Zapraszamy do udziału w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Nasze Boże Narodzenie”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z powiatu puławskiego.
Termin składania zgłoszeń upływa 4 stycznia 2023 r.
Konkurs odbędzie się 11 stycznia 2023 r. o godz. 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

 REGULAMIN KONKURSU

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do udziału w Turnieju jednego wiersza "Nie pisz do szuflady" imienia Zbyszka Kozaka, który odbędzie się 19 grudnia 2022 r. o godz. 16:00.

Aby wziąć udział w turnieju należy do dnia 15.12.2022 r. przysłać jeden niepublikowany i nieoceniany wiersz o dowolnej tematyce na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a następnie odczytać go podczas trwania turnieju.
Jury, powołane przez Organizatora, wybierze najlepszy wiersz w kategorii szkoła podstawowa i szkoła średnia, a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej placówki pod adresem: www.mdk.pulawy.pl
Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

 REGULAMIN TURNIEJU

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu puławskiego do udziału w VI Konkursie plastycznym na ozdobę choinkową.

Udział w konkursie polega na wykonaniu jednej ozdoby choinkowej wyłącznie w kolorach: odcienie błękitu.
Prace powinny być lekkie, dekoracyjne i posiadać odpowiednią zawieszkę z opisem.
Termin dostarczenia prac upływa dnia 7 grudnia 2022 r.
Warunkiem udziału w konkursie jest zapoznanie się z regulaminem i jego pełna akceptacja.

 REGULAMIN KONKURSU

Wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego „Wszystko, co najważniejsze”:

KATEGORIA: WIERSZ – szkoła średnia

I NAGRODA : Milena Szmajda, lat 19- Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej –Curie w Puławach, uczennica p. Magdaleny Grzegorczyk
II NAGRODA : Julia Seredyn, lat 17 - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, uczennica p. Renaty Marcinko
III NAGRODA : Jakub Flejmer, lat 17 - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach, uczeń p. Anny Adamczyk
WYRÓŻNIENIE : Zofia Telęda, lat 15 - I LO im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach, uczennica p. Haliny Kuflewskiej

19 i 20 października 2022r. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla szkół podstawowych i średnich z powiatu puławskiego. Komisja konkursowa po sprawdzeniu 164 dyktand postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia:

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w następujących terminach:
19.10.2022 r. szkoła podstawowa: klasy IV- VI oraz VII-VIII;
20.10.2022 r. - szkoła średnia.

Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.10.2022 r. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza dzieci i młodzież z powiatu puławskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim. Temat tegorocznego Konkursu brzmi: Wszystko, co najważniejsze.

Żyjemy w trudnych czasach. Ostatnie lata namacalnie pokazały, że wszystko jest bardzo kruche i niepewne. Jednak życie każdego z nas jest bezcennym darem, dlatego musimy starać się, żeby miało cel, było godne i wartościowe. W znacznym stopniu, sami nadajemy mu sens i wybieramy, to co jest dla nas najważniejsze. Każdy ma swoje marzenia, plany i wartości o które zabiega, troszczy się lub walczy. Zachęcamy dzieci i młodzież do wypowiedzi na ten temat.
Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 października 2022 r.

ORGANIZATOR:
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach

REGULAMIN KONKURSU

Mała Liga Szachowa Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Turnieju szachowym.

Liczba uczestników turnieju jest ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe na każdy turniej wynosi 5 zł. Uzbierana kwota przeznaczona będzie na puchary i nagrody dla uczestników na zakończenie Małej Ligi Szachowej. Ze względu na standardy obowiązujące w całym systemie turniejów szachowych, klasyfikacja końcowa będzie wykonana z podziałem na 2 kategorie wiekowe (klasy 1-4, lasy 5-8) oraz kategorię dziewcząt i chłopców.

Termin: 22 wrzesień 2022 r. godz. 16:00

Prosimy uczestników o przybycie 30 minut przed turniejem w celu dopełnienia formalności.

Do pobrania:
Regulamin turnieju