Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Wawer, który odbędzie się 12.01.2022 r. o godz. 17:00 w galerii 'Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Jolanta Wawer mieszka i tworzy w Puławach. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o specjalności (grafika). Dyplom u profesora Tomasza Chojnackiego. Zawodowo związana z działalnością kulturalną na rzecz Puław i Ziemi Puławskiej.
Pracuje z dziećmi w Gminnym Przedszkolu w Końskowoli jako wychowawca i nauczyciel plastyki.
Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie.


Artystka tworzy w technice akwareli i rysuje kredką pastelową, maluje pejzaże, portrety, kompozycje kwiatowe, które zachwycają ogromną wrażliwością kolorystyczną i mistrzostwem w operowaniu środkami wyrazu artystycznego. Jest autorką m. in. wspaniałych pejzaży z Puław: Końskowoli, Solca. Jolanta Wawer jest również ilustratorką publikacji: „O zabawach, zabawkach i nie tylko- spotkanie z tradycją” , „Magia świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy”- spotkanie z tradycją , „Tajemnice szafy babci i dziadka”-spotkanie z tradycją, „Myszki, mrówki, wiewórki i inne bajdurki”. Wykonała projekt okładki do książki Joanny Noemi Zasady: „Bajki z których się nie wyrasta”, „Odnaleźć nas może tylko miłość”.
Od 1998 roku swoją twórczość prezentuje na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych: Lublin, Puławy, Zakrzówek, Końskowola,Janowiec, Janów Lubelski, Solec, Ziółków, Cyców, Milejów, Nałęczów, Wąwolnica, Radzyń Podlaski, Łęczna, Żyrzyn, Świdnik, Parczew, , Kurów, Lipsko. Susiec, Rzeszów.
Wzięła udział w XIV Biennale Twórczości Plastycznej nauczycieli- Lublin Niepodległa Lublin 2018, Kwiaty dla mam -Niemce 2019, Ku wolności - Lublin 2021 O Jej twórczości wypowiadali się z aplauzem liczni luminarze wiedzy z zakresu plastyki: a m. in.dr Urszula Tomasiak (UMCS), Kazimierz Kotliński, Kazimierz Parfianowicz.
Jolanta Wawer jest doceniona artystką, otrzymała następujące nagrody i wyróżnienia: nagrodę Starosty Puławskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury, nagrodę w dziedzinie akwareli na XII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli 2014, nagrodę na XIII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli Zamość 2016,nagrodę na VIII Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli Tarnów 2016 oraz uzyskała wyróżnienia na Międzywojewódzkiej Wystawie Akwareli im. Mariana Strońskiego : „Ściana wschodnia” Rzeszów 2007, 2012, 2013, 2014, 2015, 2017, 2019, 2021r.

Opracowanie wystawy - A. Bachanek