Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


II i III ETAP V POWIATOWEGO KONKURSU O REGIONIE PUŁAWSKIM

5 października 2015 r. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbył się II i III etap V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim.


Celem imprezy jest pogłębianie wiedzy historycznej oraz lokalnej tożsamości młodych mieszkańców powiatu. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Opiekę merytoryczną w tym roku sprawował Zbigniew Kiełb z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta w Puławach, radny Powiatu Puławskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Puławski Witold Popiołek. Do konkursu przystąpiło 68 uczniów, zaś do finału zakwalifikowało się 25 osób.
Po pisemnym teście, który odbył się w dniu dzisiejszym, do ścisłego finału zakwalifikowało się 11 osób: więcej ...

(tekst: Małgorzata Klinkosch / fot. Patrycja Górecka)


WARSZTATY Z TWÓRCĄ

W pracowni literackiej 22.09.15 r. odbyły się, pierwsze w tym roku szkolnym, Warsztaty z twórcą. Na spotkanie z panem Zbigniewem Kozakiem - poetą, rzeźbiarzem, zaproszona została klasa III ze Szkoły Podstawowej Nr 11 pod opieką pani Małgorzaty Kuś.


Dzieci poznały różnicę między wierszem i prozą. Wspólnie z autorem odczytały "Stonogę u szewczyka" - jeden z utworów ze zbioru "Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki", ilustrowany przez Jolantę Wawer - nauczycielkę Przedszkola z Końskowoli. Drugi wiersz "Imieniny świerszcza" zaprezentowali ochotnicy. Pan Zbyszek przeczytał także utwór "Wawrzkowe bajania" - pisany gwarą. Uczestnicy spotkania obejrzeli rzeźby wykonane w drzewie, a także kwiaty i ptaki, które pan Kozak wyczarowuje z kawałków kory. Na zakończenie pan Zbyszek opowiedział jak dawnniej bawiły sie dzieci. Wykonał łódeczkę z kory oraz nauczył zebranych robić “bączka” ze sznurka i guzika.

(tekst: Małgorzata Klinkosch)


PERFORMANCE MUZYCZNY TEATRU GDAŃSKA 4 PERFORMANCE MUZYCZNY TEATRU "GDAŃSKA 4"

Serdecznie zapraszamy na performance muzyczny teatru "Gdańska 4",
pomysł: Hubert Domański.

Termin: 24.09.2015 r. (czwartek) godz. 19.00

Miejsce: RESTAURACJE & PUB PAPOO, Aleja Partyzantów 2 A, PuławyPOWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2015

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w następujących terminach:
19.10.2015r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VI
20.10.2015r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12.10.2015 r. na adres e-mail mariolablazik@o2.pl.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


POWIATOWY KONKURS LITERACKI "ŻYCIE Z PASJĄ"

Pracownia literacka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza do udziału w powiatowym konkursie literackim "Życie z pasją".

Pragniemy zachęcić do artystycznego wyrażenia uczuć i emocji.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu puławskiego. Termin składania zgłoszeń poprzez pocztę e-mail gosklin@o2.pl upływa 30 października 2015 r.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


NARODOWE CZYTANIE 2015

Narodowe Czytanie 2015

Powiat Puławski już po raz trzeci włączył się w promowanie czytelnictwa oraz literatury polskiej w ramach projektu Narodowe Czytanie. Po twórczości Aleksandra Fredry (2013) i Henryka Sienkiewicza (2014) w bieżącym roku zaprezentujemy społeczności powiatu Lalkę Bolesława Prusa. Wydarzenie zaplanowane na 22 października 2015 r. odbędzie się w nowo wybudowanej hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Wojska Polskiego 7 w Puławach. Adresujemy je głównie do młodzieży szkolnej, ale też zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej o wydarzeniu na stronie Starostawa Powiatowego w Puławach: http://www.pulawy.powiat.pl/


ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "5 MINUT"

Spektakl pt. 5 minut

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spektakl Teatru Gdańska 4 pt. "5 Minut" w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Tym razem przedstawienie będzie grane 17.09.2015 r. (czwartek) o godz. 10.40 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach.
Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.


Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie: Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami. Spektakl był przedstawiany w Centrum Kultury w Lublinie w ramach Przeglądu Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów " Scena Młodych" i w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie w ramach XXXVIII Przeglądu Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

(tekst: Hubert Domański)

Media o wydarzeniu:
Audycja w Radio Lublin        "5 Minut" w TVP Lublin       "5 Minut" - Dziennik Wschodni / 15-05-2015       "5 Minut" - Nasze Misto Puławy       "5 Minut" - Dziennik Wschodni / 11-06-2015      SPOTKANIE ORGANIZACYJNE DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ MDK

14 września 2015 r. o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich uczestników zajęć na spotkanie organizacyjne z nauczycielami w pracowniach Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.Zakończenie I etapu rekrutacji na zajęcia MDK

Informujemy, iż z dniem 1 września 2015 r. nastąpiło zakończenie I etapu rekrutacji na zajęcia MDK w roku szkolnym 2015/2016.
Lista osób zakwalifikowanych na zajęcia dostępna jest w sekretariacie MDK.FINAŁ V POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

5 października o godzinie 9.00 odbędzie się finał V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim dla szkół podstawowych.

Zachęcamy zainteresowane osoby do zapoznania się z bibliografią, podaną w załączniku, w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, prowadzonej przez pana Zbigniewa Kiełba. Pracowania, z siedzibą w POK"Dom Chemika", czynna jest w poniedziałki od 10.00-18.00, pozostałe dni od 9.00-17.00. Pozycje można przyjrzeć na miejscu pod kierunkiem pana Kiełba.


Do pobrania: Bibliografia polecana przez pana Zbigniewa Kiełba (*pdf)Dożynki Powiatowe 2015

Dożynki Powiatowe 2015

Na koniec lata, w dniach 29-30 sierpnia w Wąwolnicy odbędą się Dożynki Powiatowe. Na te dni, Starosta Puławski wspólnie z Wójtem Wąwolnicy, zaplanowali wiele interesujących wydarzeń – m.in. zawody sportowo-pożarnicze OSP, tradycyjną mszę dożynkową, dzielenie się chlebem, konkursy, występy artystyczne, prezentacje stoisk regionalnych i organizacji społecznych.


Szczegółowy program tegorocznego święta plonów znajduje się na załączonym obok plakacie (wersja jpg) lub do pobrania tutaj (wersja pdf).


Więcej informacji na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach pod adresem:
http://www.pulawy.powiat.pl/strona/index.php/kultura/1836-doynki-powiatowe-2015OTWARTA REKRUTACJA NA ZAJĘCIA W MDK NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Rekrutacja na rok szkolny 2015-2016 na zajęcia do MDK Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury rozpoczął rekrutację uczestników na rok szkolny 2015/2016. Wnioski o przyjęcie kandydatów na zajęcia pozaszkolne do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach na rok szk. 2015/2016 będą przyjmowane w sekretariacie placówki w terminie od 15 czerwca do 1 września 2015 r..

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 14 września 2015 r. godz. 14.00


Do pobrania:
Wniosek o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne (*pdf)
Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz kryteria przyjęcia Wychowanków na zajęcia w roku szkolnym 2015/2016 (*pdf)