Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


MARCOWE ELIMINACJE DO FONAŁU KONKURSU
"BABCIU, DZIADKU OPOWIEM CI BAJKĘ"

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach zostały przeprowadzone eliminacje do czwartej edycji konkursu pt. "Babciu, Dziadku opowiedz mi bajkę".

Celem imprezy jest zachęcanie dzieci do samodzielnych poszukiwań ciekawych tekstów: baśni, bajek i prezentacja ich przed publicznością. Jury ocenia pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność językową, umiejętność nawiązania relacji ze słuchaczami, ogólny wyraz artystyczny, w tym kostium. Najlepsze prezentacje są nominowane do uroczystej imprezy zaplanowanej na czerwiec 2015 r. w której wezmą udział przedstawiciele wszystkich klas zgłoszonych do konkursu.
Pierwsze nominowane osoby to: uczennica pani Anny Posłuszny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 - Laura Gajaszek oraz Aleksandra Górka i Maria Borawska - uczennice pani Magdaleny Śliwińskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 4


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)


Zapraszamy do fotogalerii ...

(fot. SG)


DZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

W dniach 22-23 kwietnia 2015 r. w MDK-Puławy odbędą się Dziecięce Spotkania Teatralne. Impreza skierowana jest do przedszkoli z miasta i powiatu puławskiego.
Karty zgłoszeń przyjmowane będą do dnia 15 kwietnia 2015 r. Zapraszamy.


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)PRZEGLĄD RECYTATORSKI "WITAJ WIOSNO"

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci z przedszkoli miasta i powiatu puławskiego do udziału w przeglądzie recytatorskim "Witaj Wiosno", który odbędzie się 20 marca 2015 r. o godz. 9:30 w MDK-Puławy.
Zgłoszenia udziału należy dostarczyć na załączonej karcie zgłoszenia w terminie do dnia 10 marca 2015 r.

Do pobrania: Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)Spotkanie literackie z poezją Marzeny Romańczuk w MDK-Puławy - UJĘTA W CUDZYSŁÓW SPOTKANIE LITERACKIE "UJĘTA W CUDZYSŁÓW"

9 marca 2015 o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie literackie z poezją Marzeny Romańczuk zatytułowane "Ujęta w Cudzysłów", w interpretacji Teatru "Gdańska 4" pod kier. Huberta Domańskiego.


Marzena Romańczuk urodzona w Lublinie, mgr pedagogiki, logopeda, poetka, autorka tomików poetyckich: Zapach tęczy (haiku/2009), W obłokach (utwory tanka/2011), Róże w sercu mego serca (sonety/2012) tom I z cyklu: W stronę sonetów. ...więcej
24 lutego 2015 roku w Galerii Piwnica MDK Puławy, punktualnie o godzinie 17.00, odbędzie się wernisaż - otwarcie wystawy pt. "Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej" ze zbiorów Jerzego Jabłonki.

ZAPRASZAMY

Zdjęcia przedstawiają cudowną ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej na miedzianym ryngrafie datowanym na XVI wiek, oraz na współczesnym obrazie namalowanym na szkle przez znaną artystkę ludową z Czechowic Dziedzic Rozalię Szypułową.


Wystawa Jerzego Jabłonki w MDK-Puławy

Do pobrania:
Folder wystawy


Wystawa Jerzego Jabłonki w MDK-Puławy Wystawa Jerzego Jabłonki w MDK-Puławy


Zapraszamy do fotogalerii ...

fot. Daniel Mróz"Z kopyta kulig rwie ..."

Dzieci i wychowankowie przy akompaniamencie końskich kopyt i janczarów oddali się nastrojowi OBLASKIEJ przyrody i w niesamowicie pogodnej atmosferze spędzali drugi dzień ferii organizowany przez MDK w Puławach

tekst i pomysł: Anna Bachanek i Hubert Domański / foto: Hubert Domański


WYSTAWA MALARSTWA DARIUSZA JASKÓLSKIEGO

23 stycznia 2015 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego "Impresje - postacie i kobiety".


Wystawa malarstwa Dariusza Jaskólskiego w MDK-Puławy

DARIUSZ JASKÓLSKI nie jest zawodowo związany z malarstwem. Jednak ta dziedzina życia pochłonęła go na tyle, że wciąż tworzy coś nowego i rozwija różne aspekty szeroko pojętego malarstwa, poczynając od obrazów malowanych na płótnie, a kończąc na akwarelach. Posiada szeroki wachlarz zainteresowań, do których należy także fotografia oraz metaloplastyka. Jego twórczość artystyczna wciąż zaskakuje. Dariusz podejmuje się coraz to nowej tematyki malowanych obrazów, nie bazuje na jednym stylu, dzięki czemu każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Mimo kilku lat malowania, ma spory dorobek artystyczny, a to jeszcze nie koniec...

Do pobrania:
Folder wystawy

Zapraszamy do fotogalerii ...


Nowy Rok przyniósł pierwsze laury:

Wyróżnienie - Emilia Gawrylak

Emilia Gawrylak przez lata będąc wychowanką EDUKACJI PLASTYCZNEJ w MDK w pracowni Anny Bachanek, otrzymała 13 stycznia Wyróżnienie w Wojewódzkim konkursie "Mój Anioł" - Krasnystaw.

Technika: niebieski długopis
Tytuł pracy: "Mój anioł to moja mama"
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.ZIMOWISKO 2015

Półkolonie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

W okresie ferii zimowych, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach organizuje półkolonie letnie dla dzieci z powiatu puławskiego, które odbędą się w terminie: 02-13 lutego 2015 r. (pn.-pt.) w godzinach 9:00 - 15:00.


Przewidziane są m.in. kulig i ognisko w "Fiord Ranczo" Oblasy, wyjście do kina, warsztaty garncarskie, wyjazd do teatru Andersena w Lublinie. Program półkolonii obejmuje także gry i zabawy integracyjne, sportowe na terenie placówki, spacery.
Zapisy przyjmuje sekretatiat MDK. Liczba miejsc ograniczona.

Do pobrania:
Program zimowiskaORSZAK TRZECH KRÓLI

Orszak Trzech Króli 2015 w Puławach

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli we wtorek 6 stycznia o godzinie 13.00 na Plac im. Fryderyka Chopina, aby we wspólnym kolędowaniu przejść ulicami Puław i wraz z królami złożyć dary Bożej Dziecinie.


W prawie 300 miejscowościach w Polsce i 15 na całym świecie trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który wyruszy w Polsce po raz siódmy.
Tegoroczny Orszak odbywa się pod hasłem: POKÓJ i RADOŚĆ w RODZINIE - PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM.
Orszak Trzech Króli 2015 w Puławach W Puławach wydarzenie odbędzie się po raz trzeci, patronują mu Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel, Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński, Starosta Puławski Witold Popiołek oraz Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. W przygotowanie Orszaku Trzech Króli zaangażowały się dzieci i młodzież ze szkół SP 3, SP 6, SP 11, PG 1, ZSO nr 1, I LO, ZST, ZS nr 3, ZS nr 1 oraz Miejskiego Przedszkola nr 7. Partnerami są także Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Młodzieżowy Dom Kultury.


Hej kolęda, kolęda...

18 grudnia 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie dzieci i rodziców z okazji świąt.

Grupa teatralna pod kierunkiem pani Marioli Błazik przygotowała program okolicznościowy. Pani Magdalena Cencek przeprowadziła warsztaty plastyczne - dzieci wykonały i ozdabiały choinki. Młodzież, z pracowni pana Mariusz Oleśkiewicza, wspólnie z publicznością śpiewała kolędy. Spotkanie upłynęło w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA FOTOGRAFII UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ FOTOGRAFICZNYCH MDK

Wystawa uczestników zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kier. p. Daniela Mroza

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy uczestników zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kier. p. Daniela Mroza, która odbędzie się 12 stycznia 2015r. o godz. 17.00 w Biblioteki Miejskiej w Puławach .


Eksponowane fotografie to zbiór 18 różnych prac, realizowanych podczas cyklu zajęć w puławskim Młodzieżowym Domu Kultury. Różnorodność fotografii i sposób realizacji tematu spowodowała, iż wystawa stała się wielowymiarowa i wielowątkowa. Prezentowane fotografie to sposób komunikacji autora z widzem, to ukazanie innej estetyki i wrażliwości w otaczającym nas świecie obrazu.


Emilia Gawrylak wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie "Ptasi Mieszkańcy Krainy Wyobraźni"

Emilia Gawrylak przez lata będąc wychowanką EDUKACJI PLASTYCZNEJ w MDK w pracowni Anny Bachanek otrzymlała w tym roku (2014) Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Ptasi Mieszkańcy Krainy Wyobraźni" 7.12.14 we Wrocławiu.
Brawo Emilia!


technika: kredka długopisWYSTAWA TWÓRCZOŚCI MARCINA PECKI

15 grudnia 2014 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy twórczości Marcina Pecki "Co Tło?" ...i koszulki.


Marcin Pecka urodził się w Bieczu w 1985 roku. Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu - kierunek: ceramika artystyczna. W 2006r. ukończył studium grafiki komputerowej w Krakowie, a następnie rozpoczął studia na kierunku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie kontynuuje 2-letnie studia magisterskie na tym samym wydziale w pracowni rysunku pod przewodnictwem prof. Stanisława Góreckiego i prof. Marleny Makiel-Hędrzak.

Strona imternetowa Marcina Pecki: http://www.pecek.pl/

Do pobrania:
Folder wystawyŚw. Mikołaj w MDK-u

W trakcie zabaw integracyjnych, prowadzonych przez panią Magdalenę Cencek, w odwiedziny przybył św. Mikołaj. W tym roku nie było łatwo dostać prezent. Dzieci musiały zaprezentować piosenkę czy wiersz, ale to nie wszystko.

Mikołaj każdemu z osobna sprawdzał czy ma czyste ręce. Wypytywał czy dbają o zęby. Spotkania z Mikołajem przebiegły w wesołej i radosnej atmosferze, a dzieci zadowolone były z prezentów.

Zapraszamy do fotogalerii ...


Adrianna Michta wsród laureatów konkursu CHOINKI JEDYNKI

Mamy zaszczyt poinformować, że Adrianna Michta - uczestniczka zajęć plastycznych MDK prowadzonych pod kier. pani Teresy Furtak, została laureatką konkursu plastycznego "Choinki Jedynki", zorganizowanego w ramach akcji charytatywnej Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Całkowity dochód z licytacji 32 prac plastycznych przekazany zostanie na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera "Pro Artis".


Audycja na stronie Pierwszego Programu Polskiego Radia: http://www.polskieradio.pl/Podtrzymujemy tradycję andrzejkową

Koniec listopada w naszej placówce to okres zabaw andrzejkowych. Zapraszane są na nie dzieci uczęszczające na zajęcia stałe oraz klasy czy grupy przedszkolne.

Celem imprez jest podtrzymywanie wierzeń i tradycji związanych z wróżbami andrzejkowymi, dlatego dzieci mają możliwość uczestniczenia w tematycznych zabawach integracyjnych. Starsze, z klas III odczytywały sobie przyszłość z figur, powstałych w wyniku lania wosku. Wszystkie odwiedziły Salon Wróżki, która odczytywała przepowiednie z kart dialogowych. Ogółem przeprowadzono około 20 imprez.

Zapraszamy do fotogalerii ...


Warsztaty z twórcą - Eliza Denkowska - Rozdoba, poetka dla dzieci

19 listopada dzieci z klasy IVB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Puławach miały możliwość poznać poetkę - panią Elizę Denkowską - Rozdobę, mieszkankę Gołębia.

Na początku, w formie konferencji prasowej, zadawały pytania dotyczące zainteresowań i pracy autorki. Przed publicznością wystąpił Aleksander Materek - wyróżniony w powiatowych przesłuchaniach do Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wyrecytował wiersz pani Elizy- "Dzik Tadzik". Autorka czytała swoje ulubione utwory po czym dzieci, podzielone na trzy grupy - zaprezentowały jej utwory: "Rozrabiaki"; "Czarna wrona" i "Wątły bąk".
Na zakończenie wzięły udział w zabawie zaproponowanej przez gościa spotkania.
Uczestnicy zajęć otrzymali od Pani Elizy zakładki do książki z autografem.


http://wierszykidladzieci.pl/rozdoba/ - wiersze Elizy Denkowskiej Rozdoby.

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA MALARSTWA JAKUBA MROCZKOWSKIEGO

Zapraszamy na wernisaż wystawy Jakuba Mroczkowskiego "Rysunek", która odbędzie się w galerii "Piwnica" MDK w dniu 20 listopada o godz. 18.00.. Wystawę można glądać do 16 grudnia 2014 r.


Do pobrania:
Folder wystawy

Zapraszamy do fotogalerii ...