muzyki, filmu i literatury. Członek Towarzystwa Przyjaciół Puław, twórca wielu fotografii eksponowanych podczas wystaw zbiorowych i publikacji książkowych min. wystawa z okazji X Warsztatów Bluesowych w POK “Dom Chemika” w Puławach, czy publikacji przez Krakowski Kwartalnik Literacko – Artystyczny "Metafory".
Łukasz fotografią zajmuje się od wielu lat. Pierwsze fotografie wykonał w latach 60-tych aparatem DRUH na klisze zwojowe 60mm, późniejsza fotografia to praca na filmach małoobrazkowych 35 mm, oraz eksperymenty w ciemni fotograficznej. Wraz z dostępem do lepszego sprzętu i nowych technik fotograficznych korzystał z kolorowych materiałów odwracalnych, tzw. slajdów. Z czasem fotografię analogową zastąpił cyfrową. Ulubionym tematem Łukasza są sceny uliczne, rejestrowanie ciekawych sytuacji i zachowań ludzi, oraz atrakcyjne formy architektoniczne. W miarę wolnego czasu uczestniczy w plenerach, wystawach i warsztatach fotograficznych.


Wernisaż wystawy fotografii Łukasza Fedorowicza Galeria Piwnica MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Łukasza Fedorowicza Galeria Piwnica MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Łukasza Fedorowicza Galeria Piwnica MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Łukasza Fedorowicza Galeria Piwnica MDK Puławy Wernisaż wystawy fotografii Łukasza Fedorowicza Galeria Piwnica MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA MALARSTWA MONIKI WOJCIECHOWSKIEJ

Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w Galerii Piwnica MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Moniki Wojciechowskiej pt. "Szablony". Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można obejrzeć do 3 marca 2017 r.


"Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym. Zanurzam się w cyberprzestrzeni, w której jestem kreatorem, sprawia, iż chwilami można poczuć się nawet Bogiem, przejmując jego całą wszechpotężność i moc…
…można zrobić wszystko i to często bez żadnych konsekwencji, bo na twardym dysku można zapisać różne efekty pracy i potem wybrać ten najlepszy. Można próbować w nieskończoność. Błogosławieństwem jest skrót klawiszowy "ctrl+Z", kasujący nierozważny krok.
W czasie wolnym, kiedy oderwie się już od wszystkiego co przyziemne zasiadam przed sztalugą, wyjmuję całkiem realne podobrazie, farby i pędzle, i zaczynam zmaganie z tworzeniem. Często bez namysłu przejadę pędzlem po płótnie a w głowie pojawia się "Ctrl+Z", a chwilę potem przykre rozczarowanie, że nie da się tego tak łatwo cofnąć i trzeba naprawić efekt pochopnej decyzji. zobacz więcej


Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy

Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Wojciechowskiej w MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


Prywaciarze zagościli w Puławach

Chleb ze smalcem, landrynki i słodkie galaretki towarzyszyły otwarciu w Młodzieżowym Domu Kultury wystawy "Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości". Były też kartki na żywność, mnóstwo prawdziwych przedmiotów z lat PRL oraz fotografie pokazujące ludzi wielu zawodów i uprawiających rzemiosło.


Od wtorku dwie sale MDK wyglądają zupełnie inaczej. Wypełniło je 28 plansz z fotografiami ludzi różnych, prywatnych zawodów z lat PRL i dokumentujących ich przedsiębiorczość. Również tablic zawierające przepisy i instrukcje, jak niszczyć przedsiębiorczość. Lata PRL przypominają także przedmioty z tamtych czasów. - chociażby radio Pionier, matryca do produkcji landrynek, syfony szklane i autosyfony. Wszystko to pośród tablic informacyjnych z treściami, które dziś wydają się być absurdalnymi, a wtedy były obowiązującymi. Po krótkiej prelekcji na temat tamtych lat i losów "prywaciarzy" zaczęło się poznawanie "historii oczami i rękami", bowiem większość eksponatów można było nie tylko oglądać, ale też dotknąć. zobacz więcej


Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...

(tekst: Piotr Kutkowski; fot. MDK Puławy, Piotr Kutkowski)


WYSTAWA FOTOGRAFII DOKUMENTALNEJ "MIKOŁAJU, MIKOŁAJU ..." Wystawa fotografii dokumentalnej 'Mikołaju, Mikołaju ...' MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na ekspozycję zdjęć dokumentalnych pt." Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszym kraju..."
Eksponowane prace to zbiór fotografii, które napłynęły do Galerii MDK Puławy z całej Polski. Dzięki uprzejmości autorów jak i samych bohaterów fotografii, możemy po raz kolejny wrócić do dziecięcego świata i przeżywać go raz jeszcze i kolejny.


Eksponowane zdjęcia to istna podróż w dzieciństwo i czasy lat 70- tych, 80-tych i 90 -tych XX wieku. To zatrzymanie chwili, udokumentowanie jej i zapamiętanie w sposób nie zatarty i nie przekłamany.
Dzięki tym fotografiom, powspominamy dzieciństwo, mode, obyczaje, czasy - szeroko rozumianą kulturę.
Wystawę można będzie obejrzeć do 31 grudnia br.
XERO DRUK
Wernisaż: 06.12.2016 r, godz. 17.00
Galeria "Piwnica" MDK Puławy, ul. Sieroszewskiego 4

Zapraszam wszystkich :-)
Daniel Mróz - organizator imprez MDK Puławy


WYSTAWA FOTOGRAFII OTWORKOWEJ "POZOSTAŁOŚCI" Wystawa fotografii otworkowej 'Pozostałości' MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii otworkowej "Pozostałości" w wykonaniu uczestników zajęć fotograficznych MDK pod kierunkiem Daniela Mroza.
Wernisaż zaplanowano na 15 listopada o godz. 17:00 w Galerii "Piwnica" MDK.


Wystawa będzie eksponowana do 2 grudnia br.WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU MAGDALENY GĘBAL

Wystawę malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal 'Początek ... i koniec' w MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal "Początek ... i koniec". Wernisaż wystawy odbędzie się 13 października 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można obejrzeć do 4 listopada 2016 r.


"Urodziłam się z wrażliwością na piękno przyrody, a dzieciństwo pozwoliło utrwalić tą przypadłość. Wakacje u dziadków na wsi, rozkołysane zboża, wiatr, słońce, śpiew ptaków, pajda chleba z wodą i cukrem – to był dla mnie raj. Moje dzieciństwo to czas „ładowania akumulatorów” sztuki. I stało się… Potrzeba malowania wybuchła dosyć gwałtownie wśród obowiązków dorosłego życia.
Pod wpływem wielkiej weny powstały moje pierwsze prace rysowane ołówkiem.
Potem pomyślałam o bardziej ambitnej technice – oleju. Na obecnej wystawie jest mój pierwszy obraz wykonany tą techniką, obrazy z początkiem lub z różnymi początkami. Niektóre są niedokończone, a może są …."

Magdalena Gębal

Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy

FOTOGALERIA - obrazy         FOTOGALERIA - wernisaż wystawy


WYSTAWA FOTOGRAFII "ZDZIWIONY? 3"

Wystawa grupy fotograficznej z MDK Puławy pod kier. Daniela Mroza

Do 9 czerwca 2016 r. w galerii "Piwnica" MDK Puławy można obejrzeć wystawę uczestników zajęć pracowni fotograficznej prowadzonych pod kier. Daniela Mroza.


Kolejna odsłona wystawy fotografii Zdziwiony 3 to fotograficzna interpretacja zachowań, zainteresowań, pasji, stylu życia Daniela Mroza ? twórcy pracowni fotografii MDK Puławy, której podjęli się aktualni wychowankowie tejże pracowni. Ta wystawa to swoista podróż w osobiste przestrzenie pana Daniela, próba zinterpretowania jego codzienności i przestrzeni, w której funkcjonuje.
"Długotrwała współpraca z niektórymi wychowankami pozwoliła w sposób trafny przeanalizować moją osobę, obserwacje, rozmowy, wspólne projekty pozwoliły młodym twórcom na swobodną, ale szeroką fotograficzną opowieść. Ucząc fotografii, powtarzam, iż każdy fotograf musi wiedzieć, jak to jest stać po drugiej stronie obiektywu. Aby nie być gołosłownym, podjąłem się temu wyzwaniu..."

Artykuł i audycja w Radio Lublin: http://moje.radio.lublin.pl/zdziwiony-3-czyli-fotograf-po-drugiej-stronie-obiektywu.html


WYSTAWA GRUPY "MALOWANE DZBANKI" Z MDK

wystawę Grupy Serdecznie zapraszamy na wystawę Grupy "Malowane Dzbanki" z Pracowni Plastycznej MDK pod kier. Anny Bachanek.
Wystawę będzie można oglądać od 20 kwietnia do 9 maja 2016 r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 26 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00.


Spośród wielu form ekspresji młodego człowieka, jedną z ważniejszych jest twórczość plastyczna. Poprzez rysunek i inne prace plastyczne poznaje się tego młodego człowieka. Możliwość udostępnienia sposobów realizacji w dziedzinie plastyki to zadanie pedagoga przygotowanego w danym kierunku i raczej całkowicie oddanego słusznej drodze kształtowania rozpoznanego talentu lub podtrzymywania zainteresowań z tego zakresu. zobacz więcej


Do pobrania: FOLDER WYSTAWYSpotkanie Literackie 'Moje Metafory' MDK-Puławy WYSTAWA WOJCIECHA KAPICY 'UROKLIWE KĘBŁO'

Galeria "Piwnica" MDK-Puławy serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Wojciecha Kapicy "Urokliwe Kębło", który odbędzie się dnia 31 marca 2016 r. o godz. 17.00.


Wystawa będzie otwarta do 18 kwietnia 2016 r.


Wystawa Małgorzaty Garbal-Siembida 'PORTRETY' MDK-Puławy

Małgorzata Garbal-Siembida Wystawa 'PORTRETY'

Galeria "Piwnica" MDK-Puławy serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Małgorzaty Garbal-Siembidy "PORTRETY", który odbędzie się dnia 22 lutego 2016 r. o godz. 17.00.
Muzyczna oprawa wystawy: Amadeusz Górski.


Małgorzata Garbal - Siembida ur. 27.10.1983 r. w Puławach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznym w Nałęczowie. Mieszka i tworzy w mieście Puławy. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w Puławach, Wojciechowie, Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu nad Wisłą. Tworzy prace inspirowane Pop Artem, Street art, Collage oraz prace wykonane własną techniką.
Wystawa będzie otwarta do 14 marca 2016 r.

Do pobrania: >>>FOLDER WYSTAWY<<<


Wystawa grafiki Julii Płaczkowskiej w MDK-Puławy

WYSTAWA GRAFIKI JULII PŁACZKOWSKIEJ

Serdecznie zapraszamy na wystawę grafiki Julii Płaczkowskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można oglądać do 12 lutego 2016 r.Seria rysunków Julii Płaczkowskiej (grafiki w programie sketch pad) to zaprezentowanie pewnej koncepcji młodej energii nierzadko skierowanej w głąb siebie. Młoda artystka, o ile początek drogi poszukiwania przez nią pewnego charakterystycznego środka przekazu można nazwać sztuką, otwiera przed nami jakąś opowieść. Jest to ciekawe ze względu na treść obrazków w formacie A4, przedstawiających powtarzające się motywy rachitycznych postaci, dramatycznych wyrazów twarzy, kompozycji w stylu Pieta, Upadek Anioła czy Matka Karmiąca. Niektóre rysunki są wręcz dokończonymi - jeśli chodzi o kompozycję, o walor - niektóre jakby zawierają wątek niedopowiedzenia, jakże istotny w dziele plastycznym. Prowokujące odbiorcę do refleksji prace są w niektórych momentach pełne napięcia i spójnie się zazębiają o to, co jest przedmiotem wypowiedzi autorki. Powyginane postury, wyrażona krzykiem lub bólem mimika twarzy, zamknięte w kokonach sylwety, to jest tym, co przebija się przez obserwacje i emocje rozbrzmiewające w tychże grafikach. Wystawa jest spojrzeniem autorki na kondycję człowieka, jego uwikłanie w rzeczywistość. Stawia pytanie, na ile człowiek jest doskonały w oczach wrażliwego twórcy.

(tekst: A. Bachanek)


Wystawa prac plastycznych - pracownia rzemiosł artystycznych 2015

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH PRACOWNI RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH MDK

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych uczestników zajęć Pracowni rzemiosł artystycznych MDK pod kier. Teresy Furtak.
Wernisaż wystawy odbędzie się 8 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.Wystawa fotografii Amadeusza Górskiego MDK Puławy WYSTAWA FOTOGRAFII AMADEUSZA GÓRSKIEGO

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Amadeusza Górskiego - ucznia zajęć fotograficznych MDK pod kier. Daniela Mroza.
Wernisaż wystawy planowany jest na dzień 28.10.2015 r., godz. 17:00 w Galerii "Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4

https://www.facebook.com/events/776352449157064/