Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


WYSTAWA FOTOGRAFII UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ FOTOGRAFICZNYCH MDK

Wystawa uczestników zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kier. p. Daniela Mroza

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy uczestników zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kier. p. Daniela Mroza, która odbędzie się 12 stycznia 2015r. o godz. 17.00 w Biblioteki Miejskiej w Puławach .


Eksponowane fotografie to zbiór 18 różnych prac, realizowanych podczas cyklu zajęć w puławskim Młodzieżowym Domu Kultury. Różnorodność fotografii i sposób realizacji tematu spowodowała, iż wystawa stała się wielowymiarowa i wielowątkowa. Prezentowane fotografie to sposób komunikacji autora z widzem, to ukazanie innej estetyki i wrażliwości w otaczającym nas świecie obrazu.


Emilia Gawrylak wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie "Ptasi Mieszkańcy Krainy Wyobraźni"

Emilia Gawrylak przez lata będąc wychowanką EDUKACJI PLASTYCZNEJ w MDK w pracowni Anny Bachanek otrzymlała w tym roku (2014) Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Ptasi Mieszkańcy Krainy Wyobraźni" 7.12.14 we Wrocławiu.
Brawo Emilia!


technika: kredka długopisWYSTAWA TWÓRCZOŚCI MARCINA PECKI

15 grudnia 2014 o godz. 17.00 zapraszamy do galerii "Piwnica" na wernisaż wystawy twórczości Marcina Pecki "Co Tło?" ...i koszulki.


Marcin Pecka urodził się w Bieczu w 1985 roku. Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu - kierunek: ceramika artystyczna. W 2006r. ukończył studium grafiki komputerowej w Krakowie, a następnie rozpoczął studia na kierunku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie kontynuuje 2-letnie studia magisterskie na tym samym wydziale w pracowni rysunku pod przewodnictwem prof. Stanisława Góreckiego i prof. Marleny Makiel-Hędrzak.

Strona imternetowa Marcina Pecki: http://www.pecek.pl/

Do pobrania:
Folder wystawyŚw. Mikołaj w MDK-u

W trakcie zabaw integracyjnych, prowadzonych przez panią Magdalenę Cencek, w odwiedziny przybył św. Mikołaj. W tym roku nie było łatwo dostać prezent. Dzieci musiały zaprezentować piosenkę czy wiersz, ale to nie wszystko.

Mikołaj każdemu z osobna sprawdzał czy ma czyste ręce. Wypytywał czy dbają o zęby. Spotkania z Mikołajem przebiegły w wesołej i radosnej atmosferze, a dzieci zadowolone były z prezentów.

Zapraszamy do fotogalerii ...


Adrianna Michta wsród laureatów konkursu CHOINKI JEDYNKI

Mamy zaszczyt poinformować, że Adrianna Michta - uczestniczka zajęć plastycznych MDK prowadzonych pod kier. pani Teresy Furtak, została laureatką konkursu plastycznego "Choinki Jedynki", zorganizowanego w ramach akcji charytatywnej Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Całkowity dochód z licytacji 32 prac plastycznych przekazany zostanie na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera "Pro Artis".


Audycja na stronie Pierwszego Programu Polskiego Radia: http://www.polskieradio.pl/Podtrzymujemy tradycję andrzejkową

Koniec listopada w naszej placówce to okres zabaw andrzejkowych. Zapraszane są na nie dzieci uczęszczające na zajęcia stałe oraz klasy czy grupy przedszkolne.

Celem imprez jest podtrzymywanie wierzeń i tradycji związanych z wróżbami andrzejkowymi, dlatego dzieci mają możliwość uczestniczenia w tematycznych zabawach integracyjnych. Starsze, z klas III odczytywały sobie przyszłość z figur, powstałych w wyniku lania wosku. Wszystkie odwiedziły Salon Wróżki, która odczytywała przepowiednie z kart dialogowych. Ogółem przeprowadzono około 20 imprez.

Zapraszamy do fotogalerii ...


Warsztaty z twórcą - Eliza Denkowska - Rozdoba, poetka dla dzieci

19 listopada dzieci z klasy IVB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Puławach miały możliwość poznać poetkę - panią Elizę Denkowską - Rozdobę, mieszkankę Gołębia.

Na początku, w formie konferencji prasowej, zadawały pytania dotyczące zainteresowań i pracy autorki. Przed publicznością wystąpił Aleksander Materek - wyróżniony w powiatowych przesłuchaniach do Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wyrecytował wiersz pani Elizy- "Dzik Tadzik". Autorka czytała swoje ulubione utwory po czym dzieci, podzielone na trzy grupy - zaprezentowały jej utwory: "Rozrabiaki"; "Czarna wrona" i "Wątły bąk".
Na zakończenie wzięły udział w zabawie zaproponowanej przez gościa spotkania.
Uczestnicy zajęć otrzymali od Pani Elizy zakładki do książki z autografem.


http://wierszykidladzieci.pl/rozdoba/ - wiersze Elizy Denkowskiej Rozdoby.

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA MALARSTWA JAKUBA MROCZKOWSKIEGO

Zapraszamy na wernisaż wystawy Jakuba Mroczkowskiego "Rysunek", która odbędzie się w galerii "Piwnica" MDK w dniu 20 listopada o godz. 18.00.. Wystawę można glądać do 16 grudnia 2014 r.


Do pobrania:
Folder wystawy

Zapraszamy do fotogalerii ...