Zapraszamy na wernisaż wystawy grafiki Marcin Yperyt Przydatek, który odbędzie się 27 maja 2024 r. o godz. 17:00 w galerii 'Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Artysta przeprowadzi warsztaty kaligrafii piórami ptasimi.
Marcin Przydatek pseudonim Yperyt jest artystą urodzonym w Puławach. Rocznik 1970. Ma na swoim twórczym koncie wystawy od 1993r. - najpierw w Nałęczowie jeszcze gdy był uczniem tutejszego PLSP, potem w Gołębiu w GOK, w Puławach: w Domu Chemika, w Bibliotece Miejskiej w Muzeum Regionalnym, w galeriach kazimierskich - u Łazorka, w Bohemii u Cezarego Garbowicza, a nade wszystko warto wspomnieć o związkach z Konfraternią Sztuki w Kazimierzu Dolnym. Wystawiał się w Warszawie, w Radomiu, w Lublinie, w Białymstoku, potem w Szczecinie, w Ustce. Od 2024 r. jest wice prezesem Fundacji „Drzewiej". Yperyt czuje się Artystą w Drodze...w przenośni i dosłownie.

10 maja br. o godz. 19:00 zapraszamy do Obserwatorium Astronomicznego w Puławach na otwarcie wystawy "Między Ziemią a Kosmosem" - podróż graficzną z grafikami, z opowieścią Yoanny Symbiosis i dźwiękoterapią Ewy Czapki.
"Podzielę się z Wami tym, co odkryłam w moich wieloletnich poszukiwaniach głębszego sensu i wielowymiarowości otaczającej nas rzeczywistości. Lata podróży po świecie zewnętrznym - od Azji czy Australii Centralnej - i wewnętrznym pozwoliło mi zgłębić się w światy ludzkie, światy subtelne, światy żywiołów i przyrody oraz w społeczności, gdzie te jakości uznane są jako jedna wspólna nierozerwalna całość. Opowiem Wam o tym wszystkim, o detalach moich rysunków, w których zawarte są mapy i opowieści poznanych przeze mnie światów.
Zapraszam Yoanna"
Wystawę będzie można obejrzeć do 14 czerwca br. (zapisy pod nr tel. 534161834).
Program Dziecięcych Spotkań Teatralnych 2024 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
25.04.2024 r. (czwartek) godz. 9:30
„W pokoiku z zabawkami” – „Gromadka Puchatka” - Miejskie Przedszkole nr 7 w Puławach
„Nie ma jak w rodzinie” - „Pszczółki i Motylki na scenie" - Zespół Szkół w Janowcu
„Rzepka" - „Sówki" - Miejskie Przedszkole nr 18 w Puławach 
26.04.2024 r. (piątek) godz. 9:30
„Spotkanie Ziemi i Człowieka" - „Pszczółki” - Miejskie Przedszkole nr 16 w Puławach
„Spotkanie z pogodą" - „Zajączki” - Miejskie Przedszkole nr 18 w Puławach
„Witamy wiosnę” - „Optymistyczne przedszkolaki” - Miejskie Przedszkole nr 14 w Puławach

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Wawer, który odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w galerii 'Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach. Wystawę będzie można obejrzeć do 23 maja br.

Jolanta Wawer urodzona w 15.06.1967  r. w Puławach, gdzie mieszka i tworzy.
Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o specjalności (grafika). Dyplom u profesora Tomasza Chojnackiego. Zawodowo związana z działalnością kulturalną na rzecz Puław i Ziemi Puławskiej. Pracuje w Gminnym Przedszkolu w Końskowoli jako wychowawca i nauczyciel plastyki.
Jolanta należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie.  
  Tworzy w technice akwareli i rysuje kredką pastelową. Artystka maluje pejzaże, portrety, kompozycje kwiatowe, które zachwycają ogromną wrażliwością kolorystyczną i mistrzostwem w operowaniu środkami wyrazu artystycznego. Jest autorką m. in. wspaniałych pejzaży z Puław:

21 marca 2024 r. w Obserwatorium Astronomicznym przy ul. Filtrowej 50 w Puławach otwarta została wystawa skamieniałości i minerałów z kolekcji geologa Macieja Dudy. Wystawę można zwiedzać do końca kwietnia (zapisy pod nr tel. 534161834).

Kolekcja zaczęła powstawać 33 lata temu i cały czas jest uzupełniana o nowe okazy. Oprócz skamieniałości wystawa „Zaginione Światy” prezentuje również kolekcję minerałów z różnych stron świata.

Obszar powiatu puławskiego a w szczególności jego zachodnia część Małopolski Przełom Wisły to jeden z unikalnych terenów w Polsce jak i w Europie pod względem geologicznym. Na obszarze 100 km (od Annopola po Puławy) Wisła przecina kolejno coraz to młodsze utwory okresu Kredy.

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do udziału w Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych grupy przedszkolne z miasta i powiatu puławskiego, które odbędą się w dniach 25 i 26 kwietnia 2024 r.
 
Dziecięce Spotkania Teatralne to impreza, dzięki której istnieje możliwość zaprezentowania efektów pracy z dziećmi. Stwarza również okazję do wymiany doświadczeń nauczycielom prowadzącym, a także dostarcza artystycznych przeżyć małym wykonawcom i ich rodzicom.
Zgłoszenia należy dokonać do dnia 17 kwietnia 2024 r. poprzez wypełnienie poniższego formularza elektronicznego:
 
 
Do pobrania:

Regulamin przeglądu(*pdf)

Młodzieżowy Dom Kultury organizuje w dniu 22.03.2024 r. Przegląd Recytatorski  „Witaj Wiosno” dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Celem przeglądu jest nawiązanie współpracy między placówkami, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Do przeglądu zgłoszonych zostało 69 dzieci z 22 placówek z miasta i powiatu.

Przegląd odbędzie się w dwóch grupach:  o godz. 9.30 oraz 10.40.

PROGRAM PRZEGLĄDU(*pdf)