... powrót


Zwiastun spektaklu "Biuro Matrymonialne" do tekstu Andrzeja Dembończyka Teatru Gdańska 4 z MDK Puławy.


obsada: Justyna Król, Kuba Piątek, Szymon Nowakowski
muzyka: Marcin Marzec
reżyseria: Hubert Domański
tekst piosenki: Julia Książek
grafika: Olga Rozwadowska
realizacja: Piotr Kraszewski

BRAWO AKTORZY TEATRU "GDAŃSKA 4"KONCERT ZESPOŁU JARMUSCH

Muzyczna Scena Młodych gości tym razem zespół Jarmusch


JARMUSCH Garażowy duet. Tworzą go Marcin Marzec i Nikodem Paśnicki. Brzmienie zespołu oparte jest na brudnym syntezatorowym brzmieniu, głośnej perkusji oraz krzykliwym wokalu. Ciężko jednoznacznie wskazać gatunek muzyki, który wykonują - płynnie poruszają się między post-punkiem, synthpunkiem, digital hardcore'm, industrialem czy noise rockiem a ich kompozycje przede wszystkim stawiają sobie za cel przekazanie energii i emocji.

tekst: Hubert Domański


Zespół 'Baczyńscy' MDK Puławy

BACZYŃSCY

Zespół "Baczyńscy" powstał w 2019 r. podczas projektu "Podpis dla Niepodległej". Inspiracja poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i rockowa dramaturgia muzyczna daje nam możliwość przybliżenia słuchaczowi dramatu tamtych niespokojnych czasów, utraconego pokolenia i własnej interpretacji jakże pięknych i bogatych w sensy tekstów poety.

tekst: H. Domańskispektakl 'Biuro Matrymonialne' MDK Puławy

"Biuro Matrymonialne" Teatru Gdańska 4

Zespól teatralny Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza na cykl spektakli w reżyserii Huberta Domańskiego "Biuro Matrymonialne" na podstawie tekstu Andrzeja Dembończyka.


Spektakl, to zabawne, acz nie pozbawione swady, spojrzenie na kojarzenie par przez pośredników, jakim są biura matrymonialne. Program autorski przygotowany wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej ma charakter edukacyjny, mający na celu wykształcenie w młodym uczestniku postawy aktywnego widza, a jednocześnie zaszczepienie w nim miłości do teatru. Logo teatru GDAŃSKA 4

tekst: H. Domański15 lat teatru Gdańska4 MDK-Puławy

Bo do tanga trzeba umieć tańczyć -
15 urodziny Teatru Gdańska 4

Rozpoczynając pracę miałem w głowie ideę teatru otwartego, żywego i pulsującego życiem.
Zmieniały się siedziby teatru, często nie było wystarczających środków, by móc realizować swoje marzenia, mówiono, że zbyt mało poezji w teatrze, że przecież nagrody są nie najważniejsze i temu podobne niezgrabne sformułowania.
Teatr Gdańska 4 działał bez uprzedzeń, podszeptów. Teatr wiedział czego chce. Chcieliśmy opowiadać historie znane i te mniej znane, nieznane zupełnie i te niechciane. Stanęliśmy w kontrze.
Szukaliśmy miejsc, skwerów, zaułków, krużganków, przestrzeni uśpionych do własnych działań i poszukiwań. Pracowaliśmy z każdym kto wykazywał chęć do zmian.


W swoim założeniu teatr odnosił się do własnych przeżyć młodych ludzi, ich zainteresowań, wątpliwości i ciągle zadawanych przez nich pytań. Przedsięwzięcie takie z powodzeniem dawało młodzieży możliwość próbowania swoich sił na różnych płaszczyznach sztuki związanych z teatrem. zobacz więcej

opracowanie: H. Domański

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4
termin: 14.06.2019r., godz. 18:00

wstęp wolny


"Księżniczka na ziarnku grochu" - baśń autorstwa Hansa Christiana Andersena w wykonaniu Teatru Gdańska 4

Teatr Gdańska 4 zaprasza na spektakl "Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. Młodzi adepci sztuki teatralnej podjęli się autorskiego spojrzenia na wszystkim znaną bajkę, duńskiego pisarza i poety. Był sobie raz książę, który chciał pojąc za żonę prawdziwą księżniczkę. Jeździł po całym świecie i szukał tej jedynej, ale zawsze coś stawało mu na przeszkodzie. Nie brakowało co prawda księżniczek, ale młodzieniec, itd.., itd.. No ale treść utworu jest Państwu przecież znana. Zapraszamy !!!


obsada:
Kacper Fenik, Antoni Jarecki, Julia Kamola, Mateusz Kula, Maja Michna, Piotr Mielczarski, Martyna Nowocień, Natalia Słotwińska, Alicja Wiraszka
muzyka: Marcin Marzec
reżyseria: Hubert Domański
opieka merytoryczna: Małgorzata Siedliska, Maria Warda

miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4
termin: 23.11.2018r., godz. 11.45
wstęp wolny25.06.2017 roku w sali balowej Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach wystąpił zespół Kaśka i chłopaki z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kalejdoskop".


Logo teatru GDAŃSKA 4

Strona facebook Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kalejdoskop":
https://www.facebook.com


(tekst: Hubert Domański)
     


KAŚKA I CHŁOPAKI W POK "DOM CHEMIKA" W PUŁAWACH

Spektakl 'Kaśka i Chłopaki' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

30 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 18.00 na scenie POK "Dom Chemika" zostanie zaprezentowany projekt muzyczny Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach "Kaśka i Chłopaki" pod kierunkiem Huberta Domańskiego.


Kaśka i Chłopaki to projekt muzyczny powstały w 2016 r. pod kierunkiem Huberta Domańskiego reprezentujący samozwańczą "alternatywną poezję śpiewaną", gdzie teksty puławskiego poety Jakuba Waca zostały wzbogacone o oprawę instrumentalno-wokalną.
Zespół zdobył wyróżnienie w 39 Edycji Przeglądu Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Wyśpiewać Poezję" Scena Młodych 2017 w Lublinie.

Logo teatru GDAŃSKA 4 (tekst: Hubert Domański)Gratulacje dla Kasi i chłopaków

Kasia i chłopaki MDK Puławy Zespół "Kasia i chłopaki" zdobywają wyróżnienie w 39 Edycji Przeglądu Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Wyśpiewać Poezję" Scena Młodych 2017 w Lublinie. To nowy projekt artystyczny pracowni teatralnej Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


Logo teatru GDAŃSKA 4

Protokół z obrad Jury na stronie Centrum Kultury w Lublinie:
http://ck.lublin.pl/wp-content/uploads/2017/06/wyspiewac-poezje-2017-protokol-z-obrad.pdf


http://ck.lublin.pl/wydarzenie/wyspiewac-poezje/...


(tekst: Hubert Domański)
     


Wyróżnienie dla Teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach
na 40 Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Teatr Gdańska 4 na 40 Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Wyróżnienie dla teatru Gdańska 4 MDK Puławy na 40 Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty W dniach 26-27 kwietnia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbyły się 40. Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jury obejrzało 11 spektakli i postanowiło przyznać wyróżnienie dla Teatru Gdańska 4 za spektakl" Kopciuszek" wg Jana Brzechwy w reżyserii Hubert Domańskiego za udaną próbę przełożenia klasycznej bajki na współczesny język sceniczny.

WYNIKI XL WOJEWÓDZKICH PREZENTACJI TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH (*pdf)

Logo teatru GDAŃSKA 4
(tekst: Hubert Domański)
     


Dyplom uznania z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru

Dyplom uznania z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Hubert Domański MDK Puławy

Mam wielką przyjemność poinformować, że Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski wręczył mi Dyplom uznania z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za zaangażowanie na rzecz działalności teatralnej dzieci i młodzieży rozwijającej swój talent artystyczny w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

Hubert Domański


XIV Spotkania Teatralne "Zwierciadła" Zamoy 2017

W dniach 08 -10 marca grupa teatralna Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach przedstawi spektakl "Kopciuszek" Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego.

Miejsce : II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie
Czas : 08 – 10 marca 2017
Organizator : II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie


XIV Spotkania Teatralne "Zwierciadła" Zamoy 2017 są częścią sieci "Spotkajmy Się Teatralnie!" to projekt sieci młodzieżowych festiwali teatralnych pn. “Zwierciadła”. Jej działania rozpoczęły się w 2011 r. Od tego czasu „Zwierciadła” odbyły się w: Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Olsztynie, Rzeszowie, Zielonej Górze i Warszawie (w każdym z miast festiwal posiada rangę przeglądu wojewódzkiego).

Finałem są Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Zwierciadła, w 2017 roku odbędą się w czerwcu w Lublinie z okazji 700-lecia miasta. W skład sieci oprócz szkół, które organizują festiwale w poszczególnych województwach wchodzą też dwie organizacje: Polska Rada Przedsiębiorczości i Fundacja T.E.A.M. Teatrikon.

Spotkajmy Się Teatralnie!
Organizator : II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

Logo teatru GDAŃSKA 4 Logo teatru GDAŃSKA 4

(tekst: Hubert Domański)


Teatr "Gdańska 4" na Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych
Inspirowanych Myślą Jana Pawła II ZŁOTA MASKA

Spektakl pt. Kopciuszek w wykonaniu teatru Gdańska 4 w Puławach, reż. Hubert Domański 16 marca 2017 roku (czwartek) Teatr Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach ma przyjemność zaprosić Państwa na spektakl pt. "Kopciuszek" wg Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.
Logo teatru GDAŃSKA 4
miejsce: Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
czas: 16 marca (czwartek), godz. 10.15

(tekst: Hubert Domański)


TAKPEŁNOSPRAWNI

Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański 9 marca 2017 o godz. 9:30 zapraszamy do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Puławach przy ul. Jaworowej 3 na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.

Logo teatru GDAŃSKA 4

http://moje.radio.lublin.pl/niepelnosprawni-sa-otwarci-tworczy-i-aktywni.html

(tekst: Hubert Domański)


Kopciuszek w Centrum Kultury w Lublinie

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

24 lutego 2017 r. (piątek) o godz. 11.00 w Centrum Kultury w Lublinie zostanie zaprezentowany spektakl pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego, w wykonaniu Teatru "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.

Informacja na portalu Centrum Kultury w Lublinie: http://ck.lublin.pl


Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów
Logo teatru GDAŃSKA 4

(tekst: Hubert Domański)
Zwiastun spektaklu "Kopciuszek":
https://www.youtube.com/watch?v=GcNNX6Kwc8Y


Kopciuszek w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

17 lutego 2017 r. (piątek) o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie zostanie zaprezentowany spektakl pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego, w wykonaniu Teatru "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.


Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów
Logo teatru GDAŃSKA 4

(tekst: Hubert Domański)
Zwiastun spektaklu "Kopciuszek":
https://www.youtube.com/watch?v=GcNNX6Kwc8Y


Kopciuszek w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

14 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli zostanie zaprezentowany spektakl pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego, w wykonaniu Teatru "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.

Logo teatru GDAŃSKA 4

(tekst: Hubert Domański)


Artykuł na portalu 24wspolnota.pl:
Kopciuszek w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli


Aktorzy Teatru Gdańska 4 czytają Lalkę Bolesława Prusa

Profesor Cheong Byung - Kwon- tłumacz Lalki Bolesława Prusa na język koreański, założycielowi polonistyki koreańskiej na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu, doktor honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza po wspólnym czytaniu Lalki z aktorami Teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach podczas obchodów 55-lecia Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. (03-12-2016)


Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów Czytanie 'Lalki' Nałeczów Logo teatru GDAŃSKA 4

Teatr "Gdańska 4" w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie

Logo teatru GDAŃSKA 4

3 grudnia 2016 r. o godz. 16:20 w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie w ramach obchodów 55-lecia Muzeum Bolesława Prusa wystąpi grupa teatralna "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach z programem - czytanie "Lalki". Aktorom będzie towarzyszyć muzyka Andrzeja Kurylewicza w wykonaniu zespołu "Kaśka i chłopaki". Reżyseria i koordynacja Hubert Domański.
Akompaniament muzyczny zespołu będzie towarzyszyć również znakomitemu gościowi - profesorowi Cheong Byung - Kwon- tłumaczowi Lalki Bolesława Prusa na język koreański, założycielowi polonistyki koreańskiej na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu.

Artykuł Muzeum Lubelskiego w Lublinie:
http://www.muzeumlubelskie.pl/Aktualnosci/55_lat_Muzeum_Boleslawa_Prusa_w_Naleczowie-2-754-20.html


ZWIASTUN SPEKTAKLU TEATRU GDAŃSKA 4 "KOPCIUSZEK"

Wkrótce, spektakl Teatru Gdańska 4 " Kopciuszek", obsypany wieloma nagrodami i wyróżnieniami, pojawi się na deskach teatralnych powiatu i województwa. A do tego czasu przedsmak wydarzenia. Zapraszamy!
Nagroda Prezydenta Miasta Puławy

Nagroda Prezydenta Miasta Puławy dla Huberta Domańskiego MDK Puławy Nagroda Prezydenta Miasta Puławy dla Huberta Domańskiego MDK Puławy

21 października 2016 roku o godzinie 17.00 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017. W trakcie uroczystości wręczono nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrodę doroczną otrzymał Hubert Domański - nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017


KOLEJNY SUKCES TEATRU "GDAŃSKA 4" Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY

Nagroda dla Grupy teatralnej Gdańska 4 - Festiwal Najciekawszych Widowisk 2016 Wyróżnienie dla Huberta Domańskiego - Festiwal Najciekawszych Widowisk 2016

Spektakl "Kopciuszek" w reż. Huberta Domańskiego oczarował Komisję i zdobył GŁÓWNĄ NAGRODĘ na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie.


Organizatorem spektaklu był Wojewódzki Ośrodek Kultury oraz Dom Kultury LSM w Lublinie.
Jury przeglądu finałowego XVII Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w protokole zapisali:
"Grupie teatralnej Gdańska 4 przyznano nagrodę za odkrywczą teatralną interpretację popularnej baśni o Kopciuszku wzbogaconą nastrojową, autorską muzyką wykonywaną na żywo.
Wyróżnienie indywidualne dla instruktorów przyznano:
- Hubertowi Domańskiemu za autorską muzykę i reżyserię widowiska teatralnego "Kopciuszek".

Logo teatru GDAŃSKA 4
(tekst: Hubert Domański)


Kopciuszek w Puławach

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

13 i 14 września na scenie POK "Dom Chemika" zostanie zaprezentowany spektakl pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego, w wykonaniu Teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.

Logo teatru GDAŃSKA 4 (tekst: Hubert Domański)Miejska Scena Amatora 2016 - O Puchar Prezydenta Miasta Puławy - I Nagroda dla teatru Gdańska 4

I NAGRODA DLA TEATRU GDAŃSKA 4

W maju odbyły się prezentacje konkursowe w ramach Miejskiej Sceny Amatora "O Puchar Prezydenta Miasta". Przyszedł czas na finał – prezentację najlepszych uczestników, przyznanie nagród i pucharów.

Teatr Gdańska 4 otrzymał I Nagrodę w konkursie artystycznym w kategorii zespołów teatralnych.

BRAWO !!!Kopciuszek w Puławach

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

13 i 14 września na scenie POK "Dom Chemika" zostanie zaprezentowany spektakl pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego, w wykonaniu Teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.

Logo teatru GDAŃSKA 4 Artykuł i audycja w Radio Lublin: http://moje.radio.lublin.pl/nie-najlatwiejsza-wersja-kopciuszka-w-pulawach.html
Artykuł i audycja w Dzienniku Wschodnim: http://www.dziennikwschodni.pl/

(tekst: Hubert Domański)


1050-lecie Chrztu Polski - 19.06.2016

1050-lecie Chrztu Polski

Zapraszamy Państwa na wydarzenie teatralne które będzie miało miejsce 19.06.2016 r w niedzielę o godz. 22.00 przed kościołem Wniebowzięcia NMP w Puławach.
Performance pt. 1050-lecie chrztu Polski ma charakter zdarzenia, do którego pragniemy zaprosić ludzi, którym bliska jest kultura i ogólnie pojęta sztuka.


Performance 1050 - lecie to nowa odsłona teatralnych poszukiwań Teatru "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach. Tym razem chcemy zaprosić mieszkańców Puław do wspólnego działania i uczestnictwa, gdzie oprócz upamiętnienia tak ważnego wydarzenia, jakim było przyjęcie chrztu przez Państwo Polskie, pragniemy zachęcić społeczność puławską do wspólnego wydarzenia kulturalnego miasta.

Logo teatru GDAŃSKA 4 (tekst: Hubert Domański)1050-lecie Chrztu Polski

1050-lecie Chrztu Polski

Performance 1050 - lecie to nowa odsłona teatralnych poszukiwań Teatru Gdańska 4. Tym razem chcemy zaprosić mieszkańców Puław do wspólnego działania i uczestnictwa, gdzie oprócz upamiętnienia tak ważnego wydarzenia, jakim było przyjęcie chrztu przez Państwo Polskie, pragniemy zachęcić społeczność puławską do wspólnego wydarzenia kulturalnego miasta.

Logo teatru GDAŃSKA 4 (tekst: Hubert Domański)Matura z Prusa

27 maja 2016 r. (piątek) zapraszamy wszystkich do przepięknych przestrzeni Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, gdzie przy akompaniamencie muzyki Andrzeja Kurylewicza w wykonaniu młodych artystów pracowni Huberta Domańskiego, będziemy czytać klasykę polskiej literatury - Lalkę Bolesława Prusa .


W roli maturzystów wystąpią: Jadwiga Sawa - Bednarczyk , Alicja Bielawska , Andrzej Czarnecki , Andrzej Ćwiek , Henryk Głos , Michał Godliński , Łukasz Grabczak , Remigiusz Jeżewski, Hanna Kamola , Anna Krzysztofik , Tomasz Kwiatkowski , Małgorzata Noskowska , Mariusz Oleśkiewicz, Elżbieta Osuch , Agata Panek , Danuta Smaga , Danuta Szlendak , Jarosław Wartacz , Monika Zych .

(tekst: Hubert Domański)

Logo teatru GDAŃSKA 4

Program XVI Majówki z Bolesławem PrusemObowiązkowe Lekcje z Teatru

Spektakl 'Szarlotka z herbatą' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

Grupa teatralna Gdańska 4 ma przyjemność zaprosić Państwa na zabawną, pełną humoru, absurdalną jednoaktówkę pt. "Szarlotka z herbatą" na podstawie tekstu Andrzeja Dembończyka, w reżyserii Huberta Domańskiego.


Spektakl zdobył wyróżnienie na XXXIX Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, a rola Macieja Synowca była doceniona i wyróżniona przez jury przeglądu teatralnego.

Logo teatru GDAŃSKA 4 (tekst: Hubert Domański)Kopciuszek w Puławach

Spektakl 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK-Puławy

Zapraszamy na spektakl Teatru Gdańska 4 pt. "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Huberta Domańskiego.


To znana wszystkim historia, niosąca uniwersalne treści, która w kontekście społecznym uwypukla nam dzisiejsze problemy, jakimi są brak tolerancji i akceptacji. Poszanowanie inności innych staje się dzisiaj przywilejem nielicznych.

Logo teatru GDAŃSKA 4 (tekst: Hubert Domański)Wyróżnienie dla Teatru Gdańska 4
i wyróżnienie za rolę aktorską dla Maćka Synowca

Logo teatru GDAŃSKA 4

Grupa teatralna Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierunkiem Huberta Domańskiego wystąpiła na XXXIX Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.


Przywiozła takie oto nagrody:

Dyplom XXXIX Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych dla Teatru Gdańska 4 Dyplom XXXIX Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych dla Macieja Synowca (tekst: Hubert Domański)Spektakl "Skrzydełka" w Lublinie

Logo teatru GDAŃSKA 4

Spektakl "Skrzydełka" Teatru "Od nowa" pod kierunkiem Huberta Domańskiego wziął udział w Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) - Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 22-24.04.2016 r. w Lublinie. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i mam nadzieje, widzimy się za rok.


Spektaklem tym udowodniliśmy sobie i innym, że jesteśmy pełnoprawnymi, występującymi na scenie, aktorami, którzy chcą coś powiedzieć, zakomunikować. Nasze działania dają nam poczucie pewności siebie i akceptacji własnej równoprawności i pełnosprawności w byciu w przestrzeni miasta i w byciu na scenie.

Dyplom uznania dla Huberta Doańskiego za trud i przygotowanie włożone w przygotowania i realizację spektaklu 'Skrzydełka' Dyplom uznania dla Mateusza Pędrackiego za trud i przygotowanie włożone w przygotowania i realizację spektaklu 'Skrzydełka' Dyplom dla Zespołu OD NOWA prezentującego spektakl 'Skrzydełka' (tekst: Hubert Domański)Zapraszamy na prezentacje teatralne

Logo teatru GDAŃSKA 4

29 kwietnia 2016 r. odbędą się prezentacje teatralne w ramach Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych oraz Miejskiej Sceny Amatora "O Puchar Prezydenta Miasta".


Teatr Gdańska 4 i Poławiacze Pereł pod kierunkiem Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach wystąpią w trzech odsłonach:
10.00 - pokaz prapremiery spektaklu "Kopciuszek" do tekstu Jana Brzechwy
11.30 - pokaz etiudy teatralnej "Szarlotka z herbatą" na podstawie scenariusza Andrzeja Dembończyka
15.00 - spektakl "Skrzydełka" Teatru "Od nowa" w reżyserii Huberta Domańskiego z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach.

Zapraszamy od godz. 10.00. Wstęp wolny!


Spektakl - 'Kopciuszek' w wykonaniu grupy teatralnej z MDK Puławy Spektakl - 'Szarlotka z herbatą' w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański

PØŁAWIACZE PEREŁ w LUBLINIE

Grupa teatralna z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierownictwem Huberta Domańskiego PØŁAWIACZE PEREŁ wystąpią 22 kwietnia 2016 r. (w piątek) o godz. 17.00 podczas wernisażu Julii Płaczkowskiej w Galerii "Pracownia" Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 14 A.
Koordynacja projektu: Hubert Domański

Zapraszamy bardzo serdecznie


Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Grupa teatralna Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierownictwem Huberta Domańskiego na XXXIX Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Grupa teatralna Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierownictwem Huberta Domańskiego wystąpi na XXXIX Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.


Tym razem teatr Huberta Domańskiego zaprezentuje swój ostatni spektakl pt. "Szarlotka z herbatą" do tekstu Andrzeja Dembończyka.
Jest to zabawna, pełna humoru, absurdalna jednoaktówka, w której występują: Aleksandra Firlej, Julia Płaczkowska, Alicja Rzepka, Oktawia Wartacz, Maciej Synowiec.

Spotkanie literackie 'Moje Metafory' w MDK Puławy Logo teatru GDAŃSKA 4

Zapraszam bardzo serdecznie.
Hubert Domański
(fot. Daniel Mróz)


SPEKTAKL "SKRZYDEŁKA" W LUBLINIE

Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański Spektakl "Skrzydełka" Teatru ODNOWA pod kierunkiem Huberta Domańskiego weźmie udział w Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) - Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w dniach 22-24.04.2016 r. w Lublinie.

Miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka
ul Radziszewskiego 16, Lublin
24.04.2016 SOBOTA, godz. 09.00


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.

Artykuł i audycja w Radio Lublin: http://moje.radio.lublin.pl/niepelnosprawni-sa-otwarci-tworczy-i-aktywni.html

(tekst: Hubert Domański / fot. Daniel Mróz)


SZARLOTKA Z HERBATĄ

Logo teatru GDAŃSKA 4

Grupa teatralna Gdańska 4 ma przyjemność zaprosić Państwa na zabawną, pełną humoru, absurdalną jednoaktówkę pt. "Szarlotka z herbatą" na podstawie tekstu Andrzeja Dembończyka, w reżyserii Huberta Domańskiego.


Spektakl będzie prezentowany w ramach Spotkań Literackich "Moje Metafory" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach 08.04.2016 r. (piątek) o godz.16.00 w sali widowiskowej.
Obsada: Aleksandra Firlej, Julia Płaczkowska, Alicja Rzepka, Oktawia Wartacz, Maciej Synowiec.


Spektakl - 'Szarlotka z herbatą' w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - 'Szarlotka z herbatą' w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - 'Szarlotka z herbatą' w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4


TAKPEŁNOSPRAWNI

Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański 2 marca 2016 r. (środa) o godz. 11.00 zapraszamy do Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" przy ul. Wojska Polskiego 4 (sala widowiskowa) na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury.


Tak, tym spektaklem chcieliśmy udowodnić sobie i innym, że jesteśmy pełnoprawnymi, występującymi na scenie, aktorami, którzy chcą coś powiedzieć, zakomunikować. Nikt nie chce dziś słuchać i patrzeć na potknięcia, niedociągnięcia, zresztą i tak są one zarezerwowane dla osób sprawnych intelektualnie, zdrowych i zdolnych.
Działania o charakterze profilaktycznym miały za zadanie rozbudzić w uczestnikach zajęć potrzebę uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta, rozpalić w uczestnikach poczucie pewności siebie i akceptacji własnej równoprawności i pełnosprawności w byciu w przestrzeni miasta i w byciu na scenie.
Program zakładał "Stop nietolerancji dla osób intelektualnie niepełnosprawnych".
To nasze działania pokazały, że można taką współpracę osiągnąć, nie rezygnując z waloru artystycznego przedsięwzięcia.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.

http://moje.radio.lublin.pl/niepelnosprawni-sa-otwarci-tworczy-i-aktywni.html

(tekst: Hubert Domański)


TAKPEŁNOSPRAWNI

Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański 5 listopada 2015 o godz. 11.00 zapraszamy do Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" przy ul. Wojska Polskiego 4 (sala widowiskowa) na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.

http://moje.radio.lublin.pl/niepelnosprawni-sa-otwarci-tworczy-i-aktywni.html

(tekst: Hubert Domański)


PERFORMANCE MUZYCZNY TEATRU GDAŃSKA 4 PERFORMANCE MUZYCZNY TEATRU "GDAŃSKA 4"

Serdecznie zapraszamy na performance muzyczny teatru "Gdańska 4",
pomysł: Hubert Domański.

Termin: 24.09.2015 r. (czwartek) godz. 19.00

Miejsce: RESTAURACJE & PUB PAPOO, Aleja Partyzantów 2 A, PuławyZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "5 MINUT"

Spektakl pt. 5 minut

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spektakl Teatru Gdańska 4 pt. "5 Minut" w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Tym razem przedstawienie będzie grane 17.09.2015 r. (czwartek) o godz. 10.40 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach.
Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.


Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie: Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami. Spektakl był przedstawiany w Centrum Kultury w Lublinie w ramach Przeglądu Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów " Scena Młodych" i w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie w ramach XXXVIII Przeglądu Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

(tekst: Hubert Domański)

Media o wydarzeniu:
Audycja w Radio Lublin        "5 Minut" w TVP Lublin       "5 Minut" - Dziennik Wschodni / 15-05-2015       "5 Minut" - Nasze Misto Puławy       "5 Minut" - Dziennik Wschodni / 11-06-2015      ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "5 MINUT"

Spektakl pt. 5 minut Spektakl pt. 5 minut

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spektakl Teatru Gdańska 4 "5 Minut" w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Przedstawienie będzie grane 19.05.2015 r. o godz. 11.50 w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli i 20.05.2015 o godz. 11.50 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach.
Wstęp na obydwa przedstawienia jest wolny.


Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie: Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami. Spektakl był przedstawiany w Centrum Kultury w Lublinie w ramach Przeglądu Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów " Scena Młodych" i w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie w ramach XXXVIII Przeglądu Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

(tekst: Hubert Domański)


ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL "SKRZYDEŁKA"

Spektakl pt. Skrzydełka w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach, reż. Hubert Domański 13.05.2015 o godz. 12.00 zapraszamy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Końskowoli ul.Lubelska 81 A na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury.


Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.

(tekst: Hubert Domański)


Teat Gdańska 4

Teatr "Gdańska 4" zakwalifikował się na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich "Zderzenia Teatralne - Dorozkarnia" Warszawie 26-27.08.2014 http://www.zderzenia.dorozkarnia.pl

Teatr "Gdańska 4" będzie gościem festiwalu "Retroperspektywy" III Międzynarodowy Festiwal Teatralny 21 - 25.08.2014 http://www.chorea.com.pl/


WYRÓŻNIENIE DLA TEATRU "GDAŃSKA 4"

Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

Gratulujemy WYRÓŻNIENIA zdobytego przez Teatr "Gdańska 4" w Przeglądzie Konkursowym Teatrów Młodzieżowych, Kabaretów "Młody Teatr" SCENY MŁODYCH 2014 dla Lublina i województwa lubelskiego, który odbył się 10-12 kwietnia 2014 r.


Hubert Domański otrzymał również NAGRODĘ za niekonwencjonalne podejście do teatralnej pracy z młodzieżą.
Konrad Okoń za rolę w spektaklu "Gdzie jest król" otrzymał WYRÓŻNIENIE AKTORSKIE.

Koncert Laureatów Sceny Młodych 2014 odbędzie się dnia 23 czerwca o godz. 17.00
w sali widowiskowej Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 w Lublinie.

Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4
Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4
Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

Teatr "Gdańska 4" został wyróżniony za ciekawy dobór środków inscenizacyjnych oraz autorską muzykę, harmonijnie współbrzmiącą z obrazem teatralnym w spektaklu "Gdzie jest król" podczas przeglądu finałowego XV Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, który miał miejsce 12 – 13 maja 2014 r. w Dzielnicowym Dom Kultury LSM ul. Wallenroda 4a. Organizatorem XV Festiwalu był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Protokół z obrad Jury przeglądu finałowego


SPEKTAKL "GDZIE JEST KRÓL" NA FESTIWALU NAJCIEKAWSZYCH WIDOWISK W LUBLINIE

Spektakl - Gdzie jest Król - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 (fot. Michał Turlewicz)

W poniedziałek 12 maja 2014 r. o godz. 17:00 teatr "GDAŃSKA 4" ze spektaklem "Gdzie jest Król" będzie gościł na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Domu Kultury LSM ul. Konrada Wallenroda 4a w Lublinie. Zapraszamy serdecznie.


(fot. Michał Turlewicz)SPEKTAKL "GDZIE JEST KRÓL" W STAROTWIE POWIATOWYM W PUŁAWACH

Spektakl - Gdzie jest Król - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

W środę 23 kwietnia 2014 r. o godz. 14:00 na Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach wystąpi teatr "GDAŃSKA 4" z MDK-Puławy ze spektaklem "Gdzie jest Król".


Będzie to kolejna odsłona teatru. Tym razem widzami będą Radni Powiatu Puławskiego.
(fot. Daniel Mróz)TRZY NAGRODY DLA TEATRU "GDAŃSKA 4" NA SCENIE MŁODYCH '2014 W LUBLINIE

fot. Marek Bartkowski

Teatr "Gdańska 4" został wyróżniony nagrodą podczas tegorocznego Przeglądu Teatralnego "Scena Młodych 2014" w Lublinie, zdobywająć jednocześnie uznanie w postaci Nagrody Aktorskiej dla Kondrada Okonia i Nagrody Reżyserskiej dla Huberta Domańskiego.


Protokół z obrad Jury Przeglądu teatrów młodzieżowych i kabaretów "Młody Teatr" Scena Młodych 2014 36. edycjaZespół "Gdańska 4" z przedstawieniem "Gdzie jest Król" w CKPiT w Poniatowej

Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

W piątek 11-go kwietnia o godzinie 9:45 teatr "Gdańska 4" wystąpi ze spektaklem "Gdzie jest Król ?" w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12, w ramach Sceny Młodych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


W przeglądzie konkursowym obejrzymy około 30 spektakli teatralnych i programów kabaretowych w wykonaniu zespołów młodzieżowego ruchu amatorskiego z instytucji kultury, placówek oświatowych i wychowawczych oraz uczniów gimnazjów i szkół średnich z Lublina i województwa lubelskiego więcej...


SPEKTAKL "GDZIE JEST KRÓL ?" PODCZAS 10-LECIA TEATRU ""SPUT2"

10-LECIE TEATRU SPUT <SUP>2</SUP>

W sobotę 5 kwietnia 2014 r. o godz. 17:00 na scenie widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach, w ramach obchodów 10-lecia teatru "SPUT 2", gościnnie wystąpi teatr "GDAŃSKA 4" z MDK-Puławy ze spektaklem "Gdzie jest Król ?".


To jest wyjątkowe święto teatru, na które zapraszamy wszystkich tych, którym nie jest obojętna kultura.

Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

Zespół "Gdańska 4" z przedstawieniem "Gdzie jest Król" w CKPiT w Poniatowej

Logo teatru GDAŃSKA 4

W środę 2-go kwietnia o godzinie 17:45 zespół teatralny "Gdańska 4" będzie miał przyjemność gościć u przyjaciół w kinie "Czyn" w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej ze spektaklem "Gdzie jest Król ?".


Reżyseria: Hubert Domański; scenariusz: Małgorzata Szyszka; muzyka: Andrzej Łukasiewicz, Sebastian Mac, Zbigniew Zwolski.
Fot. Daniel Mróz

Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

Miniatura teatralna pt. "Co w trawie piszczy ?" podczas Turnieju Literackiego

Logo teatru GDAŃSKA 4

W poniedziałek 31-go marca o godzinie 17:45 grupa teatralna "Gdańska 4" będzie miała przyjemność zaprezentować miniaturę teatralną pt. "Co w trawie piszczy ?" w ramach Turnieju Jednego Wiersza "Nie pisz do szuflady"


Spektakl oparty jest na wierszach Elizy Rozdoby w reżyserii Huberta Domańskiego, scenariusz: uczestnicy zajęć MDK.


Spektakl - Co w trawie piszczy ? - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Co w trawie piszczy ? - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Co w trawie piszczy ? - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Co w trawie piszczy ? - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Co w trawie piszczy ? - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Co w trawie piszczy ? - w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

GODZINY W TEATRZE

Godziny w teatrze w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów 27 marca 1957 roku w Paryżu.
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach włączył się w obchody święta, organizując "Godziny w teatrze". Celem imprezy jest możliwość twórczego spotkania artystów - amatorów z widzami oraz integracja środowiska lokalnego.
"Godziny w teatrze" odbędą się w dwóch blokach: teatr dziecięcy, prowadzony przez panią Mariolę Błazik, w godzinach 9:30-11:00 oraz teatr młodzieżowy, w reżyserii pana Huberta Domańskiego od 15:30 do 18:00. Po południu publiczność będzie mogła także obejrzeć spektakl "Boisz się" Teatru SPUT 2 w reżyserii pani Katarzyny Grudzień z POK "Dom Chemika".
Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

       

Zapraszamy do fotogalerii ...


Miniatura teatralna pt. "Co w trawie piszczy ?" dla ZSO Nr 1

W piątek 28 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, grupa teatralna "Gdańska 4" będzie miała przyjemność zaprezentować miniaturę teatralną pt. "Co w trawie piszczy ?" dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Puławach, w ramach programu: "Edukacja przez sztukę".


Spektakl oparty jest na wierszach Elizy Rozdoby w reżyserii Huberta Domańskiego, scenariusz: uczestnicy zajęć MDK.


Spektakl "GDZIE JEST KRÓL" w NAłęczowskim Ośrodku Kultury

26 marca 2014 r. Teatr "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, tym razem będzie gościć w Nałęczowsklim Ośrodku Kultury, pokazując spektakl "Gdzie jest Król". Spektakl będzie pokazany dla szerokiego grona publiczności, jakim będzie młodzież z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Nałęczowie.

Spektakl "Gdzie jest król" to specyficzna narracja na pograniczu bajki, satyry i baśni. To opowieść o władzy z perspektywy dziecięcego podwórka. To opowieść o małym podwórku pomiędzy trzepakiem a piaskownicą, gdzieś na osiedlowym podwórku, na którym to bawiące się dzieci stają w obliczu intrygi wobec królewskiego tronu. Podczas tej zabawy wyrastają samozwańcy i zadufańcy. Tylko myszy, które przyglądają się temu wszystkiemu, trochę z pobłażaniem, trochę z zaciekawieniem, ustalają reguły gry.
Reżyseria: Hubert Domański; scenariusz: Małgorzata Szyszka; muzyka: Andrzej Łukasiewicz, Sebastian Mac, Zbigniew Zwolski.


Logo teatru GDAŃSKA 4 Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4

SPOTKANIE LITERACKIE "CO PISZCZY W TRAWIE ?"

SPOTKANIE LITERACKIE - CO PISZCZY W TRAWIE - Wiersze Elizy Rozdoby W poniedziałek 24 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbyło się spotkanie literackie pt. "Co piszczy w trawie?".

Wiersze dla dzieci autorstwa Elizy Rozdoby - mieszkanki Gołębia, zaprezentowała młodzież z Teatru Gdańska 4 pod kierunkiem Huberta Domańskiego.
Po części artystycznej najmłodsze dzieci, zasiadające wśród publiczności, własnoręcznie wykonału ilustracje do utworów autorki.


Zdjęcia pobrano ze strony internetowej: http://www.tubapulaw.pl/aktualnosci/czytaj/125/Co-piszczy-w-trawie-FOTO


JUBILEUSZ TEATRU "GDAŃSKA 4"

Teatr "Gdańska 4" powstał w 2004 r. przy Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach. Rozpoczynając pracę miałem w głowie idee teatru otwartego, żywego i pulsującego życiem, który to w swoim założeniu nie odnosił się jedynie do literatury, ale również do własnych przeżyć młodych ludzi, ich zainteresowań, wątpliwości i ciągle zadawanych przez nich pytań. Przedsięwzięcie takie z powodzeniem dawało młodzieży możliwość próbowania swoich sił na różnych płaszczyznach sztuki związanych z teatrem. Wszystkie dotychczasowe projekty teatralne, warsztaty, czy zamysły muzyczne były wypadkową wspólnych zainteresowań, moich i wychowanków. Poczynając od działań plastycznych, recytatorskich, muzycznych, animacyjnych, czy performatywnych, młodzież z sukcesami realizowała swoje plany i założenia w ramach zajęć teatralnych. Swoją działalność rozpoczęliśmy pracą nad spektaklem "Kobieta" według tekstów Haliny Poświatowskiej, Jacquesa Preverta. W tym samym czasie pracowaliśmy nad stworzeniem muzyki do poezji Stanisława Bienia, puławskiego poety, która przerodziła się w zawiązanie zespołu "Męćmierz". więcej ...


Pobierz Nazwa Play Rozmiar Czas
download 2014.02.15 jubileusz teatru gdanska 4

4.9 MB 5:21 min
Joomla! web design... 

Spektakl "GDZIE JEST KRÓL" podczas Finałowego Koncertu
XVII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Spektakl - Gdzie jest Król w wykonaniu grupy teatralnej GDAŃSKA 4 3 grudnia 2013r. w Centrum Kultury w Lublinie miał miejsce Finał Turnieju Międzypowiatowego XVII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Mimozami jesień się zaczyna...-literacki obraz zmienności i urody świata".
Koncert Finałowy Jesiennego Konkursu Recytatorskiego poprzedzony został spektaklem pt. "Gdzie jest król" na podstawie scenariusza Małgorzaty Szyszki, w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


Spektakl "Gdzie jest król" to specyficzna narracja na pograniczu bajki, satyry i baśni. To opowieść o władzy z perspektywy dziecięcego podwórka. To opowieść o małym podwórku pomiędzy trzepakiem a piaskownicą, gdzieś na osiedlowym podwórku, na którym to bawiące się dzieci stają w obliczu intrygi wobec królewskiego tronu. Podczas tej zabawy wyrastają samozwańcy i zadufańcy. Tylko myszy, które przyglądają się temu wszystkiemu, trochę z pobłażaniem, trochę z zaciekawieniem, ustalają reguły gry.


Udział teatru "GDAŃSKA 4" w XIV Witrynie Teatralnej

1 grudnia 2013r. odbyła się XIV Witryna Teatralna - Niekonkursowy Przegląd Teatrów Młodzieżowych. Na imprezie zorganizowanej przez Lubartowski Powiatowy Dom Kultury gościły znakomite teatry młodzieżowe z Lublina i Puław: TEATR TAŃCA FATUM /DDK SM "Czechów ", TEATR PANOPTICUM z MDK "Pod Akacją" w Lublinie i Teatr "GDAŃSKA 4" z MDK w Puławach. Zespoły zaprezentowały swoje spektakle licznie zgromadzonej publiczności w sali widowiskowej ZS nr 2. PMDK był reprezentowany przez Teatr Trupa, którego aktorzy wystąpili w spektaklu "111".

Teatr Gdańska 4 wspektaklu Alles In Ordnung - Listy do Lagerkommendanta Teatr Gdańska 4 wspektaklu Alles In Ordnung - Listy do Lagerkommendanta

Ogromne zainteresowanie - i aplauz - wzbudził występ grupy teatralnej "Warszawiaki", która zaprezentowała widowisko oparte na tekstach warszawskiego folkloru miejskiego. Pomimo dość długiego czasu trwania przegladu publiczność została na miejscach do ostatniej minuty, a młodzież z PMDK zakończyła wieczór integracyjną kolacją z kolegami z grup przyjezdnych.

http://www.mdk.lubartow.pl/index.php/imprezy
zdjęcia: http://www.lubartowiak.com.pl/fakty/wieczor-teatrow-w-lubartowie

Wywiad z Michałem Turlewiczem, aktorem Teatru Gdańska4 na portalu internetowym: http://www.wdf-lubartow.cba.pl/


TEATR NA TRZEPAKU

Akcja teatralna "Gdzie jest król" w reżyserii Huberta Domańskiego, która odbyła się 26.10.2013 i 27.10.2013 miała w swoim założeniu pobudzić społeczność lokalną do działań kulturalnych, zachęcić do twórczej aktywności w obszarze teatru i uruchomić wśród uczestników postaw kreatywnych wobec siebie i wobec przestrzeni, w której przyszło im żyć. Akcje zobaczyło 200 osób, a do projektu zgłosiła się tamtejsza młodzież, chcąca wziąć udział w spektaklu.

Sukces pomysłu Huberta Domańskiego wyznacza nowe trendy na mapie kulturalnej miasta..Projekt ten jest kolejnym odkryciem i pomysłem na kulturę – mówi Hubert Domański, a jego sukces i zainteresowanie potwierdzają tę tezę. Tylko w takim podejściu do sztuki i myśleniu o niej, w kategorii upowszechniania i kultywowania jej, możemy myśleć o kulturze Puław, nadając jej zaszczytne miejsce na mapie kulturalnej miasta.
Audycje na temat spektaklu w Radio Lublin:

         

Zapraszamy do fotogalerii ... (fot. Michał Turlewicz)


XIII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Górze Puławskiej

XIII Powiatowy Dzień Kultury w Puławach

Informujemy, że 23 listopada 2013 r. w godz. 14.00 – 18.00 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędą się obchody Powiatowego Dnia Kultury. W programie tegorocznego święta kultury przewidziano koncert laureatów dorocznych nagród w dziedzinie kultury, koncert młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach oraz wręczenie dorocznych nagród w dziedzinie kultury.

Ponadto będą miały miejsce okolicznościowe wystawy i działania towarzyszące:
wystawa z pleneru fotograficznego: fotografia ojczysta pt. "Czas dojrzewającego chleba",
konkursy: wydawnictw regionalnych, twórczości artystycznej, plastyczny dla dzieci,
wystawy laureatów oraz jednostek kultury.


Partnerami organizacyjni Powiatowego Dnia Kultury są : Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, Powiatowa Biblioteka Publiczna.


Więcej informacji na stronie: Starostwa Powiatowego w PuławachLEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Lekcja języka polskiego w wykonaniu grupy teatralnej "Gdańska 4" to eksperyment twórczy, będący miniaturą teatralną, na który to składają się wiersze Juliana Tuwima, Jacka Kaczmarskiego, Anny Marzec, Mariana Piechała.Teatr "Gdańska 4" wspektaklu "Alles In Ordnung - Listy do Lagerkommendanta"


         

zapraszamy do fotogalerii ...

KULTURALNE WYDARZENIE ROKU
Spektakl "ALLES IN ORDNUNG. Listy do Lagerkommendanta" w przestrzeni dworcowej PKP Puławy

W środę (21 listopada) o godz. 14.00 w Budynku Dworcowym PKP przy Alei Partyzantów 59 (1 piętro), odbył się spektakl "Alles In Ordnung. Listy do Lagerkommendanta" wystawiony przez Teatr "Gdańska 4".

To niezwykle ciekawe wydarzenia, warte uwagi i zapamiętania. Ma kilka aspektów – dwa na pewno trzeba podkreślić. Hubert Domański, który spektakl wyreżyserował, tym razem i aktorów i widzów wprowadza w przestrzeń niezwykłą – zimny, opuszczony, może zaniedbany, może z lekkim zapachem stęchlizny budynek dworca PKP. Zapewne i sceneria, i – być może pewne niewygodny czy brak komfortu sal teatralnych, pozwolą lepiej zrozumieć to, o czym będzie ze sceny. Ale – jak powiedział Domański – trzeba ożywić to miejsce poprzez nadanie mu statusu kulturalnego. więcej ...

Źródło: http://www.mmpulawy.pl Autor: Maria Kolesiewicz

         

Zobacz więcej zdjęć ...


GIMNAZJALIŚCI W TEATRZE

21 września 2012 w piątek o godz. 10:30 i 11:25 gimnazjaliści ze szkół w Końskowoli mieli przyjemność obejrzeć spektakl z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach "Alles in Ordnung" w reżyserii Huberta Domańskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli.


Widowisko obejrzało około 150 uczniów. Spektakl wywarł na młodzieży ogromne wrażenie, czego dowodem były gromkie brawa i zapewnienia, że "chcemy to obejrzeć jeszcze raz".


OSIĄGNIĘCIA:

TEATR GDAŃSKA 4 - NAGRODA W FESTIWALU NAJCIEKAWSZYCH WIDOWISK TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH

Jury Finału Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Młodzieżowych zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie przyznało Nagrodę Teatrowi "GDAŃSKA 4" z MDK w Puławach za przejmujący i refleksyjny klimat spektaklu "Alles In Ordnung - Listy do Lagerkommendanta" osiągnięty wysublimowaną warstwą muzyczną w reż. Huberta Domańskiego

Spektakl jest rejestrem pamięci ludzkich wspomnień, zabranego dzieciństwa, niezapomnianego bólu. To swoistego rodzaju monolog, gdzie aktorzy zadają pytania na które nie mają odpowiedzi, ponieważ sami jej nie otrzymali.


TEATR GDAŃSKA 4 - ZDOBYWCĄ PUCHARU LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Teatr "Gdańska 4" z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach otrzymał Pierwszą Nagrodę - Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w XXXV Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych za interesujące przełożenie trudnego tematu na język teatru, kompozycję scen, wielofunkcyjne potraktowanie scenografii, wyjątkowo subtelną muzykę i zaskakujące efekty pracy z młodym aktorem w spektaklu "Alles in ordnung" scenariusz, reżyseria i muzyka Hubert Domański.


GRAND PRIX DLA TEATRU GDAŃSKA 4 - SCENA MŁODYCH 2012

W tegorocznej edycji SCENY MŁODYCH w kategorii "Młody Teatr" Jury przeglądu przyznało tytuł GRAND PRIX dla Teatru GDAŃSKA 4 z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach za poruszający spektakl "Alles In Ordnung" na podst. prozy Czesława Czubaka w reżyserii Huberta Domańskiego. Ponadto przyznana została Nagroda reżyserska dla Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Spektakl jest rejestrem pamięci ludzkich wspomnień, zabranego dzieciństwa, niezapomnianego bólu. To swoistego rodzaju monolog, gdzie aktorzy zadają pytania na które nie mają odpowiedzi, ponieważ sami jej nie otrzymali.więcej