Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Dożynki Powiatowe 2015

Dożynki Powiatowe 2015

Na koniec lata, w dniach 29-30 sierpnia w Wąwolnicy odbędą się Dożynki Powiatowe. Na te dni, Starosta Puławski wspólnie z Wójtem Wąwolnicy, zaplanowali wiele interesujących wydarzeń – m.in. zawody sportowo-pożarnicze OSP, tradycyjną mszę dożynkową, dzielenie się chlebem, konkursy, występy artystyczne, prezentacje stoisk regionalnych i organizacji społecznych.


Szczegółowy program tegorocznego święta plonów znajduje się na załączonym obok plakacie (wersja jpg) lub do pobrania tutaj (wersja pdf).


Więcej informacji na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach pod adresem:
http://www.pulawy.powiat.pl/strona/index.php/kultura/1836-doynki-powiatowe-2015OTWARTA REKRUTACJA NA ZAJĘCIA W MDK NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Rekrutacja na rok szkolny 2015-2016 na zajęcia do MDK Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury rozpoczął rekrutację uczestników na rok szkolny 2015/2016. Wnioski o przyjęcie kandydatów na zajęcia pozaszkolne do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach na rok szk. 2015/2016 będą przyjmowane w sekretariacie placówki w terminie od 15 czerwca do 1 września 2015 r..

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 14 września 2015 r. godz. 14.00


Do pobrania:
Wniosek o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne (*pdf)
Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz kryteria przyjęcia Wychowanków na zajęcia w roku szkolnym 2015/2016 (*pdf)


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

25 czerwca 2015 r. o godz. 17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

W programie:
- Występ inscenizacja wiersza Juliana Tuwima "O Panu Tralalińskim" w wykonaniu uczestników Klubu Literackiego (klasa III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piuławach)
- Występ wokalno-muzyczny uczestników zajęć MDK.


Zapraszamy serdecznie.


"Wcale nie musisz chodzić, żeby iść do przodu" - Ryszard Smolak

Ta myśl przewodziła tegorocznej Biesiadzie literackiej. Głównym celem imprezy jest - łączyć pokolenia twórców zarówno tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w niełatwej sztuce tworzenia, jak i artystów znanych w środowisku.


19 czerwca gościliśmy pana Ryszarda Smolaka. Młodzież z Teatru "Gdańska 4" pod kierunkiem pana Huberta Domańskiego zaprezentowała wokalno-muzyczne spojrzenie na poezję z tomu "Ukrzyżowane pejzaże". Publiczność i sam autor byli zachwyceni. Bardzo ciepło przyjęci zostali także modzi artyści - raperzy - z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Wykonali kompozycje własnego autorstwa, jedna z nich inspirowana była poezją pana Smolaka. Autor mówił o etymologii tytułu dla ostatniego tomu wierszy "Ukrzyżowane pejzaże". Zaprezentowane też zostały jego fraszki. Jak na biesiadę przystało - czytali je goście z publiczności.
Biesiadę rozpoczął Turniej Jednego wiersza "Nie pisz do szuflady". Na zakończenie części oficjalnej komisja oraz pan dyrektor MDK - Mariusz Oleśkiewicz, ogłosili oficjalne wyniki i wręczyli nagrody książkowe , które na ten cel przekazał pan Marcin Mizera.

Do pobrania: Wyniki konkursu "Nie pisz do szuflady" (*pdf)


Zapraszamy do fotogalerii na stronie facebooka Tygodnika PowiślaBIESIADA LITERACKA

Biesiada Literacka 2015 MDK Puławy

Dnia 19 czerwca 2015 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury na Biesiadę Literacką.


W programie:

  • Turniej Jednego Wiersza;
  • Mój świat - na podstawie wyboru wierszy z tomu "Ukrzyżowane pejzaże" Ryszarda Smolaka - Główna nagroda XXI Konkursu im. Anny Kamieńskiej na najlepszy zbiór poezji wydany w roku 2014.;
  • Wiersze zaprezentuje młodzież z Teatru Gdańska 4 pod kierunkiem Huberta Domańskiego.


TURNIEJ POETYCKI "NIE PISZ DO SZUFLADY"

19 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich, którzy piszą wiersze na wiosenny turniej poetycki "Nie pisz do szuflady" w ramach Biesiady Literackiej.


W turnieju przewidujemy dyplom i nagrodę dla zwycięzcy w dwóch kategoriach wiekowych:
- szkoła podstawowa klasy IV-VI
- gimnazjum i szkoła średnia

Impreza polega na tym, że autor wiersza czyta go przed publicznością. Jury, powołane przez organizatora, ocenia teksty po każdej prezentacji. Tekst należy przekazać jury. Ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia, na zakończenie Biesiady Literackiej. Zwycięzcy otrzymają dyplom i nagrody książkowe. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są na adres mailowy gosklin@o2.pl z dopiskiem - "Turniej" lub do ostatniego dnia, nie później jak na pół godziny przez rozpoczęciem imprezy.
Organizator turnieju: Małgorzata Klinkosch.


25 FINALISTÓW V POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

10 czerwca odbyły się eliminacje do V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim. Test pisemny rozwiązało 68 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, 10, 11 oraz ze Szkoły w Skudkach.

W związku z wysokim poziomem przygotowania uczestników, komisja postanowiła zakwalifikować do finału, który odbędzie się w październiku - 25 uczniów. Organizatorzy proszą uczestników o zapoznanie się z bibliografią, sporządzoną przez przewodniczącego komisji - pana Zbigniewa Kiełba. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy historycznej i poznania Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta w Puławach.


Do pobrania: Bibliografia polecana przez pana Zbigniewa Kiełba (*pdf) Wyniki konkursu - Protokół Jury (*pdf)


Zapraszamy do fotogalerii na stronie facebooka MDK-PuławyZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "5 MINUT"

Spektakl pt. 5 minut

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spektakl Teatru Gdańska 4 pt. "5 Minut" w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Przedstawienie będzie grane 17.06.2015 r. o godz. 11.50 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach.
Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.


Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie: Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami. Spektakl był przedstawiany w Centrum Kultury w Lublinie w ramach Przeglądu Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów " Scena Młodych" i w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie w ramach XXXVIII Przeglądu Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

(tekst: Hubert Domański)

Media o wydarzeniu:
Audycja w Radio Lublin        "5 Minut" w TVP Lublin       "5 Minut" - Dziennik Wschodni / 15-05-2015       "5 Minut" - Nasze Misto Puławy       "5 Minut" - Dziennik Wschodni / 11-06-2015      WYSTAWA MALARSTWA TADEUSZA PASZKO

31 maja 2015 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Paszko "Wnętrza Kościołów".


Wystawa malarstwa Tadeusza Paszko w MDK-Puławy

Tadeusz Paszko studiował na ASP w Warszawie, był uczniem Michała Byliny w latach 1968 - 1973.
Artysta zafascynowany sztuką sakralną nieustannie maluje. Pierwsze szkice powstawały w latach liceum plastycznego w Zamościu. Po studiach osiadł w Nałęczowie ucząc malarstwa w tutejszym Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych.


Do pobrania:
Folder wystawy


"Cudze chwalicie, swego nie znacie"
Pracownia organizacji imprez i literacka organizuje
V POWIATOWY KONKURS WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Celem imprezy jest: wspomaganie realizacji podstawy programowej w zakresie edukacji regionalnej, rozwijanie lokalnego patriotyzmu, wzbudzanie zainteresowań wiedzą historyczną i geograficzną.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Odbędzie się w następujących terminach:
10.06.2015 r. - pierwszy etap - test pisemny, wyłonienie 15 najlepszych uczestników
godz. 9.00 - szkoły podstawowe
godz. 10.00 - gimnazja
05.10.2015 r. godz. 9.00 – drugi etap - turniej wiedzy

Test pisemny ma za zadanie sprawdzenie ogólnej wiedzy uczestników, zawartej w popularnych przewodnikach turystycznych. Dotyczył będzie głównej atrakcji turystycznej tzw trójkąta Puławy-Kazimierz-Nałęczów oraz Janowca. Do turnieju wiedzy głównym źródłem informacyjnym są: Powiat puławski. Leksykon krajoznawczy oraz Powiat puławski dawniej i dziś. Obie publikacje są dostępne na stronie Starostwa w zakładce Publikacje okazjonalne.
Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.06.2015 r. na adres mailowy gosklin@o2.pl z dopiskiem w tytule konkurs wiedzy.

Do pobrania: Regulamin - Szkoły Podstawowe (*pdf) Regulamin - Szkoły Gimnazjalne (*pdf)


FINAŁ KONKURSU KRASOMÓWCZEGO "BABCIU, DZIADKU OPOWIEDZ MI BAJKĘ"

FINAŁ KONKURSU KRASOMÓWCZEGO BABCIU, DZIADKU OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Finaliści V Konkursu Krasomówczego Babciu, dziadku, opowiedz mi bajkę spotkali się we wtorek (2 czerwca 2015) w MDK, by jeszcze raz zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością.


Okazało się, że trema była większa niż podczas eliminacji, które przypomnijmy odbywały się w ciągu roku szkolnego 2014/2015. Jury, w skład którego weszły panie: Mariola Błazik, Teresa Furtak oraz Małgorzata Klinkosch, jednogłośnie przyznało I nagrodę Laurze Gajaszek ze Szkoły Podstawowej Nr 4, uczennicy pani Anny Posłuszny.
Dwa równorzędne drugie miejsca otrzymały: Maria Borawska ( Szkoła Podstawowa Nr 4 - wychowanka pani Magdaleny Śliwińskiej) oraz Wiktoria Grych (Szkoła Podstawowa Nr 11, przygotowana przez pania Annę Daniszewską).
Trzecią magrodę zdobyli uczniowie pani Moniki Chmielewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1: Emilia Iwanicka i Emil Niemczycki. Trzecią nagrodę odebrała także Aleksandra Górka ze Szkoły Podstawowej Nr 4, przygotowana przez panią Magdalenę Śliwińską.
Konkurs miał na celu zachęcić dzieci do samodzielnych poszukiwań mniej znanych tekstów literackich, rozbudzić zamiłowanie do czytania, a ponadto zmierzyć się z wybranym tekstem i zaprocentować go publicznie własnymi słowami. Cele te zostały osiągnięte. Organizatorka konkursu, Małgorzata Klinkosch, zapowiedziała rozszerzenie kategorii wiekowej o uczestników z klas IV I V oraz poszerzenie tematyki. Klasy starsze opowiadać będą legendy i podania polskie.

(tekst: Małgorzata Klinkosch)

Zapraszamy do fotogalerii na facebooku"Ona mi pierwsza pokazała księżyc" K.I. Gałczyński

Dzień Matki w MDK

Koniec maja to czas spotkań i zabaw integracyjnych z okazji Dnia Matki. Życzenia i prezenty przyjmują od swoich dzieci także tatusiowie, gdyż ich święto obchodzimy tradycyjnie w czerwcu. Jest to więc świetna okazja do zaprezentowania efektów pracy w mijającym roku szkolnym. Klub poezji, do którego uczęszczały dzieci ze szkoły Podstawowej Nr 1 przedstawił rodzicom spektakl pt"Nie ma tego złego" . Uczestnicy zajęć Zaułka literackiego - dwie grupy z MP 2 i MP 18 pokazały bajkę " Bal w pokoiku lal".


Zapraszamy do fotogalerii na facebookuFESTIWAL PRZEDSZKOLAKA
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI ORAZ PREZYDENT MIASTA PUŁAWY

Festiwal Przedszkolaka 2008 MDK-Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Festiwal Przedszkolaka - konkurs wokalny dla przedszkoli z powiatu puławskiego.
Festiwal odbędzie się dnia 03.06.2015 r. o godz. 10:00 w POK "Dom Chemika" (duża sala widowiskowa), przy ulicy Wojska Polskiego 4.

Festiwal Piosenki Przedszkolaka jest prezentacją umiejętności wokalnych dzieci. Festiwal ma formę konkursu. Jest okazją do spotkania najmłodszych solistów i ich nauczycieli. Służy konfrontacji i wymianie doświadczeń, a przede wszystkim rozśpiewaniu dzieci i promowaniu piosenki dziecięcej.


Do pobrania:    PROGRAM FESTIWALU         Regulamin         Karta Zgłoszenia        Hymn przedszkolaka - tekst


Zapraszamy do fotogalerii z imprezy na facebooku


Pobierz Nazwa Play Rozmiar Czas
download Hymn Przedszkolaka

1.1 MB 1:00 min
download Hymn Przedszkolaka - wersja uproszczona

1.1 MB 1:00 min


ART MOBIS (Mariusz Bijak) podczas Festynu Rodzinnego w MDK

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka mdk Puławy

31 maja 2015 r. o godz. 17.00, w ramach Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, w ogrodzie przy MDK Puławy wystąpi ART MOBIS (Mariusz Bijak).


Artysta zajmuje się tworzeniem różnych gatunków muzycznych jak np. Hip Hop połączony z muzyką rock, reggae. To co on robi nie jest czystym ulicznym rapem, a tylko jego podgatunkiem !
Zapraszamy !!!


Strona internetowa ART MOBIS


DZIEŃ DZIECKA W MDKu

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka mdk Puławy

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza będzie miała miejsce na terenie ogrodu willowego Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach w dniu 31 maja 2015 r. (niedziala) od godz. 16.00.


Program obejmuje m.in.: Spektakl teatralny w wyk. wychowanków MDK pt. „Zaklęta Góra” * Otwarcie wystawy malarstwa: Tadeusz Paszko (MDK Galeria „Piwnica”) * Pokaz motorów: choppery, cruisery, off-road, zabytkowe * „HELEN DORON” / „KRAINA WIEDZY” - zabawy edukacyjne dla dzieci * Znakowanie rowerów * "Monogłos Klika", raperzy (MC): Michu MCH-Michał Wojciechowski, Neiz-Krystian ZieńRecital grupy wokalnej „Ida” * Otwarte studio fotografii (zdjęcie rodzinne gratis) * Gry i zabawy dla dzieci z animatorami MDK oraz ZHP * Pokaz systemu samoobrony – Stowarzyszenie „KRAV MAGA” POLSKA * Zabawy i pokazy – firma „DZIKI RAJ” * Finał Konkursu Krasomówczego "Babciu, dziadku, opowiedz mi bajkę" * Konkurs plastyczny.


XVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNYCH FORM TANECZNYCH
PATRONAT HONOROWY: LUBELSKI KURATOR OŚWIATY

XVI Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych MDK-Puławy

Serdecznie zapraszamy na szesnastą edycję Wojewódzkiego Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych organizowanego przez MDK-Puławy pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, który będzie miał miejsce w POK "Dom Chemika" w Puławach przy ul. Wojska Polskiego 4 dnia 16 maja 2015 r. (sobota) o godz. 9:00.

W festiwalu udział wezmą zespoły taneczne ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury oraz osoby i grupy niezrzeszone z woj. lubelskiego.


Do pobrania:      WYNIKI FESTIWALU (*pdf)     PROGRAM FESTIWALU (*pdf)     Regulamin Festiwalu (*pdf)    


Zapraszamy do fotogalerii ...

(fot. SG)