Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do galerii w Obserwatorium Astronomicznym w Puławach na wernisaż wystawy "PATCHWORKOWE TONDO".
Patchwork Mazowiecki po raz pierwszy w Puławach !!
23.03.2023 r. godz. 17:03
 
W ciągu ostatnich kilku miesięcy ponad 30 uczestniczek wyzwania szyło z zaciszu domowym patchworkowe prace. Zadanie było proste w swym założeniu - panuje dowolność tematu, stylu, wielkości - ale wszystkie prace mają być okrągłe.
Jest to dość nietypowy format jeśli chodzi o prace patchworkowe, zdecydowana większość prac jest prostokątna. Jednak odważne i kreatywne twórczynie licznie odpowiedziały na to wyzwanie.
Powstało blisko 40 prac.

24 marca 2023 r. Młodzieżowym Dom Kultury w Puławach miał przyjemność gościć ks. Ryszarda Winiarskiego podczas wieczoru poezji "Miłość trzeba wyznawać..."

Fotorelacja: "Wieczór poezji z ks. Ryszardem Winiarskim"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Pauliny Kowalskiej "Powroty do radości", który odbędzie się 17 marca br. o godz. 17:00 w Galerii 'Piwnica" MDK Puławy.
 
Paulina Kowalska
ur. w 1984 w Puławach
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie (2004).
Zawodowo związałam się z fotografią ślubną i okolicznościową. Malowanie pokochałam w liceum, gdzie pod okiem nauczycieli poznawałam różne techniki i warsztat artystów. Niestety porzuciłam to i okazyjnie malowałam portrety dla znajomych. Dopiero pandemia stworzyła dla mnie warunki do powrotu. Wróciłam do malowania ze swobodą, radością i na własnych zasadach. Przyzwyczajona do ponurych martwych natur w pracowniach mogłam wreszcie bawić się z kolorem i tematem bez ograniczeń. Pochłonął mnie świat roślin, zwłaszcza kwiatów i egzotycznych zwierząt. Podczas pewnej rozmowy z fotografem przyrody uderzyła mnie sytuacja naszych lasów i losy zwierząt tam mieszkających, tak powstała mała seria kobiet i chłopca otaczających troską zwierzęta. Malarstwo daje mi radość, spokój i satysfakcję.
Zapraszamy na wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież z Pracowni Edukacji Plastycznej naszej placówki wykonanych pod okiem pani Anny Bachanek, której wernisaż będzie miał miejsce w Młodzieżowym Dom Kultury nr 2 w Lublinie - Galeria Po 111 Schodach . Ekspozycję będzie można oglądać do 10 marca br.
3 marca o o godzinie 13:00 w Młodzieżowym Dom Kultury nr 2 w Lublinie - Galeria Po 111 Schodach będzie miał miejsce wernisaż wystawy: "Naturalnie abstrakcja", której autorem jest pani Aleksandra Kozak-Kotowska.
Wystawie malarskiej będzie towarzyszyć ekspozycja prac plastycznych wykonanych przez młodzież z MDK w Puławach.
Serdecznie zapraszamy.

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na Koncert charytatywny "Dzielmy się miłością" - Darek Tokarzewski (VOX) i goście.
18 marca 2023 r. godz. 17:00 - 20:00
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
 
Zapraszamy na niezapomniany muzyczny wieczór. Nie zabraknie pozytywnych emocji, wzruszeń i dobrej energii. Gwiazdą koncertu będzie Darek Tokarzewski z zespołu VOX. Artysta zaśpiewa największe przeboje tej grupy. Będą również muzyczne niespodzianki oraz goście specjalni. Wystąpi m.in. saksofonista Mateusz Kozak. Więcej informacji podamy wkrótce. WSTĘP WOLNY!

 
Z przykrością informujemy, iż w dniu dzisiejszym odeszła na zawsze nasza koleżanka, przyjaciółka, człowiek wielkiego serca, wieloletnia nauczycielka zajęć literackich w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach - Małgorzata Klinkosch.
 
Żegnaj Małgosiu, dziękujemy za wszystko, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

Dziś są urodziny Mikołaja Kopernika. Wiecie, kim naprawdę był? Obejrzyjcie krótki filmik,a niebawem ogłosimy dla Was ciekawy konkurs. Bądźcie z nami!