Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


WYSTAWA MALARSTWA TADEUSZA PASZKO

31 maja 2015 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Paszko "Wnętrza Kościołów".


Wystawa malarstwa Tadeusza Paszko w MDK-Puławy

Tadeusz Paszko studiował na ASP w Warszawie, był uczniem Michała Byliny w latach 1968 - 1973.
Artysta zafascynowany sztuką sakralną nieustannie maluje. Pierwsze szkice powstawały w latach liceum plastycznego w Zamościu. Po studiach osiadł w Nałęczowie ucząc malarstwa w tutejszym Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych.


Do pobrania:
Folder wystawy


XVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNYCH FORM TANECZNYCH
PATRONAT HONOROWY: LUBELSKI KURATOR OŚWIATY

XVI Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych MDK-Puławy

Serdecznie zapraszamy na szesnastą edycję Wojewódzkiego Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych organizowanego przez MDK-Puławy pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, który będzie miał miejsce w POK "Dom Chemika" w Puławach przy ul. Wojska Polskiego 4 dnia 16 maja 2015 r. (sobota) o godz. 9:00.

W festiwalu udział wezmą zespoły taneczne ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury oraz osoby i grupy niezrzeszone z woj. lubelskiego.


Do pobrania:      WYNIKI FESTIWALU (*pdf)     PROGRAM FESTIWALU (*pdf)     Regulamin Festiwalu (*pdf)    


Zapraszamy do fotogalerii ...

(fot. SG)


ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "5 MINUT"

Spektakl pt. 5 minut Spektakl pt. 5 minut

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spektakl Teatru Gdańska 4 "5 Minut" w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Przedstawienie będzie grane 19.05.2015 r. o godz. 11.50 w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli i 20.05.2015 o godz. 11.50 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach.
Wstęp na obydwa przedstawienia jest wolny.


Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie: Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami. Spektakl był przedstawiany w Centrum Kultury w Lublinie w ramach Przeglądu Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów " Scena Młodych" i w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie w ramach XXXVIII Przeglądu Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

(tekst: Hubert Domański)ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "SKRZYDEŁKA"

Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański 13.05.2015 o godz. 12.00 zapraszamy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Końskowoli ul.Lubelska 81 A na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.

(tekst: Hubert Domański)


FESTIWAL PRZEDSZKOLAKA
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI ORAZ PREZYDENT MIASTA PUŁAWY

Festiwal Przedszkolaka 2008 MDK-Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Festiwal Przedszkolaka - konkurs wokalny dla przedszkoli z powiatu puławskiego.
Festiwal odbędzie się dnia 03.06.2015 r. o godz. 10:00 na Skwerze Niepodległości. W razie deszczu zostanie przeniesiony do POK "Dom Chemika" (duża sala widowiskowa), przy ulicy Wojska Polskiego 4.

Festiwal Piosenki Przedszkolaka jest prezentacją umiejętności wokalnych dzieci. Festiwal ma formę konkursu. Jest okazją do spotkania najmłodszych solistów i ich nauczycieli. Służy konfrontacji i wymianie doświadczeń, a przede wszystkim rozśpiewaniu dzieci i promowaniu piosenki dziecięcej.


Do pobrania:    Regulamin         Karta Zgłoszenia        Hymn przedszkolaka - tekst


Pobierz Nazwa Play Rozmiar Czas
download Hymn Przedszkolaka

1.1 MB 1:00 min
download Hymn Przedszkolaka - wersja uproszczona

1.1 MB 1:00 min


I ty możesz zostać piekarzem - Warsztaty z twórcą - ginące zawody

Pracownia organizacji imprez MDK, prowadzona przez panią Magdalenę Cencek, zaprosiła uczestników zajęć teatralnych,pod kierunkiem pani Marioli Błazik, na warsztaty w piekarni.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z wychowawczynią panią Marią Sikorą odwiedziły Piekarnię Tadeusza Zubrzyckiego w Kraczewicach.
Firma ta jest jednym z partnerów organizacji Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa tradycja". Wszystkie rodzaje pieczywa przygotowuje się tam ręcznie.


Spotkanie poprowadziła pani Mariola Zubrzycka - Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo Producentów Cebularza i współwłaścicielka piekarni . Dzieci ubrane w specjalne stroje miały możliwość samodzielnie uformować, z wcześniej przygotowanego ciasta, tradycyjne chałki, ślimaki oraz jeżyki. Prowadząca dała także możliwość zaprezentowania własnej inwencji twórczej. Każdy przygotował sobie własną bułeczkę. Podczas pieczenia uczestnicy warsztatów zostali poczęstowani pysznymi maślanymi bułeczkami, zwiedzili piekarnię i obejrzeli prelekcję na temat chleba. . Na zakończenie każdy otrzymał upieczone pieczywo, które sam przygotował, a także Honorowy medal z piernika. Pani Mariola Zubrzycka przekazała także dzieciom materiały promocyjne Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa tradycja", zachęcając ich do odwiedzania interesujących miejscowości razem z rodzicami.

(tekst/fot.: M. Klinkosch)


"Cudze chwalicie, swego nie znacie"
Pracownia organizacji imprez i literacka organizuje
V Powiatowy konkurs wiedzy o REGIONIE PUŁAWSKIM
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Celem imprezy jest: wspomaganie realizacji podstawy programowej w zakresie edukacji regionalnej, rozwijanie lokalnego patriotyzmu, wzbudzanie zainteresowań wiedzą historyczną i geograficzną.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Odbędzie się w następujących terminach:
10.06.2015 r. - pierwszy etap - test pisemny, wyłonienie 15 najlepszych uczestników
godz. 9.00 - szkoły podstawowe
godz. 10.00 - gimnazja
05.10.2015 r. godz. 9.00 – drugi etap - turniej wiedzy


Test pisemny ma za zadanie sprawdzenie ogólnej wiedzy uczestników, zawartej w popularnych przewodnikach turystycznych. Dotyczył będzie głównej atrakcji turystycznej tzw trójkąta Puławy-Kazimierz-Nałęczów oraz Janowca. Do turnieju wiedzy głównym źródłem informacyjnym są: Powiat puławski. Leksykon krajoznawczy oraz Powiat puławski dawniej i dziś. Obie publikacje są dostępne na stronie Starostwa w zakładce Publikacje okazjonalne.
Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.06.2015 r. na adres mailowy gosklin@o2.pl z dopiskiem w tytule konkurs wiedzy.

Do pobrania: Regulamin - Szkoły Podstawowe (*pdf) Regulamin - Szkoły Gimnazjalne (*pdf)


Kolejne eliminacje IV Konkursu Krasomówczego:
"Babciu, dziadku opowiedz mi bajkę"

Po raz trzeci w tym roku odbyły się eliminacje do konkursu krasomówczego dla klas I-III ze szkół podstawowych.


Tym razem przed publicznością ze Szkoły Podstawowej Nr 1 zaprezentowali się uczniowie z z tej samej szkoły, z klasy Ia, przygotowani przez panią Monikę Chmielewską. Do finału, zaplanowanego na początek czerwca 2015 roku, zakwalifikowało się dwoje wykonawców. Przebrana za babcię - Emilia Iwanicka - opowiedziała bajkę pt." Uśmiechnięta pani sama" oraz Emil Niemczycki w pięknej czerwonej muszce, zabrał widzów w "Podniebną podróż".

Do pobrania:       Regulamin konkursu(*pdf)

Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę Konkurs krasomówczy - Babciu, Dziedku opowiedz mi bajkę

(tekst/fot. M. Klinkosch)


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKIEGO "MÓJ ŚWIAT - BOGACTWO NATURY" - VI edycja

22 kwietnia 2015 r., podczas imprezy z okazji Święta Ziemi, odbędzie się oficjalne, uroczyste ogłoszenie laureatów VI Powiatowego Konkursu Literackiego "Mój świat", który w tym roku miał podtytuł - Bogactwo natury.

Na konkurs nadesłano 85 wierszy ze szkół puławskich, a także z Góry Puławskiej, Karmanowic, Klementowic, Nałęczowa, Piotrowic i Żyrzyna.
Organizatorzy proszą laureatów o osobisty odbiór nagród.

Do pobrania: WYNIKI KONKURSU (*pdf)"MALI AKTORZY NA SCENIE MDK"

Dziecięce Spotkania Teatralne 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Po raz ósmy - 23.04.2015 - w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się Dziecięce Spotkania Teatralne.

Impreza adresowana jest do grup przedszkolnych z miasta i powiatu puławskiego. To okazja do zaprezentowania efektów pracy z dziećmi . Daje możliwość wymiany doświadczeń nauczycielom prowadzącym, a także dostarcza artystycznych przeżyć małym wykonawcom i ich rodzicom.
W tym roku zaproszona publiczność będzie mogła obejrzeć 7 prezentacji: spektakli, inscenizacji, impresji muzycznych. Z roku na rok Dziecięce Spotkania Teatralne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku, podczas tej imprezy placówkę odwiedziło czy to w charakterze wykonawców, czy widzów około 300 dzieci.
VIII Dziecięce Spotkania Teatralne rozpoczną się o godzinie 9.30 i odbędą się w dwóch blokach : pierwszy do godziny 11.00. II - od godziny 12.30.


Do pobrania: PROGRAM DZIECIĘCYCH SPOTKAŃ TEATRALNYCH (*pdf)

VIII Dziecięce Spotkania Teatralne w MDK Puławy VIII Dziecięce Spotkania Teatralne w MDK Puławy VIII Dziecięce Spotkania Teatralne w MDK Puławy VIII Dziecięce Spotkania Teatralne w MDK Puławy VIII Dziecięce Spotkania Teatralne w MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...

(tekst: M. Klinkosch / fot. S. Guz)


"WARSZTATY - GINĄCE ZAWODY"

21 kwietnia, o godzinie 9.00 w MDK Puławy odbędą się warsztaty garncarskie oraz "Jak powstaje papier?"

Od kilku lat nasza placówka współpracuje z panem Sebastianem Kozłowskiem, który pokazuje dzieciom zasady pracy z gliną, korzystania z koła garncarskiego, a także umożliwia wspólne tworzenie misek czy miseczek. Swoją ofertę edukacyjną rozszerzył o pokaz starej metody powstawania papieru czerpanego. Dzieci mogą uczestniczyć w całym procesie jego tworzenia. Na warsztaty zostały zaproszone klasy ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu oraz Szkoły Podstawowej Nr 11 z Puław.

(tekst: Małgorzata Klinkosch)


"Warsztaty z twórcą - Eliza Denkowska-Rozdoba"

21 kwietnia, o godzinie 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się po raz drugi w tym roku "Warsztaty z twórcą - Eliza Denkowska - Rozdoba, poetka dziecięca". Pani Eliza mieszka w Gołębiu. Zaproszone dzieci, z grupy teatralnej i Klubu Literackiego "Strofka", będą miały okazję osobiście poznać autorkę, zadać pytania dotyczące jej życia i twórczości, a także wziąć udział w zabawach językowych.

Pani Eliza przygotowuje do wydania swój debiutancki tomik utworów dziecięcych, które można znaleźć na stronie: wiersze Elizy Denkowskiej Rozdoby.
Ponadto w tym roku wiersze pani Rozdoby, poświęcone pamięci Ojca Świętego ukazały się w publikacji pt. "Almanach literacki wydany dla uczczenia 10 rocznicy narodzin dla nieba Ojca Świętego Jana Pawła II - 2.04 2005" (Lubliniec, 2015).

(tekst: Małgorzata Klinkosch)


KONKURS FOTOGRAFICZNY "ZDIWIONY 2"

Konkurs fotograficzny Zdziwiony2 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Zapraszamy na wystawę prac grupy fotograficznej MDK Puławy, która planowana jest na dzień 21 kwietnia 2015 o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

Kilkanaście prezentowanych na wystawie zdjęć to zbiór nie tylko fotografii, ale osobowości, odmienności, emocji, postrzegania rzeczywistości, często chropowatej w swojej estetyce - odmiennej od klasycznego postrzegania piękna. Różnorodność zrealizowanych fotografii, to nic innego jak próba komunikacji artysty z widzem, ukazania swoich wątpliwości i chęci zadania pytania „Kiedy i czy w ogóle jesteśmy prawdziwi"?, "Czy nie zostaliśmy zamknięci w przestrzeni sztuczności"?, "Jak się z tego wydostać"?. Pytania zadawane często wśród młodych ludzi ... ale jak bardzo aktualne dla wszystkich.
Eksponowane zdjęcia to zbiór prac zrealizowanych podczas cyklu zajęć z fotografii portretowej w MDK Puławy.

https://www.youtube.com/watch?v=79VH8eGku4I&feature=youtu.be


(tekst: Daniel Mróz / projekt plakatu: Paweł Stępień)


SPEKTAKL "5 MINUT" W POK "DOM CHEMIKA"

Spektakl pt. 5 minut

Teatr 'Gdańska 4' z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza na spektakl pt. "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, który będzie miał miejsce 21.04.2015 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej POK "Dom Chemika" w Puławach.


Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami.

Informacja o spektaklu i wypowiedź reżysera w Radio Lublin

(tekst: Hubert Domański)


Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański SPEKTAKL "SKRZYDEŁKA"

29 kwietnia 2015 o godz. 12.00 zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi „Kogo skubać ?”, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.