Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Raport z Ewaluacji Zewnętrznej

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem z Ewaluacji Zewnętrznej przeprowadzonej Kuratorium Oświaty w Lublinie.


Do pobrania: >>>Raport z Ewaluacji Zewnętrznej<<<



TURNIEJ GRY W WARCABY

Turniej gry w warcaby w MDK-Puławy

Jesteś uczniem szkoły podstawowej i grasz w warcaby ??
Przyjdź, zostań mistrzem TURNIEJU GRY W WARCABY.
W okresie ferii zimowych - w dniach 17 i 24 lutego o godz. 11.00 - organizujemy Turniej Gry w Warcaby skierowany do uczniów szkół podstawowych.


Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść do nas w dniu konkursu, o godz. 11.00 (MDK Puławy, ul. Sieroszewskiego 4).



Wieczór poetycko-muzyczny 'Wiosenna Miłość' MDK-Puławy

Wieczór poetycko-muzyczny "Wiosenna Miłość"

14 lutego 2016 o godz. 17.30 zapraszamy do RESTAURACJI "U CECHA" ul. Zielona 36, na wieczór poetycko-muzyczny "Wiosenna Miłość".


    W programie:
  • Poezja poetów związanych z Puławami (Marzena Romańczuk, Zbigniew Kozak, Sławomir Rudnicki, Ryszard Smolak) w interpretacji młodzieży z pracowni teatralnej Huberta Domańskiego teatru "Gdańska 4"
  • Koncert zespołu OLD KLEZMER TRIO


V KONKURS KRASOMÓWCZY "BABCIU, DZIADKU OPOWIEDZ MI BAJKĘ" ROZPOCZĘTY

1 lutego 2016 r. odbyły się pierwsze eliminacje do piątej edycji konkursu. Pierwsze nominowane osoby to: uczennice pani Barbary Stasiak ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej - Zuzanna Sulima i Anna Kowalik oraz Aleksandra Sokół i Wiktoria Kucięba - uczennice pani Anny Koryszewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Wychowawcy klas młodszych szkół podstawowych mogą jeszcze zgłaszać chęć udziału w konkursie. Następne eliminacje przewidziano na początek marca.


W konkursie mogą wziąć uczniowie klas I-III. Celem imprezy jest zachęcanie dzieci do samodzielnych poszukiwań ciekawych tekstów: baśni, bajek i prezentacja ich przed publicznością. Jury ocenia pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność językową, umiejętność nawiązania relacji ze słuchaczami, ogólny wyraz artystyczny, w tym kostium.. Najlepsze prezentacje są nominowane do uroczystej imprezy zaplanowanej na czerwiec 2016 r. w której wezmą udział przedstawiciele wszystkich klas zgłoszonych do konkursu.


TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA "NIE PISZ DO SZUFLADY"

26 stycznia 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach po raz kolejny został przeprowadzony Turniej Jednego Wiersza "Nie pisz do szuflady".
Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Puław, Żyrzyna, Klementowic, gimnazjów ze Stężycy, Piotrowic i Sadurek oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z Puław.


Komisja w składzie: Zbigniew Kozak, Mariola Błazik i Hubert Domański po wysłuchaniu 27 autorskich wierszy postanowiła przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych: Julii Kamoli ze Szkoły Podstawowej w Żyrzynie, Gabrieli Bernat z Gimnazjum w Stężycy oraz Natalii Micek z I LO im ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.
Komisja wyróżniła teksty następujących osób: Amelii Chodackiej, Aleksandry Wawer, Adrianny Bureckiej, Alicji Tyszczuk, Julii Kowalczyk.

Do pobrania: >>>Wiersze nagrodzone i wyróżnione<<<


Spotkanie literackie 'Z bzów i jaśminów' - Zbigniew Kozak w MDK-Puławy

SPOTKANIE LITERACKIE "z BZÓW I JAŚMINÓW"

18 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na Spotkanie literackie "Z bzów i jaśminów" - Zbigniew Kozak.


W programie poezja Zbigniewa Kozaka w interpretacji młodzieży z Gimnazjum w Końskowoli oraz teatru "Gdańska 4" z MDK.
Oprawa muzyczna: Mariusz Oleśkiewicz.



Wystawa grafiki Julii Płaczkowskiej w MDK-Puławy

WYSTAWA GRAFIKI JULII PŁACZKOWSKIEJ

Serdecznie zapraszamy na wystawę grafiki Julii Płaczkowskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy.
Wystawę będzie można oglądać do 12 lutego 2016 r.



Seria rysunków Julii Płaczkowskiej (grafiki w programie sketch pad) to zaprezentowanie pewnej koncepcji młodej energii nierzadko skierowanej w głąb siebie. Młoda artystka, o ile początek drogi poszukiwania przez nią pewnego charakterystycznego środka przekazu można nazwać sztuką, otwiera przed nami jakąś opowieść. Jest to ciekawe ze względu na treść obrazków w formacie A4, przedstawiających powtarzające się motywy rachitycznych postaci, dramatycznych wyrazów twarzy, kompozycji w stylu Pieta, Upadek Anioła czy Matka Karmiąca. Niektóre rysunki są wręcz dokończonymi - jeśli chodzi o kompozycję, o walor - niektóre jakby zawierają wątek niedopowiedzenia, jakże istotny w dziele plastycznym. Prowokujące odbiorcę do refleksji prace są w niektórych momentach pełne napięcia i spójnie się zazębiają o to, co jest przedmiotem wypowiedzi autorki. Powyginane postury, wyrażona krzykiem lub bólem mimika twarzy, zamknięte w kokonach sylwety, to jest tym, co przebija się przez obserwacje i emocje rozbrzmiewające w tychże grafikach. Wystawa jest spojrzeniem autorki na kondycję człowieka, jego uwikłanie w rzeczywistość. Stawia pytanie, na ile człowiek jest doskonały w oczach wrażliwego twórcy.

(tekst: A. Bachanek)