Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na spotkanie poświęcone poezji Zbyszka Kozaka, zmarłego ponad rok temu, naszego przyjaciela, który swoją twórczością wzruszał i przemawiał dogłębnie do naszej wyobraźni.
Poetycko zadebiutował 15 lat temu tomikiem "Moje Powroty".

Zbigniew Kozak (1958-2020) rzeźbiarz, artysta ludowy, poeta. Autor bajań i dawnych podań regionalnych. Publikacje w kwartalniku literacko-artystycznym Metafora. Tomiki poetyckie: "Moje powroty”, „Z bzów i jaśminów”.  Książki dla dzieci: "O zabawach, zabawkach i nie tylko" – spotkanie z tradycją" oraz "Myszki, mrówki, wiewiórki i inne Bajdurki". W trakcie wydania jest  zbiór wierszy i opowiadań pisanych gwarą pt. „Godkomojo”.  Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Lublinie w dziedzinie rzeźba i poezja. Kilkakrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Pocka. Aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym środowiska lokalnego. Był jurorem konkursów literackich i recytatorskich. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: najważniejsza - Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP (2019).