Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


PROGRAM POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO '2018

W dniach 25-16 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbędzie się Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

25.10.2018 r. - szkoły podstawowe - klasy IV - VIII
26.10.2018 r. - szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego.


Do pobrania:
PROGRAM KONKURSU
WYNIKI KONKURSU

Powiatowy Konkurs Ortograficzny 2018 MDK Puławy Powiatowy Konkurs Ortograficzny 2018 MDK Puławy Powiatowy Konkurs Ortograficzny 2018 MDK Puławy


Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność spotkać się z zaproszonymi do współpracy dyrektorami puławskich szkół, nauczycielami i dziennikarzami. Po raz kolejny udowodniliśmy, że kultura to ścisła współpraca umysłów pięknych i dialog ludzi dobrej woli.


Opracowanie: Hubert Domański / fot. Mariola Błzik


Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018 Narodowe Czytanie 'Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego 2018

Zapraszamy do fotogalerii ...


Wyniki konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna"
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Laureaci konkursu plastycznego "Mój region - moja mała ojczyzna"


I MIEJSCE:
OLIWIA BIELEC
WIKTORIA DĄBROWSKA

II MIEJSCE:
WOJCIECH ORKISZEWSKI
MILENA KOWALCZYK

III MIEJSCE:
JAKUB GAJEWSKI
KINGA WINSZTAL

WYRÓŻNIENIA:
MAGDA ZAGULSKA
MICHAŁ MIŁOSZ

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczanie nagród, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach (ul. Al. Królewska 19).


Do pobrania:
PROTOKÓŁ POKONKURSOWY


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach ogłosiła z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości konkurs plastyczny na projekt okolicznościowej pocztówki.
Konkurs miał na celu kształtowanie szacunku wobec ojczyzny i regionu, pobudzanie i rozwijanie wyobraźni plastycznej u dzieci oraz propagowanie idei radosnego obchodzenia świąt niepodległościowych.
Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu puławskiego.Wyniki konkursu prozatorskiego "Mój region - moja mała ojczyzna ..."
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Laureaci konkursu prozatorskiego "Mój region - moja mała ojczyzna. Jak wyobrażasz sobie swoją miejscowość za 50 lat?"


DWIE NAGRODY GŁÓWNE OTRZYMUJĄ:
MILENA SIEPRAWSKA
WERONIKA STYCZYŃSKA

WYRÓŻNIENIA:
KAROLINA AŁDAŚ
KAROLINA RYBICKA

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczanie nagród, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach (ul. Al. Królewska 19).


Do pobrania:
PROTOKÓŁ POKONKURSOWY


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach ogłosiła z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości konkurs prozatorski na pracę literacką ukazującą region - moją małą ojczyznę za 50 lat.
Konkurs miał na celu kształtowanie i wzmacnianie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego, propagowanie idei radosnego obchodzenia świąt niepodległościowych oraz włączenie uczniów ze szkół z terenu powiatu puławskiego oraz chętne osoby dorosłe w ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości.
Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do wszystkich zainteresowanych osób dorosłych.Wystawa Karoliny Pawłowskiej "DIY-zrób to sam"

Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 19 października 2018 o godz. 12:00 zapraszamy na do Galerii Piwnica na otwarcie wystawy i prezentację multimedialną Karoliny Pawłowskiej - studentki Wzornictwa ASP we Wrocławiu "DIY-zrób to sam".


Pani Karolina opowie o założeniach projektowych przedmiotu codziennego użytku samodzielnie wykonanego ( na przykładzie roweru), o etapach projektowania, o prototypowaniu i efektach końcowych. Jako młoda projektantka, renowatorka, minimalistka dąży do prostoty i czystości formy. Problemy projektowe chce rozwiązywać przez innowacyjność i świeże pomysły. Wiedzę zdobywa studiując w pracowni projektowania narzędzi i środowiska pracy oraz w pracowni kinetycznej jak już nadmieniałam wrocławskiej ASP na kierunku wzornictwo.
Gratulacje i powodzenia Pani Karolino.

Opracowanie: Anna Bachanek, Hubert Domański

Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018 Wystawa Karoliny Pawłowskiej DIY-zrób to sam 2018