Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Kolażu Doroty Opolskiej-Maksym.

"Od Spichlerza do Mięćmierza" – to tytuł cyklu kolaży stworzonych przez Dorotę Opolską- Maksym. Prace przedstawiają Kazimierz Dolny w sposób bajkowy, magiczny, barwny.

Zabierają odbiorcę w podróż najpiękniejszymi zaułkami miasteczka.
Pod tym samym tytułem autorka stworzyła również album o mieście. Przygotowała go z myślą zarówno o najmłodszych jak i tych nieco starszych odbiorcach. Oprócz pięknych obrazów zabytków i plenerów Kazimierza, album zawiera także niezbędne informacje o poszczególnych lokalizacjach w mieście, z których mogą skorzystać zwiedzający tę niezwykłą miejscowość.
Autorka albumu Dorota Opolska-Maksym na co dzień pedagog szkolny i nauczyciel plastyki, od kilkunastu lat jest związana z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki, jako animatorka zajęć kreatywnych i plastycznych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

7 listopada 2022 r. w Galerii "Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury mieliśmy przyjemność podziwiać prace pana Wojciecha Antosza.
Ekspozycja będzie dostępna w naszej galerii do 5 grudnia 2022r.
Zapraszamy.

Więcej: "Wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Antosza "LOST PLACES"

28 października 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się II koncert poświęcony pamięci Mariusza Oleśkiewicza.

Podczas koncertu wystąpili: Zbigniew Barankiewicz, Katarzyna Chodoła, Jakub Drob, Wiesław Emanowicz, Piotr Kaptór, Waldemar Łączny, Marek Makuch, Andrzej Pytlak, Marek Stadejek, Stanisław Stępień, Adrianna Winiecka, Michał Zdrzalik.

Dziękujemy.

Więcej: "KONCERT PAMIĘCI "MARIUSZOWI - PRZYJACIELE" (fotorelacja)

Narodowe Czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza w auli Zespołu Szkół Technicznych w Puławach - 18/10/2022.

Obsada: Alicja Bielawska, Joanna Czajkowska, Łukasz Grabczak, Katarzyna Grudzień, Aleksandra Kozak - Kotowska, Andrzej Mitruczuk, Renata Siedlaczek, Bożena Strzelecka, Danuta Szlendak, Edward Szymanek, Małgorzata Ziemnicka.
(fot. Daniel Mróz)

Więcej: "Narodowe Czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza w auli ZST w Puławach

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, przyjaciele oraz rodzina mają zaszczyt zaprosić na drugi koncert poświęcony pamięci zmarłego Mariusza Oleśkiewicza.

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Antosza.
07/11/2022 godz. 17.00
Galeria Piwnica MDK Puławy

Wystawa jest o domach, tych starych, niekiedy już nieistniejących, ale które jeszcze udało mi się złapać. Roboczo wystawa miała mieć tytuł "Lost Places" i chyba tak zostawimy, bo po polsku mi to kompletnie nie brzmi. Dlaczego ten temat, bo razem z tymi domami odchodzą stare Puławy, odchodzą ludzkie wspomnienia i za 10-15 lat mało kto będzie o nich pamiętał. Napawa to smutkiem i dlatego utrwalam to, co jeszcze zostało.

/Wojciech Antosz/

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

18.10.2022 r. godz. 13.00
Aula Zespołu Szkół Technicznych w Puławach