Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.plKONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na ozdobę choinkową. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie polega na wykonaniu z własnych materiałów ozdoby choinkowej. Prace należy dostarczyć do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach do dnia 13 grudnia 2018 r.


Do pobrania: Regulamin konkursu           WYNIKI KONKURSU


POWIATOWY KONKURS KRASOMÓWCZY "ZŁOTOUSTY"

Zapraszamy do udziału w konkursie krasomówczym "ZŁOTOUSTY", który jest skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestnika mowy na zadany temat w dowolnej formie np. rozprawy, opowiadania, innej w zależności od kreatywności uczestnika, którą wygłasza przed jury. Czas wystąpień uczestników nie powinien przekroczyć 5 min.
Do wyboru są trzy tematy:
1. Krótkie życie buraka.
2. Dlaczego kwiatki piją wodę?
3. Jeden dzień z życia kapelusza w maju.


Pisemne zgłoszenia udziału w konkursie należy przesłać pocztą elektroniczną na załączonej "Karcie uczestnictwa" w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 grudnia 2018 roku na adres mailowy organizatora: gosklin@o2.pl z dopiskiem "konkurs krasomówczy".
Termin i miejsce konkursu: 6 lutego 2019 r. (środa) godz. 12.00 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach ul. Sieroszewskiego 4.

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)           KARTA UCZESTNICTWA (*pdf)Wyniki konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna"
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Laureaci konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna"


I MIEJSCE:
OLIWIA BIELEC
WIKTORIA DĄBROWSKA

II MIEJSCE:
WOJCIECH ORKISZEWSKI
MILENA KOWALCZYK

III MIEJSCE:
JAKUB GAJEWSKI
KINGA WINSZTAL

WYRÓŻNIENIA:
MAGDA ZAGULSKA
MICHAŁ MIŁOSZ

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczanie nagród, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach (ul. Al. Królewska 19).


Do pobrania:
PROTOKÓŁ POKONKURSOWY


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach ogłosiła z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości konkurs plastyczny na projekt okolicznościowej pocztówki.
Konkurs miał na celu kształtowanie szacunku wobec ojczyzny i regionu, pobudzanie i rozwijanie wyobraźni plastycznej u dzieci oraz propagowanie idei radosnego obchodzenia świąt niepodległościowych.
Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu puławskiego.Wyniki konkursu prozatorskiego "Mój region - moja mała ojczyzna ..."
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Laureaci konkursu prozatorskiego "Mój region - moja mała ojczyzna. Jak wyobrażasz sobie swoją miejscowość za 50 lat?"


DWIE NAGRODY GŁÓWNE OTRZYMUJĄ:
MILENA SIEPRAWSKA
WERONIKA STYCZYŃSKA

WYRÓŻNIENIA:
KAROLINA AŁDAŚ
KAROLINA RYBICKA

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczanie nagród, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach (ul. Al. Królewska 19).


Do pobrania:
PROTOKÓŁ POKONKURSOWY


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach ogłosiła z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości konkurs prozatorski na pracę literacką ukazującą region - moją małą ojczyznę za 50 lat.
Konkurs miał na celu kształtowanie i wzmacnianie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego, propagowanie idei radosnego obchodzenia świąt niepodległościowych oraz włączenie uczniów ze szkół z terenu powiatu puławskiego oraz chętne osoby dorosłe w ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości.
Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do wszystkich zainteresowanych osób dorosłych.PROGRAM POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO '2018

W dniach 25-16 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbędzie się Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

25.10.2018 r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VIII
26.10.2018 r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego.


Do pobrania:
PROGRAM KONKURSU
WYNIKI KONKURSUPOWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY '2018

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy IV - VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w następujących terminach:
25.10.2018 r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VIII
26.10.2018 r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.10.2018 r. na adres e-mail mariolablazik@o2.pl.


Wpłaty za udział w konkursie należy dokonywać na konto Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach:
PKO BP S.A. I O/Puławy: 45 1020 3219 0000 9102 0044 2962
Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Sieroszewskiego 4, NIP: 716 265 93 94
lub w sekretariacie placówki. Rada Rodziców nie wystawia faktur Vat.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


VIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

VIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM MDK-Puławy Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach organizuje VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie przy współpracy z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta i Centrum Informacji Turystycznej w Puławach.


Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV -VII szkół podstawowych z miasta i powiatu puławskiego.
Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji i finału.
4 czerwca 2018 r. odbędzie się test wiedzy, który ma wyłonić 15 uczestników z największą liczbą punktów.
2 października 2018 r. będzie miał miejsce uroczysty finał konkursu.
W dniu eliminacji organizatorzy zaplanowali spacer "Puławskie ślady niepodległości", który poprowadzi pan Zbigniew Kiełb.
4 czerwca 2018 r. uczestnicy spotykają się o godzinie 9.00 przy kościele na Włostowicach pod wezwaniem św. Józefa. Test wiedzy rozpocznie się między godziną 10.00 a 10.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ulica Sieroszewskiego 4.

Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 czerwca 2018 r. na adres mailowy gosklin@o2.pl z dopiskiem w tytule "Konkurs wiedzy".


Do pobrania: Regulamin konkursu (*pdf)