Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.plMariola Błazik prowadzi zajęcia teatralnej integracji międzyszkolnej dla dzieci młodszych.
Uczestniczą w nich dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, w wieku 5 - 15 lat.

Podstawowym i w zasadzie jedynym kryterium kwalifikacyjnym jest sama chęć uczestnictwa w zajęciach, świadcząca o tego typu potrzebie. Żadna selekcja nie jest tu wskazana. Wstęp do zespołu mają wszystkie chętne dzieci, te które traktują teatr na zasadzie zabawy, przyjemnego spędzenia wolnego czasu, te które chcą rozwijać swoje zainteresowania. Zespół zakłada wielką zabawę realizującą potrzeby ekspresji.
Główną i bardzo lubianą przez dzieci formą pracy pracowni jest Teatr żywego planu. Podczas zajęć teatralnych opracowywane są widowiska sceniczne dla dzieci. Są to zazwyczaj bajki. Repertuar wybierany jest wspólnie przez uczestników zespołu i instruktora, stosownie do zainteresowań i wieku członków zespołu jak i przyszłej widowni. W czasie zajęć, codziennej pracy zespołu, dzieci ćwiczą pamięć, wymowę, spostrzegawczość, koncentrację. Zajęcia zawierają elementy rozluźniające, poprzez co dzieci odblokowują się. Nawet te bardzo nieśmiałe po pewnym czasie, otwierają się. Elementy dramy pozwalają kształtować postawę twórczą uczestników zajęć. Poprzez ćwiczenia ruchowe, improwizację, pantomimę dzieci mają możliwość wykazania się własną pomysłowością, wyobraźnią. Zajęcia teatralne dają możliwość członkom zespołu podejmowania prób reżyserowania krótkich bajek, a także tekstów napisanych przez same dzieci. Oprócz pracy nad tekstem, nauki piosenek, projektowania kostiumów, dekoracji, prób na scenie znajduje się także czas na zabawę.Mariola Błazik prowadzi zajęcia teatralne w następujących formach:

- teatr szkolny
- teatr żywego planu "Skrzat"
- teatr żywego planu "Zygzak"


HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

PONIEDZIAŁEK

12:45-13:30

SP nr 2

WTOREK

9:00-10:15

ŚRODA

9:45-10:30

SP nr 1

11:45-12:30

SP nr 10
CZWARTEK

12:45-13:30

SP nr 2

16:00-17:00

"ZYGZAK"
PIĄTEK

12:45-13:30

SP nr 4