Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Michał Pędracki - "Pięć smaków Oświecenia. Azja z perspektywy antropologa"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Zapraszamy serdecznie na imprezę organizowaną w ramach cyklu "Prawdziwe historie". To nowy cykl spotkań, poświęcony podróżnikom świata. Wydarzenie to skierowane jest do dzieci i młodzieży puławskich szkół, mające na celu poszerzenie ich wiedzy z zakresu szeroko pojętego świata.
"Pięć smaków Oświecenia. Azja z perspektywy antropologa" - to tytuł czwartego spotkania z podróżnikiem, pracownikiem naukowym, antropologiem religii, pilotem i organizatorem wycieczek do Azji Michałem Pędrackim.


Michał Pędracki - absolwent filologii orientalnej na Uniwersytecie Warszawskim (1996); doktorat w Instytucie Historii Nauki PAN w 2001. Badacz szamanizmu azjatyckiego (badania terenowe w Jakucji, Buriacji, Mongolii, Kazachstanie, południowo-zachodnich Chinach i Himalajach). W latach 1997-2016 pracownik naukowy Instytutu Historii Nauki PAN. W roku akademickim 2010-2011 wykładowca w Federalnym Uniwersytecie Północnego Wschodu w Jakucku (Republika Sacha, Jakucja; Federacja Rosyjska). Od listopada 2013 do marca 2014 ekspert w Stacji PAN w Moskwie. W latach 2014 (semestr zimowy) i 2017 (semestr letni) profesor kontraktowy Państwowego Uniwersytetu w Astanie (Kazachstan). Posiadacz stopnia II dan w karate (Cheezic Tang Soo Do Federation). Członek Idokan Society i International Martial Arts and Combat Sports Scientific Society. Aktywny pilot i organizator wycieczek do Azji stale współpracujący z BP Sunsara. Autor około 40 publikacji naukowych i popularnych.

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 23.01.2018r. godz. 11.45 sala teatralna