Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


KONCERT ZESPOŁU "PŁOMIENIE"

Zespół "Płomienie" powstał w 2019 r. podczas projektu "Podpis dla Niepodległej". Zespół występował wówczas pod nazwą Baczyńscy. Inspiracja poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i rockowa dramaturgia muzyczna daje nam możliwość przybliżenia słuchaczowi dramatu tamtych niespokojnych czasów, utraconego pokolenia i własnej interpretacji jakże pięknych i bogatych w sensy tekstów poety.


Hubert Domański - wokal, kompozycja / Katarzyna Olejarz - wokal / Marcin Marzec - gitara, bas, kompozycja / Nikodem Paśnicki - perkusja, gitara akustyczna, bas, mix, kompozycja / Mateusz Dziekoński - kompozycja / Marcin Kowalik - kompozycja / Kamil Irek - mastering / Marcin Paśnicki - projekt okładki

24 września 2021 r. godz. 12:00 - POK "Dom Chemika" w Puławach


ZAJĘCIA TEATRALNE DLA DZIECI W WIEKU 8 - 11 LAT

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat do udziału w zajęciach teatralnych w MDK we wtorki w godz. 16.00-17.30.POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY '2021
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach organizuje po raz kolejny Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych i średnich, który odbędzie się w następujących terminach:
19.10.2021 r. - szkoła podstawowa: klasy IV- VI oraz VII-VIII
20.10.2021 r. - szkoła średnia


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.10.2021 r. na adres e-mail mariolablazik@o2.pl.


Wpłaty za udział w konkursie należy dokonywać na konto Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach:
PKO BP S.A. I O/Puławy: 45 1020 3219 0000 9102 0044 2962
Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Sieroszewskiego 4, NIP: 716 265 93 94
lub w sekretariacie placówki. Rada Rodziców nie wystawia faktur Vat.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


TURNIEJ SZACHOWY

Mała Liga Szachowa Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Turnieju szachowym.


Liczba uczestników turnieju jest ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe na każdy turniej wynosi 5 zł. Uzbierana kwota przeznaczona będzie na puchary i nagrody dla uczestników na zakończenie Małej Ligi Szachowej. Ze względu na standardy obowiązujące w całym systemie turniejów szachowych, klasyfikacja końcowa będzie wykonana z podziałem na 2 kategorie wiekowe (klasy 1-4, lasy 5-8) oraz kategorię dziewcząt i chłopców.


Termin: 30 wrzesień 2021 r. (czwartek) godz. 16:00

Prosimy uczestników o przybycie 30 minut przed turniejem w celu dopełnienia formalności.

Do pobrania:
Regulamin turnieju


Wystawa fotografii "Abstrakcja Uliczna" Aleksandry Woch

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Abstrakcja Uliczna" autorstwa Aleksandry Woch, który odbędzie się 16.09.2021 r. o godz. 16:30.


Aleksandra Woch jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach.
Od sześciu lat uczy się w pracowni fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierunkiem pana Daniela Mroza. Fotografia nie jest jednak jedyną płaszczyzną sztuki, w której się rozwija. Interesuje się także literaturą i muzyką.
Zaprezentowane zdjęcia są pewną próbą abstrakcyjnego i odmiennego postrzegania rzeczywistości. Jak sama twierdzi "moim celem jest zwrócenie uwagi na rzeczy często niedostrzegane i pomijane w codziennym życiu".
Wystawa w Młodzieżowym Domu Kultury jest pierwszą indywidualną wystawą Aleksandry.


Ekspozycja wystawy będzie trwała do 11 października 2021 r.
Rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2021/2022 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

13 września w godzinach: 16:00 - 18:00 zapraszamy uczestników zajęć na spotkanie w sprawie organizacji roku szkolnego 2021/2022.


TURNIEJ SZACHOWY

Mała Liga Szachowa Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Turnieju szachowym.


Liczba uczestników turnieju jest ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe na każdy turniej wynosi 5 zł. Uzbierana kwota przeznaczona będzie na puchary i nagrody dla uczestników na zakończenie Małej Ligi Szachowej. Ze względu na standardy obowiązujące w całym systemie turniejów szachowych, klasyfikacja końcowa będzie wykonana z podziałem na 2 kategorie wiekowe (klasy 1-4, klasy 5-8) oraz kategorię dziewcząt i chłopców.


Termin: 30 wrzesień 2021 r. (czwartek) godz. 16:00

Dokumenty do pobrania: Regulamin turnieju szachowego Małej Ligi Szachowej

Prosimy uczestników o przybycie 30 minut przed turniejem w celu dopełnienia formalności.


REKRUTACJA NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2021/2022 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach rozpoczyna rekrutację na zajęcia w roku szkolnym 2021/2022.


Skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego "Wniosku o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne" można przesłać drogą mailową na adres: rekrutacja.mdk.pulawy@gmail.com lub złożyć w skrzynce podawczej umieszczonej przy drzwiach wejściowych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne 2021/2022

Klauzula informacyjna dla rodziców / opiekunów prawnych i uczestników zajęć
Kwestionariusz oceny ryzyka epidemiologicznego
Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19


KONCERT w MDKu

13 sierpnia 2021 r. w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach odbył się koncert, w którym zagrały zespoły z Puław i regionu.


Czarcikęs, Findol, Blackspeed You God Emperor, Labour Movement, Moje Bagno, Szłagry - to część zespołów z Puław i okolic, które w ostatni piątek wieczorem zagrały podczas przeglądu w ogrodzie Młodzieżowego Domy Kultury.

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-w-ogrodzie-mdk-zagraly-lokalne-zespoly-zdjecia...
https://www.facebook.com/100006051516448/videos/822029198501972/


https://www.facebook.com/100006051516448/videos/1167082957138451/Dożynki Powiatowe Baranów 2021

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowe Baranów 2021. Tegoroczne święto plonów odbędzie się w dniach 28 - 29 sierpnia. Pierwszego dnia - w sobotę, w Żyrzynie będą miały miejsce Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP, natomiast drugiego - w niedzielę w Baranowie odbędą się tradycyjne uroczystości dożynkowe: msza św., korowód i obrzęd dożynkowy, konkursy, występy grup ludowych i zabawa przy muzyce zespołów disco polo Masters i ZajeFajni.

PROGRAM DOŻYNEK


KONCERT "MÓJ DOM WZDŁUŻ WISŁY"

20 sierpnia o godzinie 18:00 zapraszamy na koncert Mój Dom Polska wzdłuż Wisły, który odbędzie się w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy ul. Wojska Polskiego 7 w Puławach.


W koncercie tradycyjne pieśni żołnierskie i współczesny repertuar ku czci Żołnierzy Niezłomnych.
Wystąpią dla Państwa Krzysztof Gwiazda i Danuta Błażejczyk.
Wstęp bezpłatny.

koncert Mój Dom Polska wzdłuż Wisły koncert Mój Dom Polska wzdłuż Wisły

Warsztaty letnie w MDK-Puławy

Warsztaty letnie w MDK-Puławy


Stanisław Lem - Cyberiada Wyprawa Pierwsza A, czyli Elektrybałt Trurla24 czerwca 2021 - Finał Małej Ligi SzachowejWspomnienia z okazji 70-lecia MDK Puławy:
Marek Raczyński - absolwent klubu gier planszowych (cz. II).Wspomnienia z okazji 70-lecia MDK Puławy:
Marek Raczyński - absolwent klubu gier planszowych (cz. I).

Marek Raczyński - absolwent klubu gier planszowych
Spektakl "Zaczarowana góra" w wykonaniu teatru "Zygzak"

Spektakl "Zaczarowana góra" w wykonaniu teatru "Zygzak" obejrzeli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach- uczestnicy zajęć teatralnych w MDK.

GALERIA ZDJĘĆ


Przedszkolaki śpiewają w ogrodzie

12 czerwca 2021 r. w Ogrodzie willowym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbył się po raz kolejny Festiwal Przedszkolaka. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 11 miejskich placówek przedszkolnych oraz 3 powiatowe z Baranowa, Gołębia i Góry Puławskiej.


Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Starosta Puławski - pani Danuta Smaga oraz Prezydent Miasta Puławy - pan Paweł Maj.
21 prezentacji wokalnych oceniała komisja w składzie: Marek Makuch - muzyk, Katarzyna Grudzień - instruktor teatralny POK "DOM Chemika" w Puławach oraz Magdalena Cencek - nauczyciel MDK Puławy.
Nagrody za najlepsze wykonania piosenek ufundowali: Urząd Miasta Puławy oraz firma Funpark - właściciel parku tematycznego "Magiczne Ogrody" w Trzciankach. Nagrody w formie rejsu statkiem zafundował pan Henryk Skoczek.
Podczas Festiwalu publiczność mogła obejrzeć pokaz mody dziecięcej. Zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Językowego "Kraina Wiedzy" - grupa Kameleony.
Nagrody otrzymali: Lena Winiarczyk, Liliana Krysiak, Kornelia Soszka, Michalina Bernatek, Oliwia Kobus, Wiktoria Szczepaniak. Nagrodę Dyrektora otrzymał Miłosz Łakomy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na Festiwal Przedszkolaka w przyszłym roku.


GALERIA ZDJĘĆ


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dzień Dziecka w MDK

Dnia 23 czerwca (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na zakończenie roku szkolnego wychowanków Młodizeżowego Domu Kultury w Pyławach.


Spotkania dla uczestników zajęć z nauczycielami odbędą się w poszczególnych pracowniach. Wychowankowie otrzymają podziękowania za udział w zajęciach w bieżącym roku szkolnym.
Grupy współpracujące z placówką otrzymają podziękowania w szkołach / przedszkolach, do których uczęszczają.BIESIADA LITERACKA
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI - PANI DANUTA SMAGA

BIESIADA LITERACKA

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza na Biesiadę Literacką. Impreza odbędzie się 18 czerwca o godzinie 16:30 w placówce MDK.


Tegoroczna edycja Biesiady poświęcona jest twórczości Stanisława Lema. Z okazji setnej rocznicy urodzin, przypadającej na 12 września 2021 roku, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił 2021 Rokiem Stanisława Lema.
Program Biesiady przewiduje: prezentację multimedialną o twórczości pisarza, przygotowaną przez panią Katarzynę Adamowską-Kane; czytanie fragmentu powieści pt. "Cyberiada" przez uczniów ZSO im. KEN w Puławach; uroczyste wręczenie nagród w XII Powiatowym Konkursie Literackim "Mój świat - w cyberprzestrzeni" oraz prezentację nagrodzonych wierszy.

Oprawę muzyczną zapewni pani Joanna Krajewska - nauczycielka ze SP nr 1 w Puławach.
Nad opracowaniem scenografii czuwają: pani Teresa Furtak, pan Hubert Domański oraz pan Daniel Mróz.

Nagrody ufundowała dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach - pani Danuta Szlendak.


BIESIADA LITERACKA

GALERIA ZDJĘĆ10 czerwca - ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym drugiej grupy Klubu Literackiego "Strofka" (SP nr 1 w Puławach).


Ostatnie zajęcia w drugiej grupie Klubu Literackiego Strofka 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Ostatnie zajęcia w drugiej grupie Klubu Literackiego Strofka 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Ostatnie zajęcia w drugiej grupie Klubu Literackiego Strofka 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

9 czerwca - zakończenie działań dydaktycznych 2020/2021. Zaułek literacki grupa 1 (MP nr 10 w Puławach).


Ostatnie zajęcia w pierwszej grupie Zaułka Literackiego 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w PuławachDzień Dziecka w MDK

31.05.2021 r. - Dzień Dziecka dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury.


W programie: gra terenowa "Tajna misja", stare zabawy podwórkowe, działania plastyczne w ogrodzie oraz "Warsztaty wycinanki" prowadzone przez Joannę Nowakowską z Klubu Twórców Ludowych, zaproszoną przez panią Annę Bachanek - nauczyciela Pracowni Edukacji Plastycznej.