Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 2016

Informujemy, iż w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego
TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII otrzymują Jakub Gurba oraz Franciszek Prończuk
z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach.


Wyniki konkursu prezentujemy w załączonym poniżej dokumencie (*pdf).
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.


Do pobrania: WYNIKI KONKURSU - PROTOKÓŁ JURY


Nagroda Prezydenta Miasta Puławy

Nagroda Prezydenta Miasta Puławy dla Huberta Domańskiego MDK Puławy Nagroda Prezydenta Miasta Puławy dla Huberta Domańskiego MDK Puławy

21 października 2016 roku o godzinie 17.00 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017. W trakcie uroczystości wręczono nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrodę doroczną otrzymał Hubert Domański - nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017


GRAFIKI JULII PŁACZKOWSKIEJ W KWARTALNIKU "WCZORAJ I DZIŚ"

W kwartalniku społeczno - kulturalnym " Wczoraj i Dziś" w artykule - Znani ludzie o puławskich korzeniach, zostały opublikowane grafiki Julii Płaczkowskiej, które w znakomity sposób zostały zestawione razem z wierszami Sławomira Rudnickiego, któremu poświęcony został artykuł.


Wiersze autora pochodzą z najnowszego zbioru stu jeszcze nie publikowanych sonetów. Autor, puławski poeta, ma już na swoim koncie kilka tomów poezji, w tym dwa wydane przez Stowarzyszenie" Przeszłość- Przyszłości": " Sonety Wigilijne" i " Maksymy". zobacz więcej


Grafiki Julii Płaczkowskiej w kwartalniku 'Wczoraj i dziś' Grafiki Julii Płaczkowskiej w kwartalniku 'Wczoraj i dziś' Grafiki Julii Płaczkowskiej w kwartalniku 'Wczoraj i dziś' Grafiki Julii Płaczkowskiej w kwartalniku 'Wczoraj i dziś'

Plakat uroczystości podsumowujących Obchody 1050-lecia Chrztu Polski


Uroczystości podsumowujące Obchody 1050-lecia Chrztu Polski

Uroczystości podsumowujące Obchody 1050-lecia Chrztu Polski

Przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego i Starosta Puławski serdecznie zapraszają na uroczystości podsumowujące Obchody 1050-lecia Chrztu Polski, które odbędą się 28 października br. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na załączonym plakacie.


Plakat uroczystości podsumowujących Obchody 1050-lecia Chrztu Polski


MAŁA LIGA SZACHOWA - TURNIEJ SZACHOWY

Mała Liga Szachowa MDK zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w Turnieju Szachowym

Mała Liga Szachowa MDK zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w Turnieju Szachowym, który odbędzie się 28 października 2016r. o godz. 15:30.


Zgłoszenia przyjmuje sekretariat MDK (tel. 818864965).
Liczba uczestników turnieju jest ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.


Turnieje do Małej Ligi będą organizowane w odstępach miesięcznych, a kolejne terminy będą ogłaszane sukcesywnie.
Nagrody zostaną wręczone najlepszym (liczyć się będzie suma zdobytych punktów), a także najbardziej wytrwałym uczestnikom na koniec cyklu.

Do pobrania:
REGULAMIN TURNIEJU


PROGRAM POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 2016

Powiatowym Konkurs Ortograficzny odbędzie się w następujących terminach:
24.10.2016r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VI - GODZ. 10.00
25.10.2016r. - szkoły gimnazjalne GODZ. 10.00
25.10.2016r. - szkoły ponadgimnazjalne GODZ. 11.00


Poniżej publikujemy do pobrania szczegółowy program konkursu.


Do pobrania:
Program konkursu


FINAŁ VI POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

13 października o godzinie 11.00 w MDK odbędzie się Fnał VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim pod patronatem Starosty Puławskiego Witolda Popiołka. W imprezie weźmie udział 15 uczniów ze szkół podstawowych, którzy w czerwcu tego roku pomyślnie napisali test wiedzy o naszym regionie:


Krzysztof Ptasiński, Aleksandra Chwałek, Małgorzata Kamińska, Jessica Kosiewska, Piotr Okoń, Jakub Sułek, Tomasz Wójcicki - ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach, przygotowani przez panią Marię Płazę;
Jakubczyk Krzysztof, Dudczak Agata, Pałaszkiewicz Zuzanna, Antoniak Julia, Pastuszak Bartosz, Ulanowski Filip, Ulanowska Julia - ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Puławach, przygotowani przez panią Ewę Górską;
Dawid Ogonowski - uczeń pani Teresy Robaczewskiej ze Szkoły Podstawowej w Kurowie.


VI Powiatowy Konkursy Wiedzy o Regionie Puławskim MDK Puławy VI Powiatowy Konkursy Wiedzy o Regionie Puławskim MDK Puławy VI Powiatowy Konkursy Wiedzy o Regionie Puławskim MDK Puławy VI Powiatowy Konkursy Wiedzy o Regionie Puławskim MDK Puławy VI Powiatowy Konkursy Wiedzy o Regionie Puławskim MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU MAGDALENY GĘBAL

Wystawę malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal 'Początek ... i koniec' w MDK Puławy

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal "Początek ... i koniec". Wernisaż wystawy odbędzie się 13 października 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można obejrzeć do 4 listopada 2016 r.


"Urodziłam się z wrażliwością na piękno przyrody, a dzieciństwo pozwoliło utrwalić tą przypadłość. Wakacje u dziadków na wsi, rozkołysane zboża, wiatr, słońce, śpiew ptaków, pajda chleba z wodą i cukrem – to był dla mnie raj. Moje dzieciństwo to czas „ładowania akumulatorów” sztuki. I stało się… Potrzeba malowania wybuchła dosyć gwałtownie wśród obowiązków dorosłego życia.
Pod wpływem wielkiej weny powstały moje pierwsze prace rysowane ołówkiem.
Potem pomyślałam o bardziej ambitnej technice – oleju. Na obecnej wystawie jest mój pierwszy obraz wykonany tą techniką, obrazy z początkiem lub z różnymi początkami. Niektóre są niedokończone, a może są …."

Magdalena Gębal

Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy Wystawa malarstwa i rysunku Magdaleny Gębal w MDK Puławy

FOTOGALERIA - obrazy         FOTOGALERIA - wernisaż wystawy


NARODOWE CZYTANIE W GALERII ZIELONA

Po raz czwarty Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach włączył się w obchody Narodowego Czytania. Partnerami tegorocznego przedsięwzięcia, które odbyło się w Galerii Zielona 1 października byli: Galeria Zielona; Publiczna Biblioteka Powiatowa w Puławach; Radio Lublin; Zespół Szkół Technicznych; Zespół Szkół nr 1 w Puławach; SPZOZ w Puławach.
Do udziału zaproszono przedstawicieli władz powiatu, dyrektorów szkół podlegających pod Starostwo Powiatowe, placówek powiatowych a także dziennikarzy. Imprezę prowadził dyrektor MDK w Puławach pan Mariusz Oleśkiewicz.
W Narodowym Czytaniu udział wzięli również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. KEN w Puławach. zobacz więcej


Narodowe Czytanie 'Qup vadis' Henryka Sienkiewicza z MDK Puławy Narodowe Czytanie 'Qup vadis' Henryka Sienkiewicza z MDK Puławy Narodowe Czytanie 'Qup vadis' Henryka Sienkiewicza z MDK Puławy Narodowe Czytanie 'Qup vadis' Henryka Sienkiewicza z MDK Puławy Narodowe Czytanie 'Qup vadis' Henryka Sienkiewicza z MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2016

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w następujących terminach:
24.10.2016r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VI
25.10.2016r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.10.2016 r. na adres e-mail mariolablazik@o2.pl.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


POWIATOWY KONKURS LITERACKI "O SZCZĘŚCIU"

Pracownia literacka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza do udziału w powiatowym konkursie literackim "O szczęściu".

Pragniemy zachęcić do artystycznego wyrażenia uczuć i emocji.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu puławskiego. Termin składania zgłoszeń poprzez pocztę e-mail gosklin@o2.pl upływa 31 października 2016 r.


Do pobrania: Regulamin konkursu