Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy kolażu Doroty Opolskiej-Maksym.

"Od Spichlerza do Mięćmierza" – to tytuł cyklu kolaży stworzonych przez Dorotę Opolską- Maksym. Prace przedstawiają Kazimierz Dolny w sposób bajkowy, magiczny, barwny.

Zabierają odbiorcę w podróż najpiękniejszymi zaułkami miasteczka.
Pod tym samym tytułem autorka stworzyła również album o mieście. Przygotowała go z myślą zarówno o najmłodszych jak i tych nieco starszych odbiorcach. Oprócz pięknych obrazów zabytków i plenerów Kazimierza, album zawiera także niezbędne informacje o poszczególnych lokalizacjach w mieście, z których mogą skorzystać zwiedzający tę niezwykłą miejscowość.
Autorka albumu Dorota Opolska-Maksym na co dzień pedagog szkolny i nauczyciel plastyki, od kilkunastu lat jest związana z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki, jako animatorka zajęć kreatywnych i plastycznych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
Wystawa kolaży gościła w Dzwonnicy Kultury w Kazimierzu Dolnym (sierpień 2022), w Izbie Produktu Lokalnego i Szkole Podstawowej w Gołębiu (wrzesień 2022), w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie (październik 2022), Coffe Karma w Warszawie (listopad 2022).
 
Tym razem Pani Dorota zaprezentuje swoje kolaże w Galerii Piwnica MDK Puławy. Serdecznie zapraszamy od 8 grudnia 2022 r.