Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


WYSTAWA GRUPY "MALOWANE DZBANKI" Z MDK

wystawę Grupy Serdecznie zapraszamy na wystawę Grupy "Malowane Dzbanki" z Pracowni Plastycznej MDK pod kier. Anny Bachanek.
Wystawę będzie można oglądać od 20 kwietnia do 9 maja 2016 r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 26 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00.


Spośród wielu form ekspresji młodego człowieka, jedną z ważniejszych jest twórczość plastyczna. Poprzez rysunek i inne prace plastyczne poznaje się tego młodego człowieka. Możliwość udostępnienia sposobów realizacji w dziedzinie plastyki to zadanie pedagoga przygotowanego w danym kierunku i raczej całkowicie oddanego słusznej drodze kształtowania rozpoznanego talentu lub podtrzymywania zainteresowań z tego zakresu. Należy zadbać o rozwój intelektualny i emocje podopiecznego. To nie znaczy, że stawia się wyzwanie, ale chodzi o to aby przysłużyć się dla dobra sprawy. Sztuka dla niektórych dzieci może być terapią, dla innych realizowaniem siebie i rozwijaniem wyobraźni, tym bardziej fajnie - jeśli dzieje się to pod okiem specjalisty. Zależy mi na spełnianiu tych warunków i sprawowanie kurateli nad młodym, żywiołowym organizmem nierzadko o wiadomo artystycznej naturze. Nie jest też tak, że grupę tworzą tylko i wyłącznie utalentowane plastycznie osoby, tak się zdarza, ale z pracowni Edukacji Plastycznej korzystają osoby poszukujące.....Benefitem Pobytu w pracowni może się zdarzyć cud wprowadzenie dziecka w świat kultury i sztuki, przygotowanie przyszłego świadomego i aktywnego odbiorcy sztuk plastycznych, zdobywanie umiejętności posługiwania się środkami plastyki dla wyrażania własnych przeżyć, przedstawiania określonych treści, kształtowania otoczenia, rozładowanie wewnętrznych napięć i lęków, wzmacnianie poczucia własnej wartości.
Malowane Dzbanki – Grupa Dziesięciorga prezentuje na wystawie efekty rocznego programu działania mojej oferty. Powstały obrazy na płótnie, na szkle, rysunki ołówkiem i kredkami, czyli ćwiczenia tradycyjnie stosowanych technik. Autorzy: Kacper Żaczek, Karolina Męczyńska, Natalia Mazurak, Olaf Kaupke, Patrycja Fila, Julia Gruszka, Emilia Gawrylak, Natalia Kruk, Anna Lewkowicz, Patryk Janiszek.

(tekst: Anna Bachanek)

Do pobrania: FOLDER WYSTAWY

Autor: Emilia Gawrylak Autor: Patrycja Fila

Wernisaż wystawy Grupy 'Malowane Dzbanki' z Pracowni Plastycznej MDK pod kier. Anny Bachanek Wernisaż wystawy Grupy 'Malowane Dzbanki' z Pracowni Plastycznej MDK pod kier. Anny Bachanek Wernisaż wystawy Grupy 'Malowane Dzbanki' z Pracowni Plastycznej MDK pod kier. Anny Bachanek Wernisaż wystawy Grupy 'Malowane Dzbanki' z Pracowni Plastycznej MDK pod kier. Anny Bachanek Wernisaż wystawy Grupy 'Malowane Dzbanki' z Pracowni Plastycznej MDK pod kier. Anny Bachanek

Zapraszamy do fotogalerii ...