Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach chcąc, upamiętnić 160. rocznicę Powstania Styczniowego, zwiększyć zainteresowanie historią Polski oraz zachęcić do pogłębiania wiedzy na temat ważnych momentów w dziejach Ojczyzny, ogłosiła powiatowy konkurs literacki na wiersz patriotyczny - „Kiedy myślę Ojczyzna… Na zawsze w sercu mym”. 

Konkurs literacki skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz do osób dorosłych z terenu powiatu puławskiego.

    
Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden wiersz. Niedopuszczalne jest nadsyłanie wierszy publikowanych i nagradzanych w innych konkursach. 

Pracę konkursową należy dostarczyć do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach osobiście lub wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z dopiskiem: KONKURS NA WIERSZ POWSTANIE STYCZNIOWE) albo złożyć w swojej gminnej bibliotece publicznej. 

Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody w postaci bonów do sieci salonów Empik.

Więcej szczegółów w REGULAMINIE.

Do pobrania: Regulamin konkursu