KolorFem / A Touching Display / Anna Nowak.Bachanek / Oktawia Wartacz

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Zapraszamy serdecznie na wystawę grupy artystycznej KolorFem i koncert zespołu A Touching Display. Podczas występu będą przedstawione teksty poetyckie Anny Nowak.Bachanek, czytane przez Oktawię Wartacz, wychowankę z pracowni teatralnej Huberta Domańskiego.

Wydarzenie to, to nowo powstała formuła artystyczna otwierająca się na potrzeby społeczności lokalnej Puław i mieszkańców całego miasta. To próba otwartego dialogu pomiędzy pokoleniami, to spektrum naszych dokonań artystycznych z kiedyś i wczoraj. To w końcu obraz naszej wspólnej wrażliwości artystycznej, wywodzącej się stąd.

KolorFem - to trio artystyczne: Aneta Wawer, Magda Kusiak, Monika Janoszczyk. Każda z artystek maluje od dawna. Rezultatem wielokrotnych spotkań na wspólnych plenerach jest, istniejąca już od trzech lat, grupa artystyczna KolorFem.

A Touching Display - (... gramy muzykę z pogranicza post-punku i nie tylko. Nasza muzyka nie ma jako takiego przesłania, bo mieć nie musi, staramy się raczej przenieść pewne metafizyczne stany na język muzyki.
Mamy szerokie spektrum inspiracji, niektórzy z naszych ulubieńców to: Andriej Tarkowski, Modest Mussorgsky, Stara Rzeka, John Frusciante, Karlheinz Stockhausen, The Cure, Slint, Joy Division, Velvet Underground, King Crimson, Wayne Coyne,...- mówi Marcin Marzec).

Anna Nowak.Bachanek - malarka, poetka, performerka, nauczycielka plastyki w MDK Puławy. Teksty poetyckie nierzadko układające się w wiersze miały swój debiut w latach osiemdziesiątych. W połowie lat dziewięćdziesiątych został wydany pierwszy tomik z trzydziestoma czterema utworami. Utwory poetki były wydane w takich wydawnictwach jak Twórczość, Kresy, Teka Puławska. Obecnie publikuje w internecie na stronie" Małe Przestrzenie". Ostatnio brała udział w projekcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wraz z Muzeum Śląskim w Katowicach, użyczając na trwającą pół roku wystawę, trzy prace powstałe w latach osiemdziesiątych, a odnajdujące się w sekcji "Po co wojny są na świecie".

Oktawia Wartacz - wychowanka pracowni teatralnej w MDK w Puławach. Uczestniczyła w projekcie teatralnym pt. " Szarlotka z herbatą" do tekstu Andrzeja Dembończyka, w reż. Huberta Domańskiego, który otrzymał wyróżnienie na Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 22.12.2017r. godz. 18.00 sala teatralna

(tekst: Hubert Domański)

Informacje prasowe na temat wydarzenia: