W dniu 15.11.2023 r. w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyło się „Południe Literackie”.

Organizatorem Południa jest Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach. „Południe Literackie” to Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz Powiatowego Konkursu Literackiego pt. ,,Pielęgnujmy wspomnienia".
Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbył się pod Patronatem Starosty Puławskiego Pani Danuty Smagi. Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Ortografii. W bieżącym roku z trudnościami ortograficznymi zmierzyło się 141 uczniów ze szkół podstawowych ( kategorie- klasy IV-VI i VII–VIII) oraz średnich z Puław i powiatu puławskiego. Uczestnicy Powiatowego Konkursu Literackiego mieli napisać wiersz lub opowiadanie o chwilach , które utkwiły w ich pamięci, dzięki którym zachowują w pamięci swoich bliskich, uczą się na popełnionych błędach i wyciągają z nich wnioski.
Podczas Finału laureaci otrzymali nagrody. Wybrane teksty laureatów zaprezentowała młodzież z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach. Wystąpiły uczestniczki zajęć muzycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach przygotowane przez p. Katarzynę Kuś.

WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO           WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO