Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, przyjaciele i rodzina zapraszają na wieczór pamięci poświęcony zmarłemu Dyrektorowi Mariuszowi Oleśkiewiczowi w I rocznicę Jego śmierci.

Mariusz Oleśkiewicz ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Łodzi. Należał do Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów „ZAiKS”. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Kulturalnego „Impuls”, wydał płytę długogrającą „Patter of Strenght”, zdobył III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Solo życia”. Jego wychowankowie współuczestniczyli w międzynarodowym festiwalu „IL Festival Mondiale Di Creativita Nella Scuola” w Sanremo. Jedna z kompozycji została przyjęta do międzynarodowego konkursu piosenki „Eurowizja”. Współtworzył zespół „Old Klezmer Trio”, z którym koncertował w całym kraju. Prowadził zajęcia wokalne i gry na instrumentach. Zaszczepił pasję do muzyki w wielu młodych ludziach. Niektórzy z nich kształcą się nadal w kierunku muzycznym i są związani z szeroko pojętą kulturą artystyczną. Utalentowany muzyk, kompozytor, nauczyciel i pasjonat, kolega i przyjaciel wielu z nas. Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w latach 2013-2020.