Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


WYSTAWA MALARSTWA KATARZYNY KUTY

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Kuty "Wzrastanie". Impreza rozpocznie się
17 października o godz. 17:00
w galerii "Piwnica" MDK-Puławy.


Do pobrania:
Folder wystawy


FINAŁ IV POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM ROZSTRZYGNIĘTY
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI, PREZYDENT MIASTA PUŁAWY

6 października 2014 r. odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim. W zmaganiach wzięło udział 23 uczniów ze szkół puławskich i powiatu puławskiego.


Jury w składzie: Andrzej Wenerski - Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Puławach; Łukasz Kołodziej - Urząd Miasta Puławy; Marek Och - prezes Towarzystwa Przyjaciół Puław przyznało nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Młodzieżowy Dom Kultury i Urząd Miasta w Puławach.
Finaliści konkursu, po wręczeniu nagród, udali się na wycieczkę do puławskiego parku z przewodnikiem panem Wojciechem Jastrzębskim - nauczycielem Szkoły Podstawowej Nr 3 w Puławach.


Do pobrania:
Wyniki konkursu

Zapraszamy do fotogalerii ...


POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2014

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w następujących terminach:
28.10.2014r. - szkoły podstawowe – klasy III - VI
29.10.2014r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17.10.2014 r. na adres e-mail mariolablazik@o2.pl.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


XIV Powiatowy Dzień Kultury

XIV Powiatowy Dzień Kultury


TURNIEJ LITERACKI "NIE PISZ DO SZUFLADY"

Zapraszamy wszystkich, którzy piszą wiersze na jesienny turniej poetycki "NIE PISZ DO SZUFLADY". Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie chęci udziału na adres mailowy organizatora – gosklin@o2.pl do dnia 27 października 2014 r.

Impreza odbędzie się 31 października o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach. Szczegółowych informacji udziela organizator: Małgorzata Klinkosch w poniedziałki w godz. 15.30 - 18.00 (tel. 81 8864965).


Do pobrania:
Regulamin konkursu


NARODOWE CZYTANIE POD PLATANEM
"TRYLOGIA" HENRYKA SIENKIEWICZA

Narodowe Czytanie 2014

Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Starosta Puławski Witold Popiołek kolejny raz patronuje akcji Narodowe Czytanie w naszym powiecie. Starostwo Powiatowe w Puławach, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury, Powiatową Biblioteką Publiczną i SP ZOZ przygotowało działanie społeczno-artystyczne pt. "Narodowe Czytanie pod Platanem 2014. Trylogia Henryka Sienkiewicza", do którego zaprosiło wielu partnerów (pełna lista w stopce plakatu). Więcej ...

www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/trylogia/


Pobierz Nazwa Play Rozmiar Czas
download 2014.09.13 narodowe czytanie trylogii pod platanem

4.6 MB 5:03 min
Joomla! web design... 

Szwedzi w Puławach. Piknik Oświeceniowy

W sobotę (20 września) o godz. 17 na Skwerze Niepodległości miał miejsce Piknik Oświeceniowy. Impreza odbyła się w ramach puławskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem: "Dziedzictwo – źródło tożsamości".

W programie między innymi pokaz w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej "Szwedzi w Puławach" oraz widowisko słowno-muzyczne "Oświecenie i promienie" w wykonaniu młodzieży z Teatru SPUT i Teatru "Gdańska 4".


Więcej o imprezie:
http://www.dziennikwschodni.pl/
http://www.poloniada.eu/

Zapraszamy do fotogalerii ... (fot. Maciej Szubartowski)


POWIATOWY KONKURS LITERACKI "Babie lato - blaski i cienie jesieni"

Pracownia literacka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza do udziału w powiatowym konkursie literackim "Babie lato - blaski i cienie jesieni".

Pragniemy zachęcić do artystycznego wyrażenia uczuć i emocji na temat otaczającej rzeczywistości, jej zmian i przemijania.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu puławskiego. Termin składania zgłoszeń poprzez pocztę e-mail gosklin@o2.pl upływa 27 października 2014 r.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


WYSTAWA FOTOGRAFII GRZEGORZA SIEROCKIEGO

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Sierockiego pt. "Ptasi Wędrowcy", który odbędzie się 16 września 2014 r. o godz. 17:30 w galerii "Piwnica" MDK-Puławy.

Grzegorz Sierocki fotografią przyrodniczą zajmuje się od około 5 lat. Jego prace publikowano w lokalnych wydawnictwach promujących miasto i powiat – w tym roku ukazała się książka "Ziemia puławska Ptasia Ostoja", której był jednym z głównych autorów. Oprócz wydawnictw papierowych jest też autorem diaporamy "Ziemia puławska Ptasia Ostoja"" oraz prezentacji multimedialnej dla uczniów puławskich szkół o przyrodzie tzw. pustyni Kaltenbacha. Zdjęcia przyrody nagradzano również w ogólnopolskim konkursie Złap Zająca i wyróżniane w prestiżowym konkursie fotograficznym Foto Eko 2011. więcej ...

Wystawa Fotografii Grzegorza Sierockiego w MDK-Puławy Wystawa Fotografii Grzegorza Sierockiego w MDK-Puławy Wystawa Fotografii Grzegorza Sierockiego w MDK-Puławy Wystawa Fotografii Grzegorza Sierockiego w MDK-Puławy Wystawa Fotografii Grzegorza Sierockiego w MDK-Puławy

fot. Anna Suszek, Ewa Jeławka