Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Hej kolęda, kolęda ...

19 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się Kolędowanie z udziałem uczestników zajęć, rodziców oraz nauczycieli placówki. Publiczność wysłucha montażu słowno-muzycznego o tematyce Bożonarodzeniowej w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, z klasy "O" pod kierunkiem pani Jolanty Ciesielskiej.
Po wspólnym śpiewaniu, w drugiej części spotkania odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, które poprowadzi pani Magdalena Cencek.


20 grudnia, w godzinach porannych uczestnicy zajęć MDK (dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, wychowawczyni pani Urszula Siuta-Gola) będą kolędować na terenie miasta i złożą życzenia świąteczne w Starostwie Powiatowym oraz Urzędzie Miasta Puławy.

(tekst: M. Klinkosch)


FINAŁ KONKURSU NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

4 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy autorów prac oraz opiekunów na uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie plastycznym na ozdobę choinkową.


Miejsce imprezy: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4


Do pobrania: WYNIKI KONKURSU


FINAŁ KONKURSU NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ 2018 FINAŁ KONKURSU NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ 2018 FINAŁ KONKURSU NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ 2018 FINAŁ KONKURSU NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ 2018 FINAŁ KONKURSU NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ 2018

Zapraszamy do fotogalerii ...


Promocja książki poetyckiej pt. "Twórcze dusze: zbiór poezji i prozy"

Kwadrat Artystyczny w Rykach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach zaprasza na promocję zbioru poezji pt. "Twórcze dusze"


Koło poetycko - literackie "Twórcze dusze" skupione wokół Kwadratu Artystycznego z Ryk zaprasza na promocję książki poetyckiej pt. "Twórcze dusze: zbiór poezji i prozy".
Impreza odbędzie się 14 grudnia 2018r. o godzinie 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

(tekst: M. Klinkosch)


Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w ZST w Puławach.

W imieniu Pana Dyrektora i pracowników MDK w Puławach pragnę ponownie zaprosić Państwa Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego do Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach w dniu 29.11.2018 r. o godzinie 13.00.


Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

(tekst/fot: Hubert Domański)

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego MDK Puławy Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego MDK Puławy Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego MDK Puławy Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego MDK Puławy Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na ozdobę choinkową. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie polega na wykonaniu z własnych materiałów ozdoby choinkowej. Prace należy dostarczyć do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach do dnia 13 grudnia 2018 r.


Do pobrania: Regulamin konkursu           WYNIKI KONKURSU


"Księżniczka na ziarnku grochu" - baśń autorstwa Hansa Christiana Andersena w wykonaniu Teatru Gdańska 4

Teatr Gdańska 4 zaprasza na spektakl "Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. Młodzi adepci sztuki teatralnej podjęli się autorskiego spojrzenia na wszystkim znaną bajkę, duńskiego pisarza i poety. Był sobie raz książę, który chciał pojąc za żonę prawdziwą księżniczkę. Jeździł po całym świecie i szukał tej jedynej, ale zawsze coś stawało mu na przeszkodzie. Nie brakowało co prawda księżniczek, ale młodzieniec, itd.., itd.. No ale treść utworu jest Państwu przecież znana. Zapraszamy !!!


obsada:
Kacper Fenik, Antoni Jarecki, Julia Kamola, Mateusz Kula, Maja Michna, Piotr Mielczarski, Martyna Nowocień, Natalia Słotwińska, Alicja Wiraszka
muzyka: Marcin Marzec
reżyseria: Hubert Domański
opieka merytoryczna: Małgorzata Siedliska, Maria Warda

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4
termin: 23.11.2018r., godz. 11.45
wstęp wolny


POWIATOWY KONKURS KRASOMÓWCZY "ZŁOTOUSTY"

Zapraszamy do udziału w konkursie krasomówczym "ZŁOTOUSTY", który jest skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestnika mowy na zadany temat w dowolnej formie np. rozprawy, opowiadania, innej w zależności od kreatywności uczestnika, którą wygłasza przed jury. Czas wystąpień uczestników nie powinien przekroczyć 5 min.
Do wyboru są trzy tematy:
1. Krótkie życie buraka.
2. Dlaczego kwiatki piją wodę?
3. Jeden dzień z życia kapelusza w maju.


Pisemne zgłoszenia udziału w konkursie należy przesłać pocztą elektroniczną na załączonej "Karcie uczestnictwa" w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 grudnia 2018 roku na adres mailowy organizatora: gosklin@o2.pl z dopiskiem "konkurs krasomówczy".
Termin i miejsce konkursu: 6 lutego 2019 r. (środa) godz. 12.00 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach ul. Sieroszewskiego 4.

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)           KARTA UCZESTNICTWA (*pdf)Asa przedstawia: "Szerzej z Perspektywy Świętej Geometrii"

Wystawa Daniel Antoniak 2018 23. XI. 2018 r. Zapraszamy do MDK i do Galerii Piwnica na wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostaną kolorowe papiery, pastele, płótna młodego twórcy - wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Daniel Antoniak- absolwent LO im.Ks. J. Czartoryskiego w Puławach.


Zainteresowania filozofią wschodu i fascynacja wielokulturowością, przekładaja się na jego pomysły i realizowanie ich w miarę możliwości. Mandale, bo to one ukazane są przede wszystkim jako motyw wyrazu Asy( pseudonim artystyczny) i będąc rodzajem medytacji, wskazują na fakt poszukiwania harmonii oraz dążenia do doskonałości. Asa porusza się w świecie mandali jak "ryba w wodzie", posiada intuicję kolorystyczną i geometryczną, a wiedzę wykorzystuje do ich tworzenia. Słowo mandala pochodzi z sanskrytu, oznacza święty krąg, cały świat...

opracowanie / fot. Anna Bachanek, Hubert Domański

Wystawa Daniel Antoniak 2018 Wystawa Daniel Antoniak 2018 Wystawa Daniel Antoniak 2018 Wystawa Daniel Antoniak 2018 Wystawa Daniel Antoniak 2018

Zapraszamy do fotogalerii ...


TURNIEJ MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ W KATEGORII WIEKOWEJ: 13-19 LAT

Mała Liga Szachowa działająca w Młodzieżowym Domu Kultury W Puławach zaprasza młodzież w wieku 13-19 lat do udziału w turnieju szachowym Turniej odbędzie się 27 listopada o godz. 16.oo w MDK Puławy.


Rozgrywki prowadzone będą systemem szwajcarskim w dwóch kategoriach wiekowych:
13-15 lat oraz 16-19 lat.
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat MDK Tel. 81-886-49-65.
Liczba miejsc ograniczona.WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ - PAŹDZIERNIK 2018

Kategoria: dziewczęta kl. I-II SP
Małgorzata Maj - I miejsce
Wiktoria Sykut - II miejsce
Kinga Wysocka - III miejsce

Kategoria: dziewczęta kl. III-V SP
Nadia Krasińska - I miejsce
Amelia Woś - II miejsce
Aleksandra Rułka - III miejsce

Kategoria: chłopcy kl. I-II SP
Mateusz Mizak - I miejsce
Marcel Miszczak - II miejsce
Antoni Goluch - III miejsce

Kategoria: chłopcy kl. III-V SP
Jakub Morgaś - I miejsce
Jakub Woźniak - II miejsce
Mateusz Budniak - III miejsce


Kolejny turniej szachowy grupy młodszej (kl.I-V SP) zostanie przeprowadzony w dniu 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 16:00. Zapraszamy.


Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy Turniej szachowy Małej Ligi Szachowej 10-2018 MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA "NIE PISZ DO SZUFLADY"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na Turniej Jednego Wiersza "Nie pisz do szuflady". Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie chęci udziału na adres mailowy organizatora - gosklin@o2.pl do dnia 19.11.2018 r.


Impreza odbędzie się 21 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Sieroszewskiego 4. Uczestnicy turnieju mają za zadanie zaprezentować jeden niepublikowany i nieoceniany wcześniej wiersz, którego są autorem.

Do pobrania: REGULAMIN TURNIEJUPołudnie Literackie '2018

Południe Literackie 2018 9 listopada 2018 r., o godz. 12:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w trzech powiatowych konkursach oraz promocja książki Jacka Śnieżka "Sto osobliwości na stulecie niepodległości 1918 - 2018".


W programie:
- Promocja książki Jacka Śnieżka "Sto osobliwości na stulecie niepodległości 1918 - 2018".
- Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego - uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.
- Finał powiatowego konkursu literackiego "Mój region - moja mała ojczyzna. Jak wyobrażasz sobie swoją miejscowość za 50 lat?" - wręczenie nagród i wyróżnień.
- Finał powiatowego konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna" – wręczenie nagród i wyróżnień.

Zapraszamy serdecznie.

*Organizatorem powiatowych konkursów "Mój region - moja mała ojczyzna" jest Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Powiatowy Konkurs Ortograficzny został zorganizowany przez MDK Puławy.


Południe Literackie 2018 Południe Literackie 2018 Południe Literackie 2018 Południe Literackie 2018 Południe Literackie 2018

Zapraszamy do fotogalerii ...