Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Mała Liga Szachowa MDK Puławy TURNIEJ MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ - LUTY/2018

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczestników Małej Ligii Szachowej na Turniej Szachowy, który odbędzie się 28 lutego o godzinie 16:00.


Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4


KONKURS KRASOMÓWCZY "ZŁOTOUSTY"

6 lutego o godzinie 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się Powiatowy konkurs krasomówczy "Złotousty". Młodzież z puławskich i powiatowych szkół zaprezentuje swoje zdolności oratorskie przed publicznością. Każdy z uczestników wypowie się na na jeden z trzech tematów: Krótkie życie buraka, Jeden dzień z życia kapelusza w maju lub Dlaczego kwiatki piją wodę?. Jury oceni swobodę wypowiedzi przed publicznością, oryginalność, poczucie humoru i ogólny wyraz artystyczny.


Do pobrania: PROGRAM KONKURSUBeata Pruchniak- Obrazy

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na Wystawę: 'Beata Pruchniak- Obrazy'. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 lutego 2019 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK przy ul. Sieroszewskiego 4 w Puławach


"Mam na imię Beata. Wraz z moją rodziną mieszkam w malowniczym Celejowie. Mam psa, pięć kotów oraz kanarki, papugi i amadyny. Pracuję zawodowo jako pracownik administracyjny, prowadzę dom, a w przydomowym ogródku hoduję ekologiczne warzywa i owoce.
Co mnie skłoniło do malowania? Otóż pół roku temu ciężko zachorowałam. Podjęłam leczenie, które było długotrwałe i mocno obciążało mnie fizycznie i psychicznie, dlatego postanowiłam zrobić coś dla siebie, coś, co sprawi mi przyjemność, zrelaksuje, pozwoli przenieść myśli na inne tory. I tak pojawił się pomysł. Zawsze chciałam malować, oczywiście nigdy nie miałam na to czasu, teraz mam go aż nadto. Z racji, że kompletnie nie umiem malować, nie mam wykształcenia plastycznego, szukałam tego, czemu podołam. Pouring to technika, która mnie zafascynowała. Początkowo były trzy kolory farb akrylowych, medium i blok. Efekt był fantastyczny. Pojawiły się więc kolejne farby, narzędzia i kolejne prace. Maluję na płycie hdf farbami akrylowymi oraz gwaszami. Malowanie nazywam terapią zajęciową, ponieważ zajmuje moją głowę i ręce, sprawia mi ogromną radość, pozwala zapomnieć i jest ucieczką od rzeczywistości. Rodzina i znajomi nakłonili mnie, abym swoje prace przedstawiła szerszemu gronu. Więc, oto i jestem."

Beata Pruchniak

Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański

Wernisaż wystawy Beaty Pruchniak - Obrazy w MDK Puławy Wernisaż wystawy Beaty Pruchniak - Obrazy w MDK Puławy Wernisaż wystawy Beaty Pruchniak - Obrazy w MDK Puławy Wernisaż wystawy Beaty Pruchniak - Obrazy w MDK Puławy Wernisaż wystawy Beaty Pruchniak - Obrazy w MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


PÓŁKOLONIE ZIMOWE

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach w dniach 11-24 lutego organizuje półkolonie zimowe dla uczestników zajęć placówki. Półkolonie będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

W programie: warsztaty teatralne, fotograficzne plastyczne, wycieczka do Kazimierza Dln., wyjścia do: kina, krainy zabaw "Maginus", Straży Pożarnej, na Policję, gra terenowa "Poszukiwacze Skarbów", konkurs "Mam Talent", bal karnawałowy.
Koszt półkoloni wynosi: 130 zł/tydz. (możliwość dokupienia obiadów). Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy przyjmuje sekretariat MDK codziennie w godz. 9.00-16.00.Ferie z Fantastyką

W dniach 16 i 17 lutego 2019 zapraszamy na kolejną edycję Ferii z Fantastyką - wydarzenia, które ma na celu integrować i animować społeczność lokalną. Motywem przewodnim jak co roku będzie szeroko pojęta fantastyka, gry planszowe i przede wszystkim dobra zabawa.


Wszystkich chętnych zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach znajdującego się przy ul. Sieroszewskiego 4. Impreza zacznie się o godz. 14:00 i będzie trwać nieprzerwanie przez 24 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przez cały czas trwania imprezy do dyspozycji uczestników będzie dostępny salon gier planszowych z ponad 100 różnymi tytułami. Postaramy się znaleźć propozycje dla graczy w każdym wieku.