Nakarm głodne dziecko - wejdĽ na stronę www.Pajacyk.pl

GRAFIKI JULII PŁACZKOWSKIEJ W KWARTALNIKU "WCZORAJ I DZI¦"

W kwartalniku społeczno - kulturalnym " Wczoraj i Dzi¶" w artykule - Znani ludzie o puławskich korzeniach, zostały opublikowane grafiki Julii Płaczkowskiej, które w znakomity sposób zostały zestawione razem z wierszami Sławomira Rudnickiego, któremu po¶więcony został artykuł.

Wiersze autora pochodz± z najnowszego zbioru stu jeszcze nie publikowanych sonetów. Autor, puławski poeta, ma już na swoim koncie kilka tomów poezji, w tym dwa wydane przez Stowarzyszenie" Przeszło¶ć- Przyszło¶ci": " Sonety Wigilijne" i " Maksymy".
Bohdan Zadura napisał: Sonety Rudnickiego wprawiły mnie w zdumienie i podziw. Autor znakomicie opanował tę nie najłatwiejsz± formę i - aż strach napisać - jego sonety nie ustępuj± sonetom największych polskich i ¶wiatowych mistrzów tego gatunku, Szekspira i Petrarki nie wył±czaj±c.
Julia Płaczkowska, uczennica I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, uczestniczka zajęć teatralnych i aktorka teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, która w swoim dorobku przedstawiła swoje grafiki w Galerii "Piwnica" w MDK, na holu Starostwa Powiatowego w Puławach i MDK nr 2 w Lublinie, miała odwagę i wielki przywilej, by obok wierszy Sławomira Rudnickiego przedstawić swoje prace.
Prace obydwu autorów to dialog pomiędzy jakże innymi ¶wiatami, które dopełniaj± się tak cudownie, że nie wyobrażam sobie, że mogły by bez siebie istnieć. Zestawienie tych prac to pomost między pokoleniami, to wreszcie dowód, że sztuka nie ma granic, a jedynie przestrzeń w której można rozmawiać bez ograniczeń.

(tekst: Hubert Domański)