Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKIEGO "MÓJ ŚWIAT - BOGACTWO NATURY" - VI edycja

22 kwietnia 2015 r., podczas imprezy z okazji Święta Ziemi, odbędzie się oficjalne, uroczyste ogłoszenie laureatów VI Powiatowego Konkursu Literackiego "Mój świat", który w tym roku miał podtytuł - Bogactwo natury.

Na konkurs nadesłano 85 wierszy ze szkół puławskich, a także z Góry Puławskiej, Karmanowic, Klementowic, Nałęczowa, Piotrowic i Żyrzyna.
Organizatorzy proszą laureatów o osobisty odbiór nagród.

Do pobrania: WYNIKI KONKURSU (*pdf)"MALI AKTORZY NA SCENIE MDK"

Dziecięce Spotkania Teatralne 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Po raz ósmy - 23.04.2015 - w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się Dziecięce Spotkania Teatralne.

Impreza adresowana jest do grup przedszkolnych z miasta i powiatu puławskiego. To okazja do zaprezentowania efektów pracy z dziećmi . Daje możliwość wymiany doświadczeń nauczycielom prowadzącym, a także dostarcza artystycznych przeżyć małym wykonawcom i ich rodzicom.
W tym roku zaproszona publiczność będzie mogła obejrzeć 7 prezentacji: spektakli, inscenizacji, impresji muzycznych. Z roku na rok Dziecięce Spotkania Teatralne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku, podczas tej imprezy placówkę odwiedziło czy to w charakterze wykonawców, czy widzów około 300 dzieci.
VIII Dziecięce Spotkania Teatralne rozpoczną się o godzinie 9.30 i odbędą się w dwóch blokach : pierwszy do godziny 11.00. II - od godziny 12.30.


Do pobrania: PROGRAM DZIECIĘCYCH SPOTKAŃ TEATRALNYCH (*pdf)

(tekst: Małgorzata Klinkosch)


"WARSZTATY - GINĄCE ZAWODY"

21 kwietnia, o godzinie 9.00 w MDK Puławy odbędą się warsztaty garncarskie oraz "Jak powstaje papier?"

Od kilku lat nasza placówka współpracuje z panem Sebastianem Kozłowskiem, który pokazuje dzieciom zasady pracy z gliną, korzystania z koła garncarskiego, a także umożliwia wspólne tworzenie misek czy miseczek. Swoją ofertę edukacyjną rozszerzył o pokaz starej metody powstawania papieru czerpanego. Dzieci mogą uczestniczyć w całym procesie jego tworzenia. Na warsztaty zostały zaproszone klasy ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu oraz Szkoły Podstawowej Nr 11 z Puław.

(tekst: Małgorzata Klinkosch)


"Warsztaty z twórcą - Eliza Denkowska-Rozdoba"

21 kwietnia, o godzinie 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się po raz drugi w tym roku "Warsztaty z twórcą - Eliza Denkowska - Rozdoba, poetka dziecięca". Pani Eliza mieszka w Gołębiu. Zaproszone dzieci, z grupy teatralnej i Klubu Literackiego "Strofka", będą miały okazję osobiście poznać autorkę, zadać pytania dotyczące jej życia i twórczości, a także wziąć udział w zabawach językowych.

Pani Eliza przygotowuje do wydania swój debiutancki tomik utworów dziecięcych, które można znaleźć na stronie: wiersze Elizy Denkowskiej Rozdoby.
Ponadto w tym roku wiersze pani Rozdoby, poświęcone pamięci Ojca Świętego ukazały się w publikacji pt. "Almanach literacki wydany dla uczczenia 10 rocznicy narodzin dla nieba Ojca Świętego Jana Pawła II - 2.04 2005" (Lubliniec, 2015).

(tekst: Małgorzata Klinkosch)


KONKURS FOTOGRAFICZNY "ZDIWIONY 2"

Konkurs fotograficzny Zdziwiony2 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Zapraszamy na wystawę prac grupy fotograficznej MDK Puławy, która planowana jest na dzień 21 kwietnia 2015 o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

Kilkanaście prezentowanych na wystawie zdjęć to zbiór nie tylko fotografii, ale osobowości, odmienności, emocji, postrzegania rzeczywistości, często chropowatej w swojej estetyce - odmiennej od klasycznego postrzegania piękna. Różnorodność zrealizowanych fotografii, to nic innego jak próba komunikacji artysty z widzem, ukazania swoich wątpliwości i chęci zadania pytania „Kiedy i czy w ogóle jesteśmy prawdziwi"?, "Czy nie zostaliśmy zamknięci w przestrzeni sztuczności"?, "Jak się z tego wydostać"?. Pytania zadawane często wśród młodych ludzi ... ale jak bardzo aktualne dla wszystkich.
Eksponowane zdjęcia to zbiór prac zrealizowanych podczas cyklu zajęć z fotografii portretowej w MDK Puławy.

https://www.youtube.com/watch?v=79VH8eGku4I&feature=youtu.be


(tekst: Daniel Mróz / projekt plakatu: Paweł Stępień)


SPEKTAKL "5 MINUT" W POK "DOM CHEMIKA"

Spektakl pt. 5 minut

Teatr 'Gdańska 4' z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza na spektakl pt. "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, który będzie miał miejsce 21.04.2015 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej POK "Dom Chemika" w Puławach.


Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami.

Informacja o spektaklu i wypowiedź reżysera w Radio Lublin

(tekst: Hubert Domański)


Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański SPEKTAKL "SKRZYDEŁKA"

29 kwietnia 2015 o godz. 12.00 zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi „Kogo skubać ?”, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.


XVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNYCH FORM TANECZNYCH
PATRONAT HONOROWY: LUBELSKI KURATOR OŚWIATY

XVI Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych MDK-Puławy

Szesnasta edycja Wojewódzkiego Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych organizowanego przez MDK-Puławy pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się dnia 16 maja 2015 r. (sobota) o godz. 9:00 w POK "Dom Chemika" w Puławach przy ul. Wojska Polskiego 4. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.04.2015 r.

Do wzięcia udziału w festiwalu zapraszamy zespoły taneczne ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury oraz osoby i grupy niezrzeszone z woj. lubelskiego.


Do pobrania:      Regulamin Festiwalu (*pdf)     Karta Zgłoszenia (*pdf)


DZIEŃ ZIEMI W MDK
WSPÓŁPRACA: MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI W PUŁAWACH, NADLEŚNICTWO PUŁAWY

22 kwietnia 2015 o godz. 10.00 zapraszamy do Młodzieżowego Dom Kultury w Puławach na imprezę zorganizowaną w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi.


Święto Ziemi w MDK-Puławy

Program imprezy obejmuje m. in.:

  • Rozstrzygniecie konkursu plastycznego i fotograficznego "EKO-Puławy" (wystawa w holu MDK, prezentacja najbardziej interesujących prac na wystawie objazdowej w MZK Puławy),
  • Prelekcja na temat: "Las moim przyjacielem",
  • Rozstrzygniecie konkursu literackiego "Mój świat - bogactwo natury",
  • Przygotowanie eko-stroju "z byle czego" oraz happening ulicami miasta (trasa przemarszu: Młodzieżowy Dom Kultury - Urząd Miasta - Starostwo Powiatowe - Galeria Zielona - Młodzieżowy Dom Kultury).

Zasady uczestnictwa w happeningu: Młodzież przygotowuje stroje z materiałów wtórnych we własnym zakresie. Do tego każda grupa powinna mieć opracowane hasła o tematyce ekologicznej. Zbiórka uczestników o godzinie 9.30 w MDK Puławy. Wymarsz na trasę o godzinie 10.30. Komisja powołana przez Organizatorów ocenia stroje i zaangażowanie podczas happeningu. Przewidziana nagroda dla najbardziej aktywnej klasy - rajd pieszy do rezerwatu Piskory z ogniskiem.

Informacja o imprezie i audycja w Radio Lublin


5 MINUT

Spektakl pt. 5 MINUT w reżyserii  Huberta Domańskiego

Teatr 'Gdańska 4' z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach bardzo serdecznie zaprasza na spektakl pt. "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, który będzie miał miejsce 11.04.2015 r. o godz. 10.30 w Centrum Kultury w Lublinie na ul. Peowiaków12 w ramach PrzegląduTeatralnego - Scena Młodych. 14.04.2015 r. o godz. 09.30 teatr "Gdańska 4" zaprezentuje również spektakl w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w ramach XXXVIII Wojewódźkich Prezentacji Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie – Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami.

(tekst: Hubert Domański)


ŚWIĘTO TEATRU - 27.03.2015 r.

Nasza placówka włączyła się w uroczystości obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej Nr 4, pod kierunkiem pani Marioli Błazik, zaprezentowała " Calineczkę" wg baśni H. CH. Andrsena. Klasa II ze Szkoły Podstawowej Nr 2, która także uczęszcza na zajęcia teatralne do pani Błazik, przedstawiła spektakl "Bajkową zabawę". Zaproszona publiczność z Miejskiego Przedszkola Nr 18 obejrzała także inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" w wykonaniu dzieci z kasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 1, przygotowane przez panią Małgorzaty Klinkosch i Marię Okoń.


Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 roku podczas 9 światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach.
Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków na całym świecie. 27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru Pierwszą taką wiadomość wysłał w1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne itp. poświęcone znaczeniu i problemom teatru.
Odezwę tegorocznej edycji napisał polski reżyser o światowej sławie pan Krzysztof Warlikowski. Nawiązał do trudnej kondycji człowieka i świata.
"Nie potrafimy już budować wież, a mury, które uparcie wznosimy, nie chronią nas przed niczym, przeciwnie, same wymagają ochrony i troski, która pożera gros naszej życiowej energii. I nie mamy już siły, żeby próbować dojrzeć to, co jest za bramą, za murem. A właśnie wobec tego powinien istnieć teatr i w tym szukać swojej mocy. Zaglądać tam, gdzie patrzenie wzbronione."
(http://dotknij-teatru.pl/oredzie-na-miedzynarodowy-dzien-teatru)


(tekst: Małgorzata Klinkosch / fot. SG)


Spotkanie literackie Pamiętam - 10 rocznica śmierci Jana Pawła II Spotkanie literackie "Pamiętam - 10 rocznica śmierci Jana Pawła II"

10 kwietnia 2015 o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury pracownia literacka organizuje spotkanie poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi II.


Do współpracy przy realizacji przedsięwzięcia przyjęło zaproszenie Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Puławach oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie.
W przygotowanie imprezy czynnie włączyła się także pani Eliza Denkowska - Rozdoba - poetka z Gołębia, której utwory poświęcone papieżowi zostały opublikowane w publikacji pt. "Almanach literacki wydany dla uczczenia 10 rocznicy narodzin dla nieba Ojca Świętego Jana Pawła II - 2.04 2005 " (Lubliniec, 2015).
Podczas spotkania osoby zaproszone i publiczność będą mogli podzielić się refleksją, jak zapamiętali dzień odejścia papieża - Polaka.
Oprawę muzyczno-wokalną przygotuje pan Mariusz Oleśkiewicz z młodzieżą.

(tekst: M.K.)


WYSTAWA RYSUNKÓW KATARZYNY GUT-DZIWISZEK

31 MARCA 2015 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy rysunków Katarzyny Gut-Dziwiszek "Pasje".


Wystawa malarstwa Katarzyny Gut-Dziwiszek w MDK-Puławy

Katarzyna Gut-Dziwiszek jest absolwentką Wydziału Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Wydziału Teologii - Podyplomowe Studia Katechetyczne Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.
Amatorka plastyki z potrzeby serca oraz ducha; aczkolwiek bez żadnej formacji artystycznej, poza uczestnictwem w latach szkoły średniej w zajęciach kółka plastycznego w POK DOM CHEMIKA.


Do pobrania:         Folder wystawy


(fot. SG)


Kolejne eliminacje IV Konkursu Krasomówczego:
"Babciu, dziadku opowiedz mi bajkę"

Po raz drugi w tym roku odbyły się eliminacje do konkursu krasomówczego dla klas I-III ze szkół podstawowych.

Tym razem przed publicznością ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zaprezentowali się uczniowie z SP Nr 11, przygotowani przez panią Annę Daniszewską. Do finału, zaplanowanego na początek czerwca 2015 roku, zakwalifikowała się Wiktoria Drych. Przebrana za babcię opowiedziała bajkę z morałem pt."Chytry lis".


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)

Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę


ŻEGNAMY ZIMĘ, WITAMY WIOSNĘ

W przededniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki z miejskich placówek oraz Niepublicznego Przedszkola Językowego "Kraina wiedzy" wzięły udział w Przeglądzie recytatorskim "Witaj wiosno".

Występowały dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dla znakomitej większości było to ogromne przeżycie, związane z prezentowaniem wiersza przed tak dużą i obcą publicznością. Odbyły się 42 recytacje. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Puławy i Radę Rodziców MDK.
Organizatorzy podziękowali również wszystkim nauczycielom za przygotowanie dzieci i rozbudzanie w nich zdolności artystycznych.
Gościem spotkania była pani Eliza Denkowska - Rozdoba, mieszkanka Gołębia, która pisze wiersze dla dzieci. Zaprezentowała utwór "W Bałwankowie". Wiersze poetki są dostępne na stronie internetowej: http://wierszykidladzieci.pl/rozdoba/


Zapraszamy do fotogalerii ...


KONKURS FOTOGRAFICZNY "EKO-PUŁAWY"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "EKO-PUŁAWY", zorganizowanego z okazji święta Dnia Ziemi. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 13-22 lata.

Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2015 r..
Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 kwietnia 2015 r.podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi .

Do pobrania: WYNIKI KONKURSU (*pdf)      REGULAMIN KONKURSU (*pdf)KONKURS PLASTYCZNY "EKO-PUŁAWY"

Zapraszamy do udziału w konkursie PLASTYCZNYM "EKO-PUŁAWY", skierowanego do uczniów szkół podstawowych z powiatu puławskiego.

Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2015 r..
Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 kwietnia 2015 r.podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi .

Do pobrania: WYNIKI KONKURSU (*pdf)     REGULAMIN KONKURSU (*pdf)PRZEGLĄD RECYTATORSKI "WITAJ WIOSNO"

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci z przedszkoli miasta i powiatu puławskiego do udziału w przeglądzie recytatorskim "Witaj Wiosno", który odbędzie się 20 marca 2015 r. o godz. 9:30 w MDK-Puławy.
Zgłoszenia udziału należy dostarczyć na załączonej karcie zgłoszenia w terminie do dnia 10 marca 2015 r.

Do pobrania: Kolejność wystąpień(*pdf)
Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU Z MDK

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, grupa teatralna „Gdańska 4” z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierownictwem Huberta Domańskiego przygotowała w tym roku szereg spektakli teatralnych, przedstawień plenerowych i spotkań literackich.

W tym roku mamy przyjemność zaprezentować poezje Pani Marzeny Romańczuk pt. „Ujęta w cudzysłów”, która to pierwsza odsłona miała miejsce w dniu 09.03.2015 w MDK w Puławach.
Spektakl „Skrzydełka” na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego i scenografii Mateusz Pędrackiego będzie miał swoja premierę 16.03. 2015 w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Wólka Profecka 26 w Puławach o godz. 12.00.
Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Spektakl będzie miał swoją prapiemierę 09.04.2015 w Środowiskowym Domu Kultury w Puławach na ulicy Mickiewicza.. Premiera spektaklu odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.
Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi „Kogo skubać ?”, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.
Spektakl pt. „5 minut” do scenariusza Liliany Bardijewskiej powstały w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, w reżyserii Huberta Domańskiego będzie miał swoją premierę w kwietniu.
Opowiada on o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie – Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami.
Spektakle teatralne " Calineczka" w wykonaniu kl. II ze S.P nr. 4 i spektakl teatralny " Bajkowa zabawa" w wykonaniu kl. II ze S.P nr 2 w reż. Mariola Błazik, jak również inscenizacja " Lokomotywa" w wykonaniu kl. III ze S.P. nr 2 w reż. Małgorzata Klinkosz będą miały swój pokaz 27.03.2015 r . w Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

http://moje.radio.lublin.pl/skrzydelka-z-okazji-miedzynarodowego-dnia-teatru-w-pulawach.html


Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański Spektakl teatralny pt.: Bajkowa Zabawa

tekst: Hubert Domański


Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański SPEKTAKL "SKRZYDEŁKA"

Spektakl "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego będzie miał swój pokaz pracy 16.03.2015 w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Wólka Profecka 26 w Puławach o godz. 12.00.

Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi „Kogo skubać ?”, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.


KONKURS LITERACKI "MÓJ ŚWIAT - BOGACTWO NATURY" - VI edycja

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "MÓJ ŚWIAT - BOGACTWO NATURY", który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich z powiatu puławskiego.

Prace konkursowe należny przesłać na adres mailowy gosklin@o2.pl lub dostarczyć do sekretariatu MDK-Puławy w terminie do dnia 10 kwietnia 2015 r..
Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 kwietnia 2015 r.podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi .

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)MARCOWE ELIMINACJE DO FINAŁU KONKURSU
"BABCIU, DZIADKU OPOWIEM CI BAJKĘ"

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach zostały przeprowadzone eliminacje do czwartej edycji konkursu pt. "Babciu, Dziadku opowiedz mi bajkę".

Celem imprezy jest zachęcanie dzieci do samodzielnych poszukiwań ciekawych tekstów: baśni, bajek i prezentacja ich przed publicznością. Jury ocenia pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność językową, umiejętność nawiązania relacji ze słuchaczami, ogólny wyraz artystyczny, w tym kostium. Najlepsze prezentacje są nominowane do uroczystej imprezy zaplanowanej na czerwiec 2015 r. w której wezmą udział przedstawiciele wszystkich klas zgłoszonych do konkursu.
Pierwsze nominowane osoby to: uczennica pani Anny Posłuszny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 - Laura Gajaszek oraz Aleksandra Górka i Maria Borawska - uczennice pani Magdaleny Śliwińskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 4


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)


Zapraszamy do fotogalerii ...

(fot. SG)


DZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

W dniach 22-23 kwietnia 2015 r. w MDK-Puławy odbędą się Dziecięce Spotkania Teatralne. Impreza skierowana jest do przedszkoli z miasta i powiatu puławskiego.
Karty zgłoszeń przyjmowane będą do dnia 15 kwietnia 2015 r. Zapraszamy.


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)