Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Prywaciarze zagościli w Puławach

Chleb ze smalcem, landrynki i słodkie galaretki towarzyszyły otwarciu w Młodzieżowym Domu Kultury wystawy "Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości". Były też kartki na żywność, mnóstwo prawdziwych przedmiotów z lat PRL oraz fotografie pokazujące ludzi wielu zawodów i uprawiających rzemiosło.


Od wtorku dwie sale MDK wyglądają zupełnie inaczej. Wypełniło je 28 plansz z fotografiami ludzi różnych, prywatnych zawodów z lat PRL i dokumentujących ich przedsiębiorczość. Również tablic zawierające przepisy i instrukcje, jak niszczyć przedsiębiorczość. Lata PRL przypominają także przedmioty z tamtych czasów. - chociażby radio Pionier, matryca do produkcji landrynek, syfony szklane i autosyfony. Wszystko to pośród tablic informacyjnych z treściami, które dziś wydają się być absurdalnymi, a wtedy były obowiązującymi. Po krótkiej prelekcji na temat tamtych lat i losów "prywaciarzy" zaczęło się poznawanie "historii oczami i rękami", bowiem większość eksponatów można było nie tylko oglądać, ale też dotknąć. zobacz więcej


Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy Wernisaż wystawy 'Prywaciarze' MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...

(tekst: Piotr Kutkowski; fot. MDK Puławy, Piotr Kutkowski)


Konkurs poetycki "Nie pisz do szuflady"

Zapraszamy wszystkich, którzy piszą wiersze na zimowy turniej poetycki "Nie pisz do szuflady". Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie udziału na adres mailowy organizatora: gosklin@o2.pl do dnia 22.02.2017 r. Należy podać imię, nazwisko, wiek oraz załączyć wiersz, który autor odczyta podczas imprezy.
Impreza odbędzie się 15 lutego 2017 r. o godz. 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4.


Do pobrania: >>>Regulamin turnieju<<<FERIE W MDK

W czasie ferii zimowych, w dniach 16-20 oraz 23-27 stycznia 2017 r. w Młodzieżowym Dom Kultury w Puławach prowadzone będą zajęcia i warsztaty.


HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

I Tydzień
Poniedziałek - Piątek godz. 9.00 - 14.15 zajęcia fotograficzne, plastyczne, teatralne
Piątek godz. 18.00-22.00 - gry planszowe

II Tydzień
Poniedziałek - Piątek godz. 9.00 - 14.15 zajęcia literackie, plastyczne, teatralne
Wtorek - Piątek godz. 9.00 - 14.15 gry planszowe
Piątek godz. 18.00-22.00 - gry planszoweWyniki III Turnieju Szachwego Małej Ligi Szachowej MDK Puławy WYNIKI III TURNIEJU SZACHOWEGO MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom III Turnieju Szachowego Małej Ligi Szachowej:
I MIEJSCE: Damian Halas
II MIEJSCE: Aleks Kamola
III MIEJSCE :Filip Dryk


Informacja o styczniowymn turnieju w najbliższym czasie pojawi się na naszej stronie internetowej.


III Turniej Małej Ligi Szachowej 2016 MDK Puławy III Turniej Małej Ligi Szachowej 2016 MDK Puławy III Turniej Małej Ligi Szachowej 2016 MDK Puławy III Turniej Małej Ligi Szachowej 2016 MDK Puławy III Turniej Małej Ligi Szachowej 2016 MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


Cykl Wystaw Prywaciarze - Początki Polskiej Przedsiębiorczości - V Edycja
Wernisaż : 17 stycznia 2017r. godz. 18.00 Galeria "Piwnica" MDK-Puławy

Wystawa Prywaciarze MDK Puławy

Akademia Liderów we wrześniu 2016 roku rozpoczęła V edycję Cyklu Wystaw Prywaciarze Początki Polskiej Mikro Przedsiębiorczosci. Projekt kontynuowany jest w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego.
W Galerii "Piwnica" MDK Puławy wystawę będzie można obejrzeć w dniach od 17 do 31 stycznia 2017 r.


Na ekspozycję składają się archiwalne fotografie i dokumenty, które przedstawiają konkretne historie oraz ludzi wykonujących różne zawody. Wystawa to ponad 20 plansz, na których można zobaczyć między innymi rzemieślników ze swoimi wyrobami, albo kupców na tle małych sklepów czy straganów. Jak podkreślają autorzy bohaterowie wystawy nie byli na ogół ludźmi sukcesu, ponieważ często przegrywali z agresywnym wobec nich państwem, ale jednocześnie okazali się prekursorami wolnego rynku.

Ekspozycję uzupełniają autentyczne przedmioty z lat PRL, w tym na przykład maszynka do nabijania długopisowych wkładów czy milicyjny hełm i pałka. Celem Cyklu Wystaw jest promocja przedsiębiorczości, zmiana wizerunku mikro przedsiębiorcy, a także ukazanie barier z jakimi spotykali się i nadal spotykają osoby, prowadzące mikro firmy. Wystawa realizowana jest od czerwca 2012 roku na terenie całej Polski.