Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl




Klub ekologiczno-turystyczny Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach prowadzi pani mgr Magdalena Cencek.




HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

PONIEDZIAŁEK

12:00-13:30
SP nr 2
WTOREK

12:00-13:30

13:30-15:00

MP nr 7
WTOREK

9:00-12:00
INICJATYWY KULTURALNE
WTOREK

15:00-16:00
16:00-17:30
17:30-18:00
PIĄTEK

9:00-10:30
Sp nr 11

11:00-12:30


GRA MIEJSKA "POZNAJ SWOJE MIASTO"

26 kwietnia 2018 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11- uczestnicy zająć ekologiczno - turystycznych z MDK Puławy wzięły udział w grze miejskiej "Poznaj moje miasto" zorganizowanej przez Panią Magdalenę Cencek.

Celem gry było przekazanie uczestnikom w nowatorski i zabawowy sposób wiedzy na temat zabytków, charakterystycznych miejsc w Puławach oraz kształtowanie w młodych Puławiakach poczucia wspólnoty oraz istnienia i znaczenia Małej Ojczyzny w życiu człowieka. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy. Każda grupa otrzymała mapę Puław . Dzieci musiały odnaleźć na mapie wyznaczone wcześniej obiekty i zaplanować trasę dojścia do nich. Podczas zabawy dzieci zbierały z pobliskich sklepów i instytucji pieczątki potwierdzające ich obecność w danym miejscu. . Kolejnym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki (Puławy Aktywnie- wydane przez Urząd Miasta Puławy). Odpowiedzi na hasła udzielali napotkani mieszkańcy miasta. Dziękujemy CIT za udostępnienie materiałów, pomoc w zorganizowaniu zabawy oraz wszystkim mieszkańcom Puław, którzy okazali życzliwość dzieciom podczas trwania gry.

tekst: Magdalena Cencek


WIOSNA W LESIE

23 kwietnia 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach gościliśmy Panią Marzenę Puzio z Nadleśnictwa Puławy. Tematem spotkania przygotowanego z okazji Dnia Ziemi była "Wiosna w lesie".

tekst: Magdalena Cencek


SADZENIE LASU - KLUB EKOLOGICZNO - TURYSTYCZNY

22 kwietnia 2018 r. Klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach wraz z wychowawcami uczestniczyły w ramach zajęć Ekologiczno - Turystycznych Młodzieżowego Domu Kultury prowadzonych przez p. Magdalenę Cencek w Akcji Sadzenia Lasu. Akcję zorganizował Puławski Klub Kół Łowieckich "Hubertus" im. płk. Janusza Kujawskiego oraz Nadleśnictwo Puławy. Uczniowie udali się tam na zaproszenie Wiceprezesa Koła p. Eugeniusza Mazurka.


Podczas Akcji Sadzenia Lasu dzieci zobaczyły, w jaki sposób sadzi się młode leśne drzewa, jak wyglądają sadzonki sosny i brzozy, miały okazję doświadczyć, jak ciężka jest to praca i jak wiele osób jest zaangażowanych w tego typu przedsięwzięciach. Po ciężkiej pracy, wszyscy zasłużyli na pyszną grochówkę z kuchni polowej, a ukoronowaniem była loteria fantowa, w której żaden los nie był bezwartościowy. Każdy uczeń wrócił z jakimś fantem, bogatszy o doświadczenie pracy przy sadzeniu lasu , który będzie mógł oglądać i spacerować po nim za kilka lat.

Zapraszamy do fotogalerii ...

tekst / fot. Magdalena Cencek



FOTOGALERIE Z IMPREZ I WYCIECZEK:

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA (2016-10-17)


Wycieczka do Sandomierza MDK Wycieczka do Sandomierza MDK Wycieczka do Sandomierza MDK Wycieczka do Sandomierza MDK Wycieczka do Sandomierza MDK

Zapraszamy do fotogalerii ...


Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli (2016-10-10)


Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Warsztaty ekologiczne w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Zapraszamy do fotogalerii ...


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA (2016-09-27)


Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy Święto Pieczonego Ziemniaka z MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ (16-12-2015)

Zobacz więcej zdjęć ...


Lekcja sadownictwa - Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli (28-10-2015)

Zobacz więcej zdjęć ...


Lekcja ekologii - Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli (28-10-2015)

Zobacz więcej zdjęć ...


Wycieczk do Farmy Iluzji w Trojanowie (20-05-2015)

Zobacz więcej zdjęć ...


Warsztaty plastyczne w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Puławach (18-12-2014)

Zobacz więcej zdjęć ...


Święto Pieczonego Ziemniaka w MDK - 08-10-2014

Zobacz więcej zdjęć ...


7 i 8 kwietnia 2014 r. koło ekologiczno-turystyczne pod kier. p. Magdaleny Cencek uczestniczyło w warsztatach piekarniczych w piekarni w Kraczewicach "Od ziarenka do bochenka" promujących ginące zawody rzemieślnicze oraz dobre, zdrowe tradycyjne pieczywo. Celem warsztatów było zapoznania dzieci z tradycyjną metodą produkcji pieczywa. Dzieci własnoręcznie wykonały bułeczki, zapoznały się z historią rzemiosła.


PIEKARNIA T.ZUBRZYCKI w Kraczewicach to rzemieślnicza rodzinna firma funkcjonująca na rynku od trzech pokoleń , hołdująca tradycyjnym wypróbowanym recepturom i smakom . Jej celem jest zadowolenie nawet najwybredniejszych gustów konsumentów dając im produkt zdrowy smaczny i bezpieczny. PIEKARNIA realizuje projekty mające na celu stworzenie nawyku świadomych wyborów zakupowych.(fot. M. Cencek)


     


Wycieczka do Muzeum Rowerów w Gołębiu - 02-10-2013

       

Zobacz więcej zdjęć ...


Wycieczka do Muzeum Lotnictwa w Dęblinie - 02-10-2013

       

Zobacz więcej zdjęć ...


REZERWAT PISKORY - rajd pieszy 12-06-2013

       

Zobacz więcej zdjęć ...


Wycieczka do Trojanowa - Park Iluzji

       

Zobacz więcej zdjęć ...


Dzień z życia wsi

Trzydniowa wycieczka do Janowa Lubelskiego - wizyta w gospodarstwie wiejskim, zapoznanie z pracą rolników, hodowlą zwierząt, obserwacja przyrody. (fot. Magdalena Cencek)

       

Zobacz więcej zdjęć ...


Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach

       

Zobacz więcej zdjęć ...


ZAJĘCIA EKOLOGICZNE - 15.XI.2012

         

Zobacz więcej zdjęć ...