Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Alena Maksimuk Przewłoka i Uczniowie" w dniu 15 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 do galerii "Piwnica" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.
Wystawa będzie trwać do 15 lipca 2022 r.
 
Alena Maksimuk - Przewłoka urodzona w 1986 roku na Białorusi. W latach 2003-2008 studiowała w Uniwersytecie im. Aleksandra Puszkina w Brześciu. Po ukończeniu studiów pracowała w Szkole Plastycznej im. Aleksandra Aloncewa w Brześciu. Od 2014 roku mieszka w Puławach. Artystka jest utalentowaną przedstawicielką impresjonizmu. Tworzy obrazy pełne emocji, przesycone kolorem i światłem. Artystka skupia się na tym, co niedostrzegalne i ulotne, odzwierciedla piękno chwili, starając się przekazać cała gamę uczuć i nastrojów. Przedstawione Państwu prace pomagą oderwać się od szarej rzeczywistości, przenosząc do krainy słońca, ciepła i spokoju. Alena Maksimuk - Przewłoka bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym wielu miast, jest czestniczką licznych wystaw i plenerów. W 2014 r. brała udział w wystawie w Brześciu - "Światło mojego miasta", w 2012 r. w Mińsku - Wystawa młodych malarzy, w 2015 r. w Kazimierzu Dolnym - "Impresjonizm brzeski", w 2016 r. w Puławach - "Impresjonizm brzeski", w 2017 r. w Poznaniu - "Impresjonizm brzeski".
 
Obrazy artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Polsce, w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii i we Francji. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach i w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Klasyk" w Puławach, a także prowadzi Pracownię Artystyczną, gdzie uczy malarstwa i rysunku dzieci i dorosłych. Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy Aleny Maksimuk - Przewłoki i jej uczniów, wykonane w różnych technikach rysunkowych i malarskich:Aleksandra Ambryszewska, Anna Cholewa, Wiktoria Czerwińska, Bruno Giermasiński, Dorota Kaczorowska - Mitukiewicz, Barbara Kałkowska, Dorota Masiak, Alicja Niski, Milena Nowosielska, Zofia Puzio, Aleksandra Siczek, Julia Stachyra, Beata Tomczak, Klaudia Walasek, Teresa Wasilewska, Marta Wąsała, Monika Wesołowska, Matylda Wińtoch, Ita Włodarczyk, Natalia Włodarska, Julia Woch.