Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Kopciuszek w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

14 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli zostanie zaprezentowany spektakl pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego, w wykonaniu Teatru "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.

Logo teatru GDAŃSKA 4

(tekst: Hubert Domański)WYNIKI I TURNIEJ SZACHOWEGO MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ

Profesor Cheong Byung - Kwon- tłumacz Lalki Bolesława Prusa na język koreański, założycielowi polonistyki koreańskiej na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu, doktor honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza po wspólnym czytaniu Lalki z aktorami Teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach podczas obchodów 55-lecia Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. (03-12-2016)


Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów Logo teatru GDAŃSKA 4

MIKOŁAJ W MDK

6 grudnia 2016 r. pracownia teatralna pod kierunkiem p. Marioli Błazik przeprowadziła zabawę mikołajkową dla klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Puławach pod opieką p. Renaty Biniendy.

fot. S. Guz

Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach

Zapraszamy do fotogalerii ...


MIKOŁAJ W MDK

5 grudnia 2016 r. pracownia teatralna pod kierunkiem p. Marioli Błazik przeprowadziła zabawę mikołajkową dla klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Puławach pod opieką p. Jolanty Ciesielskiej.

fot. S. Guz

Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach Mikołajki w MDK Puławy - klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA FOTOGRAFII DOKUMENTALNEJ "MIKOŁAJU, MIKOŁAJU ..." Wystawa fotografii dokumentalnej 'Mikołaju, Mikołaju ...' MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na ekspozycję zdjęć dokumentalnych pt." Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszym kraju..."
Eksponowane prace to zbiór fotografii, które napłynęły do Galerii MDK Puławy z całej Polski. Dzięki uprzejmości autorów jak i samych bohaterów fotografii, możemy po raz kolejny wrócić do dziecięcego świata i przeżywać go raz jeszcze i kolejny.


Eksponowane zdjęcia to istna podróż w dzieciństwo i czasy lat 70- tych, 80-tych i 90 -tych XX wieku. To zatrzymanie chwili, udokumentowanie jej i zapamiętanie w sposób nie zatarty i nie przekłamany.
Dzięki tym fotografiom, powspominamy dzieciństwo, mode, obyczaje, czasy - szeroko rozumianą kulturę.
Wystawę można będzie obejrzeć do 31 grudnia br.
XERO DRUK
Wernisaż: 6.12.2016 r, godz. 17.00
Galeria "Piwnica" MDK Puławy, ul. Sieroszewskiego 4

Zapraszam wszystkich :-)
Daniel Mróz - organizator imprez MDK Puławy


Teatr "Gdańska 4" w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie

Logo teatru GDAŃSKA 4

3 grudnia 2016 r. o godz. 16:20 w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie w ramach obchodów 55-lecia Muzeum Bolesława Prusa wystąpi grupa teatralna "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach z programem - czytanie "Lalki". Aktorom będzie towarzyszyć muzyka Andrzeja Kurylewicza w wykonaniu zespołu "Kaśka i chłopaki". Reżyseria i koordynacja Hubert Domański.
Akompaniament muzyczny zespołu będzie towarzyszyć również znakomitemu gościowi - profesorowi Cheong Byung - Kwon- tłumaczowi Lalki Bolesława Prusa na język koreański, założycielowi polonistyki koreańskiej na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu.

Artykuł Muzeum Lubelskiego w Lublinie:
http://www.muzeumlubelskie.pl/Aktualnosci/55_lat_Muzeum_Boleslawa_Prusa_w_Naleczowie-2-754-20.html


ANDRZEJKI W MDK

Pracownia organizacji imprez pod kierunkiem Magdaleny Cencek przeprowadziła szereg zabaw andrzejkowych w ramach współpracy z przedszkolami i szkołami Powiatu Puławskiego. 21 października 2016 r. gościło u nas Miejskie Przedszkole Nr 2 w Puławach.

fot. S. Guz

Andrzejki w MDK Puławy - Miejskie Przedszkole Nr 2 w Puławach Andrzejki w MDK Puławy - Miejskie Przedszkole Nr 2 w Puławach Andrzejki w MDK Puławy - Miejskie Przedszkole Nr 2 w Puławach Andrzejki w MDK Puławy - Miejskie Przedszkole Nr 2 w Puławach Andrzejki w MDK Puławy - Miejskie Przedszkole Nr 2 w Puławach

Zapraszamy do fotogalerii ...