Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


NAGRODA w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
Wiersza Autorskiego "Stan Poetycki" dla Julii Ogonowskiej

Nagroda Julii Ogonowskiej MDK-Puławy Nagroda Julii Ogonowskiej MDK-Puławy

Miło nam poinformować, że w dniu 8 marca 2016 r, w Świdniku, odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego "Stan poetycki". Konkurs organizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Wychowanka pracowni literackiej - Julia Ogonowska - zdobyła III miejsca wśród 26 uczestników recytując 2 wiersze swojego autorstwa.
Gratulujemy!



X DZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

W dniach 20-21 kwietnia 2016 r. godz. 9:30 - 11.00 w MDK-Puławy będą miały miejsce X Dziecięce Spotkania Teatralne. Impreza adresowana jest do grup przedszkolnych z miasta i powiatu puławskiego i jest okazją do zaprezentowania efektów pracy z dziećmi. Daje możliwość wymiany doświadczeń nauczycielom prowadzącym, a także dostarcza artystycznych przeżyć małym wykonawcom i ich rodzicom.
Karty zgłoszeń przyjmowane będą do dnia 14 kwietnia 2016 r. Zapraszamy.


Do pobrania:

Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)



PRZEGLĄD RECYTATORSKI "WITAJ WIOSNO"

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci z przedszkoli miasta i powiatu puławskiego do udziału w przeglądzie recytatorskim "Witaj Wiosno", który odbędzie się 21 marca 2016 r. o godz. 10:00 w MDK-Puławy.
Zgłoszenia udziału należy dostarczyć na załączonej karcie zgłoszenia w terminie do dnia 14 marca 2016 r.

Do pobrania: Regulamin konkursu(*pdf)
Karta zgłoszenia(*pdf)



WYSTAWA GRAFIKI - JULIA PŁACZKOWSKA

Wystawa grafiki Julii Płaczkowskiej w Starostwo Powiatowe Puławy Serdecznie zapraszamy na wystawę grafiki Julii Płaczkowskiej, która będzie eksponowana w holu głównym Starostwa Powiatowego w Puławach przy Alei Królewskiej 19.
Wystawa będzie otwarta w dniach: 18 luty - 18 marzec 2016 r.


Seria rysunków Julii Płaczkowskiej (grafiki w programie sketch pad) to zaprezentowanie pewnej koncepcji młodej energii nierzadko skierowanej w głąb siebie. Młoda artystka, o ile początek drogi poszukiwania przez nią pewnego charakterystycznego środka przekazu można nazwać sztuką, otwiera przed nami jakąś opowieść. Jest to ciekawe ze względu na treść obrazków w formacie A4, przedstawiających powtarzające się motywy rachitycznych postaci, dramatycznych wyrazów twarzy, kompozycji w stylu Pieta, Upadek Anioła czy Matka Karmiąca. Niektóre rysunki są wręcz dokończonymi - jeśli chodzi o kompozycję, o walor - niektóre jakby zawierają wątek niedopowiedzenia, jakże istotny w dziele plastycznym. Prowokujące odbiorcę do refleksji prace są w niektórych momentach pełne napięcia i spójnie się zazębiają o to, co jest przedmiotem wypowiedzi autorki. Powyginane postury, wyrażona krzykiem lub bólem mimika twarzy, zamknięte w kokonach sylwety, to jest tym, co przebija się przez obserwacje i emocje rozbrzmiewające w tychże grafikach. zobacz więcej



TAKPEŁNOSPRAWNI

Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański 2 marca 2016 r. (środa) o godz. 11.00 zapraszamy do Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" przy ul. Wojska Polskiego 4 (sala widowiskowa) na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury.


Tak, tym spektaklem chcieliśmy udowodnić sobie i innym, że jesteśmy pełnoprawnymi, występującymi na scenie, aktorami, którzy chcą coś powiedzieć, zakomunikować. Nikt nie chce dziś słuchać i patrzeć na potknięcia, niedociągnięcia, zresztą i tak są one zarezerwowane dla osób sprawnych intelektualnie, zdrowych i zdolnych.
Działania o charakterze profilaktycznym miały za zadanie rozbudzić w uczestnikach zajęć potrzebę uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta, rozpalić w uczestnikach poczucie pewności siebie i akceptacji własnej równoprawności i pełnosprawności w byciu w przestrzeni miasta i w byciu na scenie.
Program zakładał "Stop nietolerancji dla osób intelektualnie niepełnosprawnych".
To nasze działania pokazały, że można taką współpracę osiągnąć, nie rezygnując z waloru artystycznego przedsięwzięcia.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.

Artykuł i audycja w Radio Lublin: http://moje.radio.lublin.pl/niepelnosprawni-sa-otwarci-tworczy-i-aktywni.html

(tekst: Hubert Domański)


Wystawa MałgorzatY Garbal-Siembida 'PORTRETY' MDK-Puławy

Małgorzata Garbal-Siembida Wystawa 'PORTRETY'

Galeria "Piwnica" MDK-Puławy serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Małgorzaty Garbal-Siembidy "PORTRETY", który odbędzie się dnia 22 lutego 2016 r. o godz. 17.00.
Muzyczna oprawa wystawy: Amadeusz Górski.


Małgorzata Garbal - Siembida ur. 27.10.1983 r. w Puławach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznym w Nałęczowie. Mieszka i tworzy w mieście Puławy. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w Puławach, Wojciechowie, Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu nad Wisłą. Tworzy prace inspirowane Pop Artem, Street art, Collage oraz prace wykonane własną techniką.
Wystawa będzie otwarta do 14 marca 2016 r.

Do pobrania: >>>FOLDER WYSTAWY<<<