W progach Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach przy ul. Sieroszewskiego 4 gościmy Szkołę Drzewną, aby przybliżyć naszej puławskiej społeczności twórczość jej uczniów. Jest to jedna z wielu ważnych prezentacji w naszej placówce i wyrażamy radość jako gospodarze z powodu tejże wystawy pt. „Wyczarowane z drewna”, na której otwarcie zapraszamy 22 lutego 2022r. o g. 15.00.
Wystawę można będzie oglądać do dnia 14 marca br.
Organizator - zespół MDK

SZTUKA "DRZEWNEJ"
Spójrzmy na to, co dzieje się od ponad dziesięciu lat w centrum Garbatki-Letniska, w przestrzeni między stacją kolejową a główną ulicą Jana Kochanowskiego – naszego patrona. Znajduje się tu Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych, zwany „Drzewną”, Szkołą Drzewną od roku jej powstania (1948).
Zdobywający wykształcenie w zawodzie przyszli stolarze, tapicerzy, cieśle często niechcący stają się artystami. Tworzą przedmioty użytkowe i widzimy, że są one piękne. Drewno jakby samo chciało tego piękna, domagało się uczynienia z siebie czegoś więcej niż w istocie jest. Być może dlatego z pełnym zaufaniem poddaje się w „Drzewnej” sztukom czarnoksięskim, daje „wyczarować”. Ma ponadto szansę zaistnieć w nowym wcieleniu jako trąbka, rower czy działo. Dlaczego nie?
Jakie niezwykłe miejsce ta „Drzewna”! Prowincjonalne i światowe, integrujące i kulturotwórcze, zmieniające ucznia w artystę, a artystę w ucznia, terminującego do końca w pokorze poznawczej. Teren pracy twórczej. Cokolwiek się tu dzieje, jest to sztuka. Jedyna taka sztuka „Drzewnej”.
Zapraszamy do obejrzenia jej w całości lub każdej ze sztuk. Przedstawiamy Państwu prace uczniów i słuchaczy naszej Szkoły Drzewnej. Oglądane przedmioty są pracami dyplomowymi, pracami konkursowymi oraz wyrobami wykonanymi na zajęciach warsztatowych.
Przed Państwem ułamek naszej „twórczości”, do obejrzenia pozostałej części zapraszamy do naszej placówki i na nasze strony internetowe.

Elżbieta Dziedzicka

Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku
www.drzewna.com    tel. (48) 6210047

Kierunki kształcenia:
Technikum -5 lat:
-Technik technolgii drewna
-Technik leśnik
-Technik archtektury krajobrazu

Szkoła Branżowa I stopnia (Zasadnicza Szkoła Zawodowa) - 3 lata:
-stolarz
-cieśla
-dekarz
-tapicer

Album prac uczniów szkoły drzewnej - "Wyczarowane z drewna"