Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Krzysztof Gryko - poezje

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na wieczór poetycki z Krzysztofem Gryko. Teksty poetyckie będą czytane prze samego autora, a muzyka, która będzie im wtórować, to postmodernistyczny punk King's Free.
Zderzenie tych dwóch form wypowiedzi artystycznej to swoistego rodzaju dialog, który przynosi upragniony cel, jakim jest porozumienie na płaszczyźnie dźwięku słowa.


Krzysztof Gryko, urodzony w 1974 r. w Olsztynie. Poeta, muzyk i tłumacz. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i muzykoterapii na UMCS w Lublinie. W 2000 nominowany do nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina w Łodzi. Zadebiutował w 2002 tomem poetyckim Godziny szczytu (Biuro Literackie). Poza tym wydał jeszcze trzy zbiory wierszy: Poślizg (2010, WBPiCAK), Rezonans (2016, Dom Literatury w Łodzi) i Kontrapunkt (2017, Forma). Publikował wiersze, eseje, prozę oraz recenzje m.in. w "Twórczości", "Zeszytach Literackich", "Czasie Kultury", "Akcencie", "Kwartalniku Artystycznym", "Odrze" i "Kresach". Autor przekładu z języka hiszpańskiego powieści Francesc Mirallesa Retrum. Kiedy byliśmy martwi (2011, Nasza Księgarnia). Twórca projektu muzycznego Kwartet Basra, inspirowanego m.in. śródziemnomorskością bycia i poezją sufich. Uczy języka hiszpańskiego i gry na gitarze. Mieszka w Puławach i Krakowie.

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 26.01.2018r. godz. 18.00
WSTĘP WOLNY