Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Wesołych Świąt


Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości i spokoju
oraz wytrwałości w realizacji noworocznych postanowień

życzą

Dyrektor i Pracownicy
Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach


Kolędnicy z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

19 grudnia kolędnicy z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach odwiedzili Starostę Puławskiego - pana Witolda Popiołka, Wicestarostę - pana Michała Godlińskiego oraz pracowników Starostwa. Podczas "kolędowania" odwiedzili również Urząd Miasta w Puławach. Przekazali życzenia świąteczne od całej społeczności naszej placówki.


Kolędowanie 2017 Kolędowanie 2017 Kolędowanie 2017 Kolędowanie 2017 Kolędowanie 2017

Zapraszamy do fotogalerii ...


KolorFem / A Touching Display / Anna Nowak.Bachanek / Oktawia Wartacz

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Zapraszamy serdecznie na wystawę grupy artystycznej KolorFem i koncert zespołu A Touching Display. Podczas występu będą przedstawione teksty poetyckie Anny Nowak.Bachanek, czytane przez Oktawię Wartacz, wychowankę z pracowni teatralnej Huberta Domańskiego.


Wydarzenie to, to nowo powstała formuła artystyczna otwierająca się na potrzeby społeczności lokalnej Puław i mieszkańców całego miasta. To próba otwartego dialogu pomiędzy pokoleniami, to spektrum naszych dokonań artystycznych z kiedyś i wczoraj. To w końcu obraz naszej wspólnej wrażliwości artystycznej, wywodzącej się stąd.

KolorFem - to trio artystyczne: Aneta Wawer, Magda Kusiak, Monika Janoszczyk. Każda z artystek maluje od dawna. Rezultatem wielokrotnych spotkań na wspólnych plenerach jest, istniejąca już od trzech lat, grupa artystyczna KolorFem.
A Touching Display - (... gramy muzykę z pogranicza post-punku i nie tylko. Nasza muzyka nie ma jako takiego przesłania, bo mieć nie musi, staramy się raczej przenieść pewne metafizyczne stany na język muzyki. zobacz więcej

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 22.12.2017r. godz. 18.00 sala teatralna
wstęp wolny

(tekst: Hubert Domański)

Informacje prasowe na temat wydarzenia:
http://www.dziennikwschodni.pl/
https://24wspolnota.pl/Radosław Łysiak "Kajakarstwo morskie - moja pasja"

Otwarcie Muzycznej Sceny Młodych The Dark Stones / Anna Nowak.Bachanek w MDK Puławy Zapraszamy serdecznie na imprezę organizowaną w ramach cyklu "Prawdziwe historie". To nowy cykl spotkań, poświęcony podróżnikom świata. Wydarzenie to skierowane jest do dzieci i młodzieży puławskich szkół, mające na celu poszerzenie ich wiedzy z zakresu szeroko pojętego świata. "Kajakarstwo morskie - moja pasja" to tytuł trzeciego spotkania z podróżnikiem, kajakarzem, żeglarzem Radosławem Łysiakiem.Radosław Łysiak na co dzień nauczyciel geografii w II LO w Puławach. Jest on gorącym propagatorem turystyki aktywnej wśród młodzieży i dorosłych. Instruktor Turystyki Kajakowej Polskiego Związku Kajakowego, sternik jachtowy, ratownik WOPR, uczestnik kajakowych wypraw morskich po szwedzkim i duńskim wybrzeżu Bałtyku.

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 18.12.2017r. poniedziałek, godz. 13.00 sala teatralna
wstęp wolny

(tekst: Hubert Domański)


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Serdecznie gratulujemy laureatom Konkursu plastycznego na ozdobę choinkową.
Komisja oceniała ozdoby biorąc pod uwagę estetykę, kreatywność i samodzielność wykonania. Wszystkie prace charakteryzowały się nieprzeciętnymi zdolnościami plastycznymi i technicznymi uczestników. Dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.


Na wręczenie Dyplomów zapraszamy 14 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.


Do pobrania: Wyniki konkursu"Piszą o nas ..."

Wycinki prasowe z Tygodnik Powiśla nr 38 (880) dotyczące wydarzeń:


- Otwarcie Muzycznej Sceny Młodych The Dark Stones / Anna Nowak.Bachanek
- Z cyklu "PRAWDZIWE HISTORIE" Spotkanie z podróżnikiem z Puław - Andrzejem Wenerskim


Otwarcie Muzycznej Sceny Młodych The Dark Stones / Anna Nowak.Bachanek         Spotkanie z podróżnikiem z Puław - Andrzejem Wenerskim

Otwarcie Muzycznej Sceny Młodych
The Dark Stones / Anna Nowak.Bachanek

Otwarcie Muzycznej Sceny Młodych The Dark Stones / Anna Nowak.Bachanek w MDK Puławy Na nowo otwartej Scenie Muzycznej wystąpili dotychczas Tomasz Budzyński, Zahlada i Klezmer Trio Band. Przyszedł czas na otwarcie Muzycznej Sceny Młodych. Zapraszamy wszystkich na koncert The Dark Stones / Anna Nowak.Bachanek


Zespół The Dark Stones istnieje już od 3 lat. Swoją nazwę zawdzięcza gitarzyście i perkusiście, którzy w garażu dali początek naszemu istnieniu. Obecny skład wykreowały więzy rodzinne. Gatunki, w których się odnajdujemy to m.in hard rock, doom metal, metal progresywny, psychedelic rock. Muzyka jest naszą pasją, a ze względu na różne gusta łączymy różne style muzyki w naszych utworach.

Teksty poetyckie Anny Nowak.Bachanek nierzadko układające się w wiersze miały swój debiut w latach osiemdziesiątych kiedy to Anna Bachanek. ( Nowak ) była związana ze sztuką alternatywną minionej epoki. W połowie lat dziewięćdziesiątych zaistniał jej pierwszy spis wierszy w osobliwym wydaniu tworząc tomik z trzydziestoma czterema utworami.Projekt ten w 1994 roku dofinansował UM Puławy. Poezja Anny Nowak. Bachanek znalazła się z aprobatą takich wydawnictw jak Twórczość , Kresy, Teka Puławska. Obecnie publikuje w internecie na stronie Małe przestrzenie.
Oprócz realizacji literackich rysuje, maluje. Ostatnio brała udział w projekcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wraz z Muzeum Sląskim w Katowicach, użyczając na trwającą pół roku wystawę, trzy prace powstałe w latach osiemdziesiątych, a odnajdujące się w sekcji "Po co wojny są na świecie".

Zapraszamy serdecznie
30 listopada 2017 r. godz. 18.00 sala teatralna
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na ozdobę choinkową. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadanie polega na wykonaniu z własnych materiałów ozdoby choinkowej. Prace należy dostarczyć do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach do dnia 6 grudnia 2017 r.


Do pobrania: Regulamin konkursu


Z CYKLU "PRAWDZIWE HISTORIE"
Spotkanie z podróżnikiem z Puław - Andrzejem Wenerskim

8 sierpnia 2016 r. na Mont Blanc - najwyższym szczycie Europy załopotała flaga Powiatu Puławskiego, którą wniósł zespół z Puław w składzie: Andrzej Wenerski, Robert Małkus i Bartek Kalita.

Spotkanie z podróżnikiem z Puław - Andrzejem Wenerskim

"Mont Blanc" to tytuł drugiego spotkania z podróżnikiem, mieszkańcem Puław - pracownikiem samorządowym, związanym zawodowo m.in. ze sportem i turystyką - Andrzejem Wenerskim, który od wielu lat przemierza szczyty Bieszczad, Tatr i Alp. Ma na swoim koncie Tarnicę, Halicz, Gerlach, Ostry Szczyt, Kieżmarski Szczyt, Zamarłą Turnie, Grosglokner, Gran Paradiso, Castor i Mont Blanc.
Wiedza podróżników daleko wybiega poza program edukacyjny szkół, dlatego też jest ciekawą propozycją edukacyjną MDK w Puławach.

Zapraszamy serdecznie
28 listopada 2017 r. godz. 12.00 sala teatralna
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "MARZENIEM MOIM JEST ..."

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu literackiego "Marzeniem moim jest ..."


Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach.
Konkurs literacki 'Marzeniem moim jest ...'
Wyniki konkursu wraz z tekstami prac nagrodzonych:
http://mdk.pulawy.pl/dokumenty/marzeniem-moim-jest-wyniki-2017.pdfIII TURA TURNIEJU MAŁEJ LIGI SZACHOWEJ 2017/2018

III tura Turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach odbędzie się 27 listopada 2017 r. o godz. 16:00.


Pub Pizzeria Czarny Piotruś w Puławach Mała Liga Szachowa MDK zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w Turnieju Szachowym

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników turnieju.


Powiatowy Dzień Kultury Puławy '2017 17. POWIATOWY DZIEŃ KULTURY

24 listopada 2017 r. od godz. 16.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się 17. Powiatowy Dzień Kultury. Głównym punktem programu obchodów święta kultury będzie wręczenie Dorocznych Nagród Starosty Puławskiego w Dziedzinie Kultury.


Szczegóły na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach:
http://www.pulawy.powiat.pl/kultura/powiatowy-dzien-kultury/n,38140,17-powiatowy-dzien-kultury.htmlFINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO '2017
ORAZ KONKURSU LITERACKIEGO "MOIM MARZENIEM JEST ..."

Serdecznie zapraszamy na Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz konkursu literackiego "Marzeniem moim jest ...", który odbędzie się 28 listopada 2017r. o godz. 12:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach.


Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz konkursu literackiego 'Marzeniem moim jest ...' 2017 MDK Puławy Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz konkursu literackiego 'Marzeniem moim jest ...' 2017 MDK Puławy Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz konkursu literackiego 'Marzeniem moim jest ...' 2017 MDK Puławy Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz konkursu literackiego 'Marzeniem moim jest ...' 2017 MDK Puławy Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz konkursu literackiego 'Marzeniem moim jest ...' 2017 MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


spotkanie poetycko - literackie z poezją Zbigniewa Smolaka MDK Puławy SPOTKANIE POETYCKO-LITERACKIE Z POEZJĄ RYSZARDA SMOLAKA 'TRISTESSE'

Pracownia literacka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne poświęcone poezji Ryszarda Smolaka.


Termin: 22 listopada 2017 r. godz. 16.30
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul Sieroszewskiego 4

Poezję Ryszarda Smolaka z poematu "Tristesse" recytować będzie Marek Makuch, przy akompaniamencie Mariusza Oleśkiewicza.
Po spotkaniu poetycko-literackim odbędzie się Koncert zespołu "Old Klezmer Trio"

Pan Ryszard Smolak Wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Włodzimierza Pietrzaka. Nominowany do głównej nagrody za najlepszy tomik poezji 2010 roku tomiku „Zastępczy życiorys i inne wiersze” w XVII Konkursie Literackim im. Anny Kamieńskiej; Wyróżniony w XV Polonijnym i Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa w 2013 r.; II miejsce w X Konkursie Poetyckim "Echo moich gór" w Grybowie w 2013 r.
Główna nagroda za najlepszy tomik poezji 2014 roku "Ukrzyżowane pejzaże" w XXI Konkursie Literackim im. Anny Kamieńskiej. Autor poematu "Tristesse" , 2017 r.Wystawa fotografii malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' w Galerii Piwnica MDK Puławy WYSTAWA MALARSTWA DARIUSZA JASKÓLSKIEGO

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Dariusza Jaskólskiego "Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie".


Wernisaż wystawy: 16 listopada 2017 r. godz. 17.00
Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul Sieroszewskiego 4

Wystawę można będzie obejrzeć do 8 grudnia br.


Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' MDK Puławy Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jaskólskiego 'Szlakiem architektury drewnianej - Cerkwie' MDK Puławy

(fot. Krystyna Szymańska)