Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


WYSTAWA MALARSTWA BERNARDY JULII RZECHOWSKIEJ
"ARCHITEKTURA SAKRALNA ZIEMI PUŁAWSKIEJ"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Bernardy Julii Rzechowskiej "Architektura sakralna Ziemi Puławskiej".


Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Bernarda Julia Rzechowska ? pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie i APS w Warszawie, nauczyciel i wychowawca w SOSW w Puławach. Artystka należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Wolontariuszka, animatorka kultury, społeczniczka, regionalistka, autorka publikacji dotyczących historii oświaty oraz szeroko rozumianego wychowania i twórczości.
Działalność artystyczną Pani Bernardy Julii Rzechowskiej docenili m.in. Starosta Puławski, Prezydent Puław, Kurator Oświaty i Wychowania w Lublinie, Lubelski Kurator Oświaty, Prezes Puławskiego Stowarzyszenia Liderów Oświaty ECHO, Dyrekcja ?Domu Chemika?, Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rektor UMCS w Lublinie. zobacz więcej

miejsce: Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
wernisaż: 23.03.2018r. godz. 17.00
Wystawę można będzie obejrzeć do 16 kwietnia 2018 r.

WSTĘP WOLNYIX KONKURS LITERACKI "MÓJ ŚWIAT"

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "MÓJ ŚWIAT", który skierowanym do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VII), gimnazjalnych i średnich z powiatu puławskiego. Tematyka tegorocznego konkursu: "Piękno mojej ojczyzny".


Prace konkursowe należny przesłać na adres mailowy organizatora gosklin@o2.pl do dnia 30 kwietnia 2018 r..
Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 14 czerwca 2018 r. podczas Biesiady Literackej.

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU (*pdf)W miesiącu lutym 2018 r. odbyły się premiery spektakli teatru dziecięcego.

(fot. Mariola Błazik)


Turniej "TUWIMOWO CZYLI LITERACKIE POTYCZKI"

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju "Tuwimowo czyli literackie potyczki". Impreza skierowana jest do uczniów klas III szkoły podstawowej.


Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest osobiste lub telefoniczne zgłoszenie udziału w sekretariacie placówki do dnia 30.03.2018 r.
Impreza odbędzie się 7 maja 2018 r. o godz. 9.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4.


Do pobrania:
Regulamin turnieju


100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - konkursy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w konkursach z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Prace konkursowe należy dostarczyć do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach osobiście lub wysłać na adres:
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach,
Konkurs plastyczny 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości 2018 MDK-Puławy Konkurs prozatorski 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości 2018 MDK-Puławy ul. 6 Sierpnia 5, 24-100 Puławy
do dnia 15 czerwca 2018 r.


Do pobrania:
Regulamin konkursu plastycznego(*pdf)
Regulamin konkursu prozatorskiego(*pdf)DZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

Dziecięce Spotkania Teatralne 2018 MDK-Puławy MDK-Puławy

W dniach 26-27 kwietnia 2018 r. godz. 9:30 - 11.00 serdecznie zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury na Dziecięce Spotkania Teatralne.


Impreza adresowana jest do grup przedszkolnych z miasta i powiatu puławskiego i jest okazją do zaprezentowania efektów pracy z dziećmi. Daje możliwość wymiany doświadczeń nauczycielom prowadzącym, a także dostarcza artystycznych przeżyć małym wykonawcom i ich rodzicom.
Karty zgłoszeń przyjmowane będą do dnia 13 kwietnia 2018 r.


Do pobrania:         Regulamin(*pdf)        Karta zgłoszenia(*pdf)Turniej poetycki "Nie pisz do szuflady"

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju poetyckim "Nie pisz do szuflady". W turnieju mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VII, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie udziału na adres mailowy organizatora: gosklin@o2.pl do dnia 20.03.2018 r.
Impreza odbędzie się 28 marca 2018 r. o godz. 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4.


Do pobrania: >>>Regulamin turnieju<<<PRZEGLĄD RECYTATORSKI "WITAJ WIOSNO"

Przegląd recytatorski 'Witaj Wiosno' 2018 MDK-Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci z przedszkoli miasta i powiatu puławskiego do udziału w przeglądzie recytatorskim "Witaj Wiosno", który odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 9:30 w MDK-Puławy.

Zgłoszenia udziału należy dostarczyć na załączonej karcie zgłoszenia w terminie do dnia 12 marca 2018 r.

Do pobrania:
Harmonogram prezentacji(*pdf)
Regulamin konkursu(*pdf)               Karta zgłoszenia(*pdf)PRZEGLĄD RECYTATORSKI 'WITAJ WIOSNO' 2018 MDK Puławy PRZEGLĄD RECYTATORSKI 'WITAJ WIOSNO' 2018 MDK Puławy PRZEGLĄD RECYTATORSKI 'WITAJ WIOSNO' 2018 MDK Puławy PRZEGLĄD RECYTATORSKI 'WITAJ WIOSNO' 2018 MDK Puławy PRZEGLĄD RECYTATORSKI 'WITAJ WIOSNO' 2018 MDK Puławy

Zapraszamy do fotogalerii ...


WYSTAWA "TRÓJKĄTY BERMUDZKIE"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii "Trójkąty Bermudzkie" autorstwa Małgorzaty Olech, Cecylii Łyjak i Gabrysi Szczypy.


Wystawa fotografii prezentowana w Galerii Piwnica MDK Puławy, charakteryzuje się odmiennością postrzegania rzeczywistości, zamiłowaniem do sztuki wizualnej i sztuk pokrewnych. Autorkami są uczennice pracowni fotografii MDK Puławy, które za pomocą obrazu próbują wyrazić siebie, swoje emocje, fascynacje czy zainteresowania. Fotografia staje się dla nich swoistym dialogiem pomiędzy światem realnym a marzeniami czy obawami. Prezentowane prace to podróż w świat abstrakcji, surrealizmu czy snu. Eksponowane prace to zbiór pytań, na które nie padło zbyt dużo odpowiedzi. zobacz więcej

miejsce: Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 26.02.2018r. godz. 17.00
Wystawę można będzie obejrzeć do 16 marca 2018 r.

WSTĘP WOLNY