Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do galerii w Obserwatorium Astronomicznym w Puławach na wernisaż wystawy "PATCHWORKOWE TONDO".
Patchwork Mazowiecki po raz pierwszy w Puławach !!
23.03.2023 r. godz. 17:03
 
W ciągu ostatnich kilku miesięcy ponad 30 uczestniczek wyzwania szyło z zaciszu domowym patchworkowe prace. Zadanie było proste w swym założeniu - panuje dowolność tematu, stylu, wielkości - ale wszystkie prace mają być okrągłe.
Jest to dość nietypowy format jeśli chodzi o prace patchworkowe, zdecydowana większość prac jest prostokątna. Jednak odważne i kreatywne twórczynie licznie odpowiedziały na to wyzwanie.
Powstało blisko 40 prac.

"Jestem szczęśliwa, że tak wiele osób zaangażowało się w ten projekt. Nie mogę się doczekać momentu, gdy razem obejrzymy wystawę na żywo, podzielimy się wrażeniami i doświadczeniami. Wiele się nauczyłam szyjąc moją pracę, jeszcze więcej mogąc obserwować jakie pomysły miały koleżanki biorące udział w zabawie.
Ten nietypowy format miał nas wypchnąć ze strefy komfortu i pozwolić nam spojrzeć na patchwork z trochę z innej perspektywy - mam nadzieję, że to się udało. Może okrągłe prace zagoszczą w naszych projektach na stałe?
Dziękuję, że wzięłyście udział w tym wyzwaniu."
Magda Gąsowska

Do pobrania:
Informacja o wystawie(*pdf)