Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


ŚWIĘTO TEATRU - 27.03.2015 r.

Nasza placówka włączyła się w uroczystości obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej Nr 4, pod kierunkiem pani Marioli Błazik, zaprezentowała " Calineczkę" wg baśni H. CH. Andrsena. Klasa II ze Szkoły Podstawowej Nr 2, która także uczęszcza na zajęcia teatralne do pani Błazik, przedstawiła spektakl "Bajkową zabawę". Zaproszona publiczność z Miejskiego Przedszkola Nr 18 obejrzała także inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" w wykonaniu dzieci z kasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 1, przygotowane przez panią Małgorzaty Klinkosch i Marię Okoń.


Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 roku podczas 9 światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach.
Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków na całym świecie. 27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru Pierwszą taką wiadomość wysłał w1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne itp. poświęcone znaczeniu i problemom teatru.
Odezwę tegorocznej edycji napisał polski reżyser o światowej sławie pan Krzysztof Warlikowski. Nawiązał do trudnej kondycji człowieka i świata.
"Nie potrafimy już budować wież, a mury, które uparcie wznosimy, nie chronią nas przed niczym, przeciwnie, same wymagają ochrony i troski, która pożera gros naszej życiowej energii. I nie mamy już siły, żeby próbować dojrzeć to, co jest za bramą, za murem. A właśnie wobec tego powinien istnieć teatr i w tym szukać swojej mocy. Zaglądać tam, gdzie patrzenie wzbronione."
(http://dotknij-teatru.pl/oredzie-na-miedzynarodowy-dzien-teatru)


(tekst: Małgorzata Klinkosch / fot. SG)


DZIEŃ ZIEMI W MDK
WSPÓŁPRACA: MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI W PUŁAWACH, NADLEŚNICTWO PUŁAWY

W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, 22 kwietnia 2015 o godz. 10.00 w Młodzieżowym Dom Kultury w Puławach przeprowadzi imprezę zorganizowaną w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi.


Święto Ziemi w MDK-Puławy

Program imprezy obejmuje m. in.:

  • Rozstrzygniecie konkursu plastycznego i fotograficznego "EKO-Puławy" (wystawa w holu MDK, prezentacja najbardziej interesujących prac na wystawie objazdowej w MZK Puławy),
  • Prelekcja na temat: "Las moim przyjacielem",
  • Rozstrzygniecie konkursu literackiego "Mój świat - bogactwo natury",
  • Przygotowanie eko-stroju "z byle czego" oraz happening ulicami miasta (trasa przemarszu: Młodzieżowy Dom Kultury - Urząd Miasta - Starostwo Powiatowe - Galeria Zielona - Młodzieżowy Dom Kultury).

Zasady uczestnictwa w happeningu: Młodzież przygotowuje stroje z materiałów wtórnych we własnym zakresie. Do tego każda grupa powinna mieć opracowane hasła o tematyce ekologicznej. Zbiórka uczestników o godzinie 9.30 w MDK Puławy. Wymarsz na trasę o godzinie 10.30. Komisja powołana przez Organizatorów ocenia stroje i zaangażowanie podczas happeningu. Przewidziana nagroda dla najbardziej aktywnej klasy - rajd pieszy do rezerwatu Piskory z ogniskiem.


WYSTAWA RYSUNKÓW KATARZYNY GUT-DZIWISZEK

31 MARCA 2015 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy rysunków Katarzyny Gut-Dziwiszek "Pasje".


Wystawa malarstwa Katarzyny Gut-Dziwiszek w MDK-Puławy

Katarzyna Gut-Dziwiszek jest absolwentką Wydziału Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Wydziału Teologii - Podyplomowe Studia Katechetyczne Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.
Amatorka plastyki z potrzeby serca oraz ducha; aczkolwiek bez żadnej formacji artystycznej, poza uczestnictwem w latach szkoły średniej w zajęciach kółka plastycznego w POK DOM CHEMIKA.


Do pobrania:         Folder wystawy


Kolejne eliminacje IV Konkursu Krasomówczego:
"Babciu, dziadku opowiedz mi bajkę"

Po raz drugi w tym roku odbyły się eliminacje do konkursu krasomówczego dla klas I-III ze szkół podstawowych.

Tym razem przed publicznością ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zaprezentowali się uczniowie z SP Nr 11, przygotowani przez panią Annę Daniszewską. Do finału, zaplanowanego na początek czerwca 2015 roku, zakwalifikowała się Wiktoria Drych. Przebrana za babcię opowiedziała bajkę z morałem pt."Chytry lis".


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)

Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę


XVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNYCH FORM TANECZNYCH
PATRONAT HONOROWY: LUBELSKI KURATOR OŚWIATY

Szesnasta edycja Wojewódzkiego Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych organizowanego przez MDK-Puławy pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się dnia 16 maja 2015 r. (sobota) o godz. 9:00 w POK "Dom Chemika" w Puławach przy ul. Wojska Polskiego 4. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.04.2015 r.

Do wzięcia udziału w festiwalu zapraszamy zespoły taneczne ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury oraz osoby i grupy niezrzeszone z woj. lubelskiego.


Do pobrania:

Regulamin Festiwalu (*pdf)

Karta Zgłoszenia (*pdf)


ŻEGNAMY ZIMĘ, WITAMY WIOSNĘ

W przededniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki z miejskich placówek oraz Niepublicznego Przedszkola Językowego "Kraina wiedzy" wzięły udział w Przeglądzie recytatorskim "Witaj wiosno".

Występowały dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dla znakomitej większości było to ogromne przeżycie, związane z prezentowaniem wiersza przed tak dużą i obcą publicznością. Odbyły się 42 recytacje. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Puławy i Radę Rodziców MDK.
Organizatorzy podziękowali również wszystkim nauczycielom za przygotowanie dzieci i rozbudzanie w nich zdolności artystycznych.
Gościem spotkania była pani Eliza Denkowska - Rozdoba, mieszkanka Gołębia, która pisze wiersze dla dzieci. Zaprezentowała utwór "W Bałwankowie". Wiersze poetki są dostępne na stronie internetowej: http://wierszykidladzieci.pl/rozdoba/


Zapraszamy do fotogalerii ...


KONKURS FOTOGRAFICZNY „EKO-PUŁAWY”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „EKO-PUŁAWY”, zorganizowanego z okazji święta Dnia Ziemi. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 13-22 lata.

Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2015 r..
Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 kwietnia 2015 r.podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi .

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)PRZEGLĄD RECYTATORSKI "WITAJ WIOSNO"

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci z przedszkoli miasta i powiatu puławskiego do udziału w przeglądzie recytatorskim "Witaj Wiosno", który odbędzie się 20 marca 2015 r. o godz. 9:30 w MDK-Puławy.
Zgłoszenia udziału należy dostarczyć na załączonej karcie zgłoszenia w terminie do dnia 10 marca 2015 r.

Do pobrania: Kolejność wystąpień(*pdf)
Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU Z MDK

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, grupa teatralna „Gdańska 4” z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierownictwem Huberta Domańskiego przygotowała w tym roku szereg spektakli teatralnych, przedstawień plenerowych i spotkań literackich.

W tym roku mamy przyjemność zaprezentować poezje Pani Marzeny Romańczuk pt. „Ujęta w cudzysłów”, która to pierwsza odsłona miała miejsce w dniu 09.03.2015 w MDK w Puławach.
Spektakl „Skrzydełka” na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego i scenografii Mateusz Pędrackiego będzie miał swoja premierę 16.03. 2015 w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Wólka Profecka 26 w Puławach o godz. 12.00.
Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Spektakl będzie miał swoją prapiemierę 08.04.2015 w Środowiskowym Domu Kultury w Puławach na ulicy Mickiewicza.. Premiera spektaklu odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.
Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi „Kogo skubać ?”, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.
Spektakl pt. „5 minut” do scenariusza Liliany Bardijewskiej powstały w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, w reżyserii Huberta Domańskiego będzie miał swoją premierę w kwietniu.
Opowiada on o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie – Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami.
Spektakle teatralne " Calineczka" w wykonaniu kl. II ze S.P nr. 4 i spektakl teatralny " Bajkowa zabawa" w wykonaniu kl. II ze S.P nr 2 w reż. Mariola Błazik, jak również inscenizacja " Lokomotywa" w wykonaniu kl. III ze S.P. nr 2 w reż. Małgorzata Klinkosz będą miały swój pokaz 27.03.2015 r . w Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

http://moje.radio.lublin.pl/skrzydelka-z-okazji-miedzynarodowego-dnia-teatru-w-pulawach.html


Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański Spektakl teatralny pt.: Bajkowa Zabawa

tekst: Hubert Domański


Spotkanie literackie Pamiętam - 10 rocznica śmierci Jana Pawła II Spotkanie literackie "Pamiętam - 10 rocznica śmierci Jana Pawła II"

10 kwietnia 2015 o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie literackie "Pamiętam - 10 rocznica śmierci Jana Pawła II".Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański SPEKTAKL "SKRZYDEŁKA"

Spektakl "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego będzie miał swój pokaz pracy 16.03.2015 w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Wólka Profecka 26 w Puławach o godz. 12.00.

Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi „Kogo skubać ?”, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.


KONKURS PLASTYCZNY „EKO-PUŁAWY”

Zapraszamy do udziału w konkursie PLASTYCZNYM „EKO-PUŁAWY”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych z powiatu puławskiego.

Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2015 r..
Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 kwietnia 2015 r.podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi .

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)KONKURS LITERACKI "MÓJ ŚWIAT - BOGACTWO NATURY" - VI edycja

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "MÓJ ŚWIAT - BOGACTWO NATURY", który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich z powiatu puławskiego.

Prace konkursowe należny przesłać na adres mailowy gosklin@o2.pl lub dostarczyć do sekretariatu MDK-Puławy w terminie do dnia 10 kwietnia 2015 r..
Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 kwietnia 2015 r.podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi .

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)MARCOWE ELIMINACJE DO FINAŁU KONKURSU
"BABCIU, DZIADKU OPOWIEM CI BAJKĘ"

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach zostały przeprowadzone eliminacje do czwartej edycji konkursu pt. "Babciu, Dziadku opowiedz mi bajkę".

Celem imprezy jest zachęcanie dzieci do samodzielnych poszukiwań ciekawych tekstów: baśni, bajek i prezentacja ich przed publicznością. Jury ocenia pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność językową, umiejętność nawiązania relacji ze słuchaczami, ogólny wyraz artystyczny, w tym kostium. Najlepsze prezentacje są nominowane do uroczystej imprezy zaplanowanej na czerwiec 2015 r. w której wezmą udział przedstawiciele wszystkich klas zgłoszonych do konkursu.
Pierwsze nominowane osoby to: uczennica pani Anny Posłuszny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 - Laura Gajaszek oraz Aleksandra Górka i Maria Borawska - uczennice pani Magdaleny Śliwińskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 4


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)


Zapraszamy do fotogalerii ...

(fot. SG)


DZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

W dniach 22-23 kwietnia 2015 r. w MDK-Puławy odbędą się Dziecięce Spotkania Teatralne. Impreza skierowana jest do przedszkoli z miasta i powiatu puławskiego.
Karty zgłoszeń przyjmowane będą do dnia 15 kwietnia 2015 r. Zapraszamy.


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)Spotkanie literackie z poezją Marzeny Romańczuk w MDK-Puławy - UJĘTA W CUDZYSŁÓW SPOTKANIE LITERACKIE "UJĘTA W CUDZYSŁÓW"

9 marca 2015 o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie literackie z poezją Marzeny Romańczuk zatytułowane "Ujęta w Cudzysłów", w interpretacji Teatru "Gdańska 4" pod kier. Huberta Domańskiego.


Marzena Romańczuk urodzona w Lublinie, mgr pedagogiki, logopeda, poetka, autorka tomików poetyckich: Zapach tęczy (haiku/2009), W obłokach (utwory tanka/2011), Róże w sercu mego serca (sonety/2012) tom I z cyklu: W stronę sonetów. ...więcej


Zapraszamy do fotogalerii ...

(fot. Daniel Mróz)
24 lutego 2015 roku w Galerii Piwnica MDK Puławy, punktualnie o godzinie 17.00, odbędzie się wernisaż - otwarcie wystawy pt. "Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej" ze zbiorów Jerzego Jabłonki.

ZAPRASZAMY

Zdjęcia przedstawiają cudowną ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej na miedzianym ryngrafie datowanym na XVI wiek, oraz na współczesnym obrazie namalowanym na szkle przez znaną artystkę ludową z Czechowic Dziedzic Rozalię Szypułową.


Wystawa Jerzego Jabłonki w MDK-Puławy

Do pobrania:
Folder wystawy


Wystawa Jerzego Jabłonki w MDK-Puławy Wystawa Jerzego Jabłonki w MDK-Puławy


Zapraszamy do fotogalerii ...

fot. Daniel Mróz"Z kopyta kulig rwie ..."

Dzieci i wychowankowie przy akompaniamencie końskich kopyt i janczarów oddali się nastrojowi OBLASKIEJ przyrody i w niesamowicie pogodnej atmosferze spędzali drugi dzień ferii organizowany przez MDK w Puławach

tekst i pomysł: Anna Bachanek i Hubert Domański / foto: Hubert Domański


WYSTAWA MALARSTWA DARIUSZA JASKÓLSKIEGO

23 stycznia 2015 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego "Impresje - postacie i kobiety".


Wystawa malarstwa Dariusza Jaskólskiego w MDK-Puławy

DARIUSZ JASKÓLSKI nie jest zawodowo związany z malarstwem. Jednak ta dziedzina życia pochłonęła go na tyle, że wciąż tworzy coś nowego i rozwija różne aspekty szeroko pojętego malarstwa, poczynając od obrazów malowanych na płótnie, a kończąc na akwarelach. Posiada szeroki wachlarz zainteresowań, do których należy także fotografia oraz metaloplastyka. Jego twórczość artystyczna wciąż zaskakuje. Dariusz podejmuje się coraz to nowej tematyki malowanych obrazów, nie bazuje na jednym stylu, dzięki czemu każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Mimo kilku lat malowania, ma spory dorobek artystyczny, a to jeszcze nie koniec...

Do pobrania:
Folder wystawy

Zapraszamy do fotogalerii ...


Nowy Rok przyniósł pierwsze laury:

Wyróżnienie - Emilia Gawrylak

Emilia Gawrylak przez lata będąc wychowanką EDUKACJI PLASTYCZNEJ w MDK w pracowni Anny Bachanek, otrzymała 13 stycznia Wyróżnienie w Wojewódzkim konkursie "Mój Anioł" - Krasnystaw.

Technika: niebieski długopis
Tytuł pracy: "Mój anioł to moja mama"
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.ZIMOWISKO 2015

Półkolonie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

W okresie ferii zimowych, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach organizuje półkolonie letnie dla dzieci z powiatu puławskiego, które odbędą się w terminie: 02-13 lutego 2015 r. (pn.-pt.) w godzinach 9:00 - 15:00.


Przewidziane są m.in. kulig i ognisko w "Fiord Ranczo" Oblasy, wyjście do kina, warsztaty garncarskie, wyjazd do teatru Andersena w Lublinie. Program półkolonii obejmuje także gry i zabawy integracyjne, sportowe na terenie placówki, spacery.
Zapisy przyjmuje sekretatiat MDK. Liczba miejsc ograniczona.

Do pobrania:
Program zimowiskaORSZAK TRZECH KRÓLI

Orszak Trzech Króli 2015 w Puławach

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli we wtorek 6 stycznia o godzinie 13.00 na Plac im. Fryderyka Chopina, aby we wspólnym kolędowaniu przejść ulicami Puław i wraz z królami złożyć dary Bożej Dziecinie.


W prawie 300 miejscowościach w Polsce i 15 na całym świecie trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który wyruszy w Polsce po raz siódmy.
Tegoroczny Orszak odbywa się pod hasłem: POKÓJ i RADOŚĆ w RODZINIE - PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM.
Orszak Trzech Króli 2015 w Puławach W Puławach wydarzenie odbędzie się po raz trzeci, patronują mu Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel, Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński, Starosta Puławski Witold Popiołek oraz Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. W przygotowanie Orszaku Trzech Króli zaangażowały się dzieci i młodzież ze szkół SP 3, SP 6, SP 11, PG 1, ZSO nr 1, I LO, ZST, ZS nr 3, ZS nr 1 oraz Miejskiego Przedszkola nr 7. Partnerami są także Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Młodzieżowy Dom Kultury.


Hej kolęda, kolęda...

18 grudnia 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie dzieci i rodziców z okazji świąt.

Grupa teatralna pod kierunkiem pani Marioli Błazik przygotowała program okolicznościowy. Pani Magdalena Cencek przeprowadziła warsztaty plastyczne - dzieci wykonały i ozdabiały choinki. Młodzież, z pracowni pana Mariusz Oleśkiewicza, wspólnie z publicznością śpiewała kolędy. Spotkanie upłynęło w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA FOTOGRAFII UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ FOTOGRAFICZNYCH MDK

Wystawa uczestników zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kier. p. Daniela Mroza

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy uczestników zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kier. p. Daniela Mroza, która odbędzie się 12 stycznia 2015r. o godz. 17.00 w Biblioteki Miejskiej w Puławach .


Eksponowane fotografie to zbiór 18 różnych prac, realizowanych podczas cyklu zajęć w puławskim Młodzieżowym Domu Kultury. Różnorodność fotografii i sposób realizacji tematu spowodowała, iż wystawa stała się wielowymiarowa i wielowątkowa. Prezentowane fotografie to sposób komunikacji autora z widzem, to ukazanie innej estetyki i wrażliwości w otaczającym nas świecie obrazu.


Emilia Gawrylak wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie "Ptasi Mieszkańcy Krainy Wyobraźni"

Emilia Gawrylak przez lata będąc wychowanką EDUKACJI PLASTYCZNEJ w MDK w pracowni Anny Bachanek otrzymlała w tym roku (2014) Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Ptasi Mieszkańcy Krainy Wyobraźni" 7.12.14 we Wrocławiu.
Brawo Emilia!


technika: kredka długopisWYSTAWA TWÓRCZOŚCI MARCINA PECKI

15 grudnia 2014 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy twórczości Marcina Pecki "Co Tło?" ...i koszulki.


Marcin Pecka urodził się w Bieczu w 1985 roku. Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu - kierunek: ceramika artystyczna. W 2006r. ukończył studium grafiki komputerowej w Krakowie, a następnie rozpoczął studia na kierunku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie kontynuuje 2-letnie studia magisterskie na tym samym wydziale w pracowni rysunku pod przewodnictwem prof. Stanisława Góreckiego i prof. Marleny Makiel-Hędrzak.

Strona imternetowa Marcina Pecki: http://www.pecek.pl/

Do pobrania:
Folder wystawyŚw. Mikołaj w MDK-u

W trakcie zabaw integracyjnych, prowadzonych przez panią Magdalenę Cencek, w odwiedziny przybył św. Mikołaj. W tym roku nie było łatwo dostać prezent. Dzieci musiały zaprezentować piosenkę czy wiersz, ale to nie wszystko.

Mikołaj każdemu z osobna sprawdzał czy ma czyste ręce. Wypytywał czy dbają o zęby. Spotkania z Mikołajem przebiegły w wesołej i radosnej atmosferze, a dzieci zadowolone były z prezentów.

Zapraszamy do fotogalerii ...


Adrianna Michta wsród laureatów konkursu CHOINKI JEDYNKI

Mamy zaszczyt poinformować, że Adrianna Michta - uczestniczka zajęć plastycznych MDK prowadzonych pod kier. pani Teresy Furtak, została laureatką konkursu plastycznego "Choinki Jedynki", zorganizowanego w ramach akcji charytatywnej Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Całkowity dochód z licytacji 32 prac plastycznych przekazany zostanie na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera "Pro Artis".


Audycja na stronie Pierwszego Programu Polskiego Radia: http://www.polskieradio.pl/Podtrzymujemy tradycję andrzejkową

Koniec listopada w naszej placówce to okres zabaw andrzejkowych. Zapraszane są na nie dzieci uczęszczające na zajęcia stałe oraz klasy czy grupy przedszkolne.

Celem imprez jest podtrzymywanie wierzeń i tradycji związanych z wróżbami andrzejkowymi, dlatego dzieci mają możliwość uczestniczenia w tematycznych zabawach integracyjnych. Starsze, z klas III odczytywały sobie przyszłość z figur, powstałych w wyniku lania wosku. Wszystkie odwiedziły Salon Wróżki, która odczytywała przepowiednie z kart dialogowych. Ogółem przeprowadzono około 20 imprez.

Zapraszamy do fotogalerii ...


Warsztaty z twórcą - Eliza Denkowska - Rozdoba, poetka dla dzieci

19 listopada dzieci z klasy IVB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Puławach miały możliwość poznać poetkę - panią Elizę Denkowską - Rozdobę, mieszkankę Gołębia.

Na początku, w formie konferencji prasowej, zadawały pytania dotyczące zainteresowań i pracy autorki. Przed publicznością wystąpił Aleksander Materek - wyróżniony w powiatowych przesłuchaniach do Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wyrecytował wiersz pani Elizy- "Dzik Tadzik". Autorka czytała swoje ulubione utwory po czym dzieci, podzielone na trzy grupy - zaprezentowały jej utwory: "Rozrabiaki"; "Czarna wrona" i "Wątły bąk".
Na zakończenie wzięły udział w zabawie zaproponowanej przez gościa spotkania.
Uczestnicy zajęć otrzymali od Pani Elizy zakładki do książki z autografem.


http://wierszykidladzieci.pl/rozdoba/ - wiersze Elizy Denkowskiej Rozdoby.

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA MALARSTWA JAKUBA MROCZKOWSKIEGO

Zapraszamy na wernisaż wystawy Jakuba Mroczkowskiego "Rysunek", która odbędzie się w galerii "Piwnica" MDK w dniu 20 listopada o godz. 18.00.. Wystawę można glądać do 16 grudnia 2014 r.


Do pobrania:
Folder wystawy

Zapraszamy do fotogalerii ...