Młodzieżowy Dom Kultury oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprasza dzieci i młodzież z powiatu puławskiego do udziału w XV edycji Powiatowego konkursu literackiego "Mój Świat". Temat tegorocznego Konkursu brzmi: „Izabela – moja inspiracja”.

Izabela Czartoryska, założycielka pierwszego na ziemiach polskich muzeum narodowego, pisarka, projektantka ogrodów, to postać, która inspirowała niegdyś i nadal jest natchnieniem dla przedstawicieli różnych dziedzin do podejmowania nowych przedsięwzięć. W czasie, kiedy Rzeczpospolita zniknęła z map Europy, to właśnie ona wyznaczała kierunki działań dla ówczesnych i przyszłych pokoleń, które ożywiała swoimi staraniami, stając się „wodzem chwalebnego czynu”.
Zachęcamy dzieci i młodzież do podzielenia się swoimi odczuciami i refleksjami inspirowanymi postacią Izabeli Czartoryskiej.
Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 maja 2024 r.
Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 14.06.2024 r. o godz. 17.00 podczas Biesiady Literackiej w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

Więcej szczegółów w REGULAMINIE:

REGULAMIN KONKURSU