Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Narodowe Czytanie 'Quo vadis' Henryka Sienkiewicza Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach po raz kolejny włączył się w Narodowe Czytanie.
W tym roku w Galerii Zielona czytany będzie tekst Henryka Sienkiewicza "Quo vadis".

W czytaniu udział wezmą pracownicy Starostwa Powiatowego w Puławach oraz dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych, a także uczestnicy zajęć teatralnych MDK oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicz w Puławach.

Data: 1 październik 2016 r. godz. 16:30
Miejsce: Galeria Zielona ul. Lubelska 2

List Prezydenta RP


"O ziemniaku ukochany,
Tyś przez wszystkich uwielbiany!
Do kotleta, do sosiku,
Potraw z tobą jest bez liku"

Koniec września w naszej placówce to czas zabaw integracyjnych z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Pracownia organizacji imprez, prowadzona przez panią Magdalenę Cencek zaprasza z tej okazji grupy, które mają stałe zajęcia w placówce jak i inne zainteresowane klasy i grupy przedszkolne.


Spotkania te mają na celu podtrzymywanie tradycji poznanie wiadomości dotyczących pochodzenia ziemniaka oraz głównych miejsc uprawy. Dzieci dowiadują się o znaczeniu ziemniaków .Angażują się w działania grupy podejmując wspólne zadania, współpracują z innymi dziećmi.Ponadto uczą się przestrzega ustalonych zasad i reguł podczas zabawy.Ćwiczą ogólną sprawność ruchową oraz czerpią radość i przyjemność ze wspólnej zabawy.

(fot.MK - Dzieci z grupy Zaułek literacki - Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach)

Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2016

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w następujących terminach:
24.10.2016r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VI
25.10.2016r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.10.2016 r. na adres e-mail mariolablazik@o2.pl.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


POWIATOWY KONKURS LITERACKI "O SZCZĘŚCIU"

Pracownia literacka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza do udziału w powiatowym konkursie literackim "O szczęściu".

Pragniemy zachęcić do artystycznego wyrażenia uczuć i emocji.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu puławskiego. Termin składania zgłoszeń poprzez pocztę e-mail gosklin@o2.pl upływa 31 października 2016 r.


Do pobrania: Regulamin konkursu


KOLEJNY SUKCES TEATRU "GDAŃSKA 4" Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY

Nagroda dla Grupy teatralnej Gdańska 4 - Festiwal Najciekawszych Widowisk 2016 Wyróżnienie dla Huberta Domańskiego - Festiwal Najciekawszych Widowisk 2016

Spektakl "Kopciuszek" w reż. Huberta Domańskiego oczarował Komisję i zdobył GŁÓWNĄ NAGRODĘ na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie.


Organizatorem spektaklu był Wojewódzki Ośrodek Kultury oraz Dom Kultury LSM w Lublinie.
Jury przeglądu finałowego XVII Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w protokole zapisali:
"Grupie teatralnej Gdańska 4 przyznano nagrodę za odkrywczą teatralną interpretację popularnej baśni o Kopciuszku wzbogaconą nastrojową, autorską muzyką wykonywaną na żywo.
Wyróżnienie indywidualne dla instruktorów przyznano:
- Hubertowi Domańskiemu za autorską muzykę i reżyserię widowiska teatralnego "Kopciuszek".

Logo teatru GDAŃSKA 4
(tekst: Hubert Domański)


Dyplomy dla uczestników zajęć plastycznych pod kier. p. Anny Bachanek

Rozstrzygnięto konkurs literacko - plastyczny pt. "Puławy - moje miasto" zorganizowany z okazji 110-lecia nadania Puławom praw miejskich przez Bibliotekę Miejską w Puławach.


Prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Miejskiej oraz w Antologii prac literackich i plastycznych wydanej na 110-lecie "1906-2016 Miasta Puławy".


Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 MDK-Puławy Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 dla Natalii Mazurak MDK-Puławy Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 dla Karoliny Męczyńskiej MDK-Puławy Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 dla p. Anny Bachanek MDK-Puławy

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


ROWEREM W NOWY ROK SZKOLNY

IV Rekreacyjny Rajd Rowerowy MDK-Puławy Młodzieżowy Dom Kultury po raz czwarty był organizatorem Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego. W tym roku Honorowym Patronatem objął imprezę Starosta Powiatu Puławskiego pan Witold Popiołek. W promocję i przeprowadzenie imprezy czynnie włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna z Młynek oraz Stowarzyszenie "IMPULS".

Trasa rajdu liczyła około 18 kilometrów z MDK przez Skowieszyn, Końskowolę, Młynki i do Puław. Okazała się nietrudna zarówno dla najmłodszego sześciolatka - Szymona Bogusza, jak i doświadczonego miłośnika dwóch kółek - pana Waldemara Nogalskiego.
W Końskowoli uczestnicy mogli zwiedzić krypty w kościele farnym pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego. W Młynkach strażacy przygotowali grill i ognisko - sponsorem poczęstunku była Hurtownia "Paco" z Końskowoli.
Pogoda nie zawiodła organizatorów i uczestników rajdu. Niektórzy z nich zgłosili chęć samodzielnego powrotu do Puław, z tego powodu oficjalne zakończenie imprezy odbyło się w Młynkach. Fundatorem nagród i upominków dla wszystkich uczestników był Powiat Puławski . Puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu przekazała firma Rowery Matras.

(tekst: Małgorzata Klinkosch / fot. Mariusz Oleśkiewicz)

IV Rajd Rowerowy MDK Puławy IV Rajd Rowerowy MDK Puławy IV Rajd Rowerowy MDK Puławy IV Rajd Rowerowy MDK Puławy IV Rajd Rowerowy MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...Rekrutacja na zajęcia w MDK-Puławy Rozpoczęcie zajęć w MDK

15 września o godz. 17:00 (czwartek) w MDK Puławy odbędzie się spotkanie organizacyjne z nauczycielami wszystkich form zajęć.

Serdecznie zapraszamy uczestników zajęć oraz chętnych do udziału w zajęciach w bieżącym roku szkolnym.

FORMY ZAJĘĆ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017Literackie poniedziałki w MDKu

Pracownia literacka MDK zaprasza na "Literackie Poniedziałki", prowadzone przez panią Małgorzatę Klinkosch.


Ta forma zajęć literackich zapewnia:

  • konsultacje dotyczące własnej twórczości literackiej (wierszy, opowiadań),
  • możliwość poznania twórców z powiatu puławskiego,
  • szansę na publikacje utworów na łamach Kwartalnika Powiatowego "Tu jest moje miejsce",
  • udział w konkursach literackich organizowanych przez MDK i inne instytucje ,
  • wspólne odkrywanie autorów współczesnej literatury polskiej.

Zapisy: 15 września, godz. 15:00 - 18:00 (pracownia literacka)
Spotkania odbywać się będą w godzinach: 15:00 - 18:00.

Wniosek o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne można pobrać w sekretariacie lub na naszej stronie internetowej pod adresem: http://mdk.pulawy.pl/dokumenty/wniosek-zajecia-2016-2017.pdf
Zapraszamy.ZAJĘCIA TEATRALNE DLA DZIECI W MDK

Pracownia teatralna MDK zaprasza na zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 6-11 lat, prowadzone przez panią Mariolę Błazik. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godz. 15:30 - 17:00.

Pierwsze zajęcia: 21 września, godz. 15:30
Zapisy przyjmyje sekretariat oraz nauczyciel zajęć.

Wniosek o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne można pobrać w sekretariacie lub na naszej stronie internetowej pod adresem: http://mdk.pulawy.pl/dokumenty/wniosek-zajecia-2016-2017.pdf

Zapraszamy.Rekrutacja na zajęcia w MDK-Puławy ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Wciąż jeszcze można się zapisać na zajęcia w MDK.
Rekrutacja uzupełniająca trwa do 28 września 2016.

Wniosek o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne można pobrać w sekretariacie lub na naszej stronie internetowej pod adresem: http://mdk.pulawy.pl/dokumenty/wniosek-zajecia-2016-2017.pdf

Szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK tel. 81 8864965.
Zapraszamy."Kopciuszek" w Puławach

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

13 i 14 września na scenie POK "Dom Chemika" zostanie zaprezentowany spektakl pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego, w wykonaniu Teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.

Logo teatru GDAŃSKA 4 Artykuł i audycja w Radio Lublin: http://moje.radio.lublin.pl/nie-najlatwiejsza-wersja-kopciuszka-w-pulawach.html
Artykuł i audycja w Dzienniku Wschodnim: http://www.dziennikwschodni.pl/

(tekst: Hubert Domański)


KONKURS FOTOGRAFII "PIĘKNO POLSKI"

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotografii "Piękno Polski", zorganizowanego w ramach uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski - powstania Państwa Polskiego. Prace przyjmowane będą do dnia 10 paździenika 2016 r.. Organizator nie stawia żadnych ograniczeń w interpretacji tematu.
Prace będą oceniane w jednej kategorii wiekowej : kategoria wiekowa 14-25 lat.


Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)