Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


WYSTAWA "TRÓJKĄTY BERMUDZKIE"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii "Trójkąty Bermudzkie" autorstwa Małgorzaty Olech, Cecylii Łyjak i Gabrysi Szczypy.


Wystawa fotografii prezentowana w Galerii Piwnica MDK Puławy, charakteryzuje się odmiennością postrzegania rzeczywistości, zamiłowaniem do sztuki wizualnej i sztuk pokrewnych. Autorkami są uczennice pracowni fotografii MDK Puławy, które za pomocą obrazu próbują wyrazić siebie, swoje emocje, fascynacje czy zainteresowania. Fotografia staje się dla nich swoistym dialogiem pomiędzy światem realnym a marzeniami czy obawami. Prezentowane prace to podróż w świat abstrakcji, surrealizmu czy snu. Eksponowane prace to zbiór pytań, na które nie padło zbyt dużo odpowiedzi. zobacz więcej

miejsce: Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 26.02.2018r. godz. 17.00
Wystawę można będzie obejrzeć do 16 marca 2018 r.

WSTĘP WOLNYDZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

Dziecięce Spotkania Teatralne 2018 MDK-Puławy MDK-Puławy

W dniach 26-27 kwietnia 2018 r. godz. 9:30 - 11.00 serdecznie zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury na Dziecięce Spotkania Teatralne.


Impreza adresowana jest do grup przedszkolnych z miasta i powiatu puławskiego i jest okazją do zaprezentowania efektów pracy z dziećmi. Daje możliwość wymiany doświadczeń nauczycielom prowadzącym, a także dostarcza artystycznych przeżyć małym wykonawcom i ich rodzicom.
Karty zgłoszeń przyjmowane będą do dnia 13 kwietnia 2018 r.


Do pobrania:         Regulamin(*pdf)        Karta zgłoszenia(*pdf)Haiku, tanka i inne wiersze Marzeny Romańczuk

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Serdecznie zapraszamy na spotkanie literackie: Haiku, tanka i inne wiersze Marzeny Romańczuk.


Oprawa muzyczna: Mariusz Oleśkiewicz, Joanna Krajewska, Aleksandra Woch.

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 16.03.2018r. godz. 16.30 sala teatralnaTurniej poetycki "Nie pisz do szuflady"

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju poetyckim "Nie pisz do szuflady". W turnieju mogąś wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VII, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie udziału na adres mailowy organizatora: gosklin@o2.pl do dnia 20.03.2018 r.
Impreza odbędzie się 28 marca 2018 r. o godz. 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4.


Do pobrania: >>>Regulamin turnieju<<<VI TURA TURNIEJU MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ 2017/2018

VI tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach odbędzie się 14 lutego 2018 r. o godz. 16:00.


Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników turnieju.PRZEGLĄD RECYTATORSKI "WITAJ WIOSNO"

Przegląd recytatorski 'Witaj Wiosno' 2018 MDK-Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci z przedszkoli miasta i powiatu puławskiego do udziału w przeglądzie recytatorskim "Witaj Wiosno", który odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 9:30 w MDK-Puławy.

Zgłoszenia udziału należy dostarczyć na załączonej karcie zgłoszenia w terminie do dnia 12 marca 2018 r.

Do pobrania:
Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)
Krzysztof Gryko - poezje

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na wieczór poetycki z Krzysztofem Gryko. Teksty poetyckie będą czytane prze samego autora, a muzyka, która będzie im wtórować, to postmodernistyczny punk King's Free.
Zderzenie tych dwóch form wypowiedzi artystycznej to swoistego rodzaju dialog, który przynosi upragniony cel, jakim jest porozumienie na płaszczyźnie dźwięku słowa.


Krzysztof Gryko, urodzony w 1974 r. w Olsztynie. Poeta, muzyk i tłumacz. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i muzykoterapii na UMCS w Lublinie. zobacz więcej

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 26.01.2018r. godz. 18.00
WSTĘP WOLNY


Informacje prasowe na temat wydarzenia:
http://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/
http://www.wybierampulawy.pl/krzysztof-gryko-poezje/
http://lpu24.pl/2018/01/28/wieczor-poetycki-krzysztofa-gryko/ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

Serdecznie zapraszamy uczestników zajęć stałych na zajęcia świetlicowe organizowane podczas ferii zimowych. Zapisy przyjmuje sekretariat placówki. Zajęcia będą prowadzone w godzinach: 10:00 - 15:00. Zapewniamy wiele atrakcji. Liczba miejsc ograniczona.KING'S FREE
Mikołaj Bajew (bas) Rafał Lenartowicz (perkusja) Jakub Drob (wokal)

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Na nowo otwartej Scenie Muzycznej wystąpili dotychczas Tomasz Budzyński, Zahlada i Klezmer Trio Band. Na Muzycznej Scenie Młodych wystąpili The Dark Stones i A Touching Display. Tym razem będziemy mieli możliwość usłyszeć zespół King's Free.


Wydarzenie to, to nowo powstała formuła artystyczna otwierająca się na potrzeby społeczności lokalnej Puław i mieszkańców całego miasta. To próba otwartego dialogu młodego pokolenia, to spektrum ich dokonań muzycznych i ich wrażliwości artystycznej, wywodzącej się stąd. zobacz więcej

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 26.01.2018r. godz. 18.00 hol dolny


Informacje prasowe na temat wydarzenia:
https://24wspolnota.pl/
http://poland-events.com/event/koncert-kings-freeMichał Pędracki - "Pięć smaków Oświecenia. Azja z perspektywy antropologa"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Zapraszamy serdecznie na imprezę organizowaną w ramach cyklu "Prawdziwe historie". To nowy cykl spotkań, poświęcony podróżnikom świata. Wydarzenie to skierowane jest do dzieci i młodzieży puławskich szkół, mające na celu poszerzenie ich wiedzy z zakresu szeroko pojętego świata.
"Pięć smaków Oświecenia. Azja z perspektywy antropologa" - to tytuł czwartego spotkania z podróżnikiem, pracownikiem naukowym, antropologiem religii, pilotem i organizatorem wycieczek do Azji Michałem Pędrackim.


Michał Pędracki - absolwent filologii orientalnej na Uniwersytecie Warszawskim (1996); doktorat w Instytucie Historii Nauki PAN w 2001. Badacz szamanizmu azjatyckiego (badania terenowe w Jakucji, Buriacji, Mongolii, Kazachstanie, południowo-zachodnich Chinach i Himalajach). zobacz więcej

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 23.01.2018r. godz. 11.45 sala teatralna


Informacje prasowe na temat wydarzenia:
https://www.radio.lublin.pl/news/prawdziwe-historie-michal-pedrackiWystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy NAUKA GRY W BRYDŻA

Przyjdź, zobacz, naucz się, a przekonasz się, dlaczego setki tysięcy ludzi pasjonuje gra w brydża.

Chętną młodzież do nauki i doskonalenia gry w brydża towarzyskiego i sportowego zapraszamy na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

Piątek, godz. 16:00.V TURA TURNIEJU MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ 2017/2018

V tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach odbędzie się 10 stycznia 2018 r. o godz. 16:10.


Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników turnieju.


V tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach V tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach V tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach V tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach V tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA RĘKODZIEŁA KLUBU TWÓRCÓW LUDOWYCH W PUŁAWACH

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach.
Wernisaż wystawy odbędzie się 10 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" Modzieżowego Domu Kultury w Puławach. Wystawa będzie eksponowana około miesiąca.


Wystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy Klub Twórców Ludowych w Puławach działa pod patronatem Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika. Powstał w roku 1959 założony przez kowala, gawędziarza i wycinankarza Bronisława Pietraka, jest to najstarszy tego typu klub w Polsce. Przez wszystkie te lata skupia osoby zajmujące się wszelkimi dziedzinami sztuki ludowej. Mamy w Klubie tkactwo tradycyjne (chodniki, gałganiarze), kowalstwo artystyczne, rzeźbę w drewnie i kamieniu, garncarstwo, wikliniarstwo, plecionkarstwo rogożynowe, haft, koronkę szydełkową, klockową i kołkową, kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne i inne. Od niedawna w Klubie goszczą też nowocześniejsze dziedziny twórczości, jak np. decoupage, ozdoby quillingowe, kartki okolicznościowe ręcznie robione. Ilość klubowiczów zmienia się, starsi odchodzą, przychodzą nowi, obecnie mamy ok 40 osób aktywnych. Można nas spotkać na festynach i kiermaszach w Puławach i okolicy, prowadzimy także warsztaty w domach kultury i szkołach. Bardzo nas cieszy zainteresowanie młodzieży warsztatami, widać że młodzi ludzie chcą się uczyć tradycyjnych technik, a to daje nadzieję na przetrwanie naszego dziedzictwa.

Małgorzata Kowal

Wystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy Wystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy Wystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy Wystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy Wystawa rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach w Galerii Piwnica MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...