Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA "NIE PISZ DO SZUFLADY"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na Turniej Jednego Wiersza "Nie pisz do szuflady". Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie chęci udziału na adres mailowy organizatora - gosklin@o2.pl do dnia 19.11.2018 r.


Impreza odbędzie się 21 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Sieroszewskiego 4. Uczestnicy turnieju mają za zadanie zaprezentować jeden niepublikowany i nieoceniany wcześniej wiersz, którego są autorem.

Do pobrania: REGULAMIN TURNIEJUPołudnie Literackie '2018

Południe Literackie 2018 9 listopada 2018 r., o godz. 12:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w trzech powiatowych konkursach oraz promocja książki Jacka Śnieżka "Sto osobliwości na stulecie niepodległości 1918 – 2018".


W programie:
- Promocja książki Jacka Śnieżka "Sto osobliwości na stulecie niepodległości 1918 - 2018".
- Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego - uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.
- Finał powiatowego konkursu literackiego "Mój region - moja mała ojczyzna. Jak wyobrażasz sobie swoją miejscowość za 50 lat?" - wręczenie nagród i wyróżnień.
- Finał powiatowego konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna" – wręczenie nagród i wyróżnień.

Zapraszamy serdecznie.

*Organizatorem powiatowych konkursów "Mój region - moja mała ojczyzna" jest Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Powiatowy Konkurs Ortograficzny został zorganizowany przez MDK Puławy.PROGRAM POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO '2018

W dniach 25-16 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbędzie się Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

25.10.2018 r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VIII
26.10.2018 r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego.


Do pobrania:
PROGRAM KONKURSU
WYNIKI KONKURSUNarodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność spotkać się z zaproszonymi do współpracy dyrektorami puławskich szkół, nauczycielami i dziennikarzami. Po raz kolejny udowodniliśmy, że kultura to ścisła współpraca umysłów pięknych i dialog ludzi dobrej woli.


Opracowanie: Hubert Domański / fot. Mariola Błzik


Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018

Zapraszamy do fotogalerii ...


Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018

Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


Wyniki konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna"
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Laureaci konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna"


I MIEJSCE:
OLIWIA BIELEC
WIKTORIA DĄBROWSKA

II MIEJSCE:
WOJCIECH ORKISZEWSKI
MILENA KOWALCZYK

III MIEJSCE:
JAKUB GAJEWSKI
KINGA WINSZTAL

WYRÓŻNIENIA:
MAGDA ZAGULSKA
MICHAŁ MIŁOSZ

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczanie nagród, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach (ul. Al. Królewska 19).


Do pobrania:
PROTOKÓŁ POKONKURSOWY


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach ogłosiła z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości konkurs plastyczny na projekt okolicznościowej pocztówki.
Konkurs miał na celu kształtowanie szacunku wobec ojczyzny i regionu, pobudzanie i rozwijanie wyobraźni plastycznej u dzieci oraz propagowanie idei radosnego obchodzenia świąt niepodległościowych.
Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu puławskiego.Wyniki konkursu prozatorskiego "Mój region - moja mała ojczyzna ..."
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Laureaci konkursu prozatorskiego "Mój region - moja mała ojczyzna. Jak wyobrażasz sobie swoją miejscowość za 50 lat?"


DWIE NAGRODY GŁÓWNE OTRZYMUJĄ:
MILENA SIEPRAWSKA
WERONIKA STYCZYŃSKA

WYRÓŻNIENIA:
KAROLINA AŁDAŚ
KAROLINA RYBICKA

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczanie nagród, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach (ul. Al. Królewska 19).


Do pobrania:
PROTOKÓŁ POKONKURSOWY


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach ogłosiła z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości konkurs prozatorski na pracę literacką ukazującą region - moją małą ojczyznę za 50 lat.
Konkurs miał na celu kształtowanie i wzmacnianie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego, propagowanie idei radosnego obchodzenia świąt niepodległościowych oraz włączenie uczniów ze szkół z terenu powiatu puławskiego oraz chętne osoby dorosłe w ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości.
Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do wszystkich zainteresowanych osób dorosłych.Wystawa Karoliny Pawłowskiej "DIY-zrób to sam"

Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 19 października 2018 o godz. 12:00 zapraszamy na do Galerii Piwnica na otwarcie wystawy i prezentację multimedialną Karoliny Pawłowskiej - studentki Wzornictwa ASP we Wrocławiu "DIY-zrób to sam".


Pani Karolina opowie o założeniach projektowych przedmiotu codziennego użytku samodzielnie wykonanego ( na przykładzie roweru), o etapach projektowania, o prototypowaniu i efektach końcowych. Jako młoda projektantka, renowatorka, minimalistka dąży do prostoty i czystości formy. Problemy projektowe chce rozwiązywać przez innowacyjność i świeże pomysły. Wiedzę zdobywa studiując w pracowni projektowania narzędzi i środowiska pracy oraz w pracowni kinetycznej jak już nadmieniałam wrocławskiej ASP na kierunku wzornictwo.
Gratulacje i powodzenia Pani Karolino.

Opracowanie: Anna Bachanek, Hubert Domański

Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018