Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu puławskiego do udziału w Konkursie Filmowym „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię”.

Ostateczny termin zgłoszenia mija 29 grudnia 2023 r.

 

 REGULAMIN KONKURSU

Zapraszamy na Koncert Jana Kondraka "Ataman - moje najlepsze", który odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia on-line: biletyna.pl

 

Pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, przyjaciele oraz rodzina mają zaszczyt zaprosić na wieczór poświęcony pamięci Mariusza Oleśkiewicza oraz Marka Makucha, który odbędzie się 2 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 w naszej placówce przy ul. Sieroszewskiego 4.

Sztuka Otwartości” to bezpłatne warsztaty artystyczne skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych. Obejmuje on cztery rodzaje warsztatów: muzyczne, teatralne, plastyczne i taneczne.

Mają one na celu pokazanie dzieciom różnorodności aktywności artystycznej, w jakiej mogą one uczestniczyć.

Dzieci często mówią, że nie mają żadnych zdolności ani talentu – co jest nieprawdą. W każdym z nas drzemie ukryty talent. Często po prostu nie mamy możliwości by to sprawdzić i odkryć. Nasze warsztaty pokażą dzieciom w jakich kierunkach mogą się rozwijać i zachęcą do poszukiwania swojej indywidualnej drogi artystycznej.

W dniu 15.11.2022 r. w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyło się „Południe Literackie”.

Organizatorem Południa jest Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach. „Południe Literackie” to Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz Powiatowego Konkursu Literackiego pt. ,,Pielęgnujmy wspomnienia".
Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbył się pod Patronatem Starosty Puławskiego Pani Danuty Smagi. Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Ortografii. W bieżącym roku z trudnościami ortograficznymi zmierzyło się 141 uczniów ze szkół podstawowych ( kategorie- klasy IV-VI i VII–VIII) oraz średnich z Puław i powiatu puławskiego. Uczestnicy Powiatowego Konkursu Literackiego mieli napisać wiersz lub opowiadanie o chwilach , które utkwiły w ich pamięci, dzięki którym zachowują w pamięci swoich bliskich, uczą się na popełnionych błędach i wyciągają z nich wnioski.
Podczas Finału laureaci otrzymali nagrody. Wybrane teksty laureatów zaprezentowała młodzież z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach. Wystąpiły uczestniczki zajęć muzycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach przygotowane przez p. Katarzynę Kuś.

WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO           WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

17 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Kiełbem, związane z promocją  książki "Straceni, przywróceni pamięci".

“Straceni, przywróceni pamięci” to publikacja przypominająca i upamiętniająca 45 ofiar zbrodni katyńskiej. Książka autorstwa Zbigniewa Kiełba zawiera wiele niepublikowanych dotąd informacji, dokumentów i fotografii.

Być może to już ostatnia okazja dla mieszkańców Puław aby pozyskać - na miejscu - moją najnowszą książkę ,,Straceni, przywróceni pamięci" - tym razem w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.
Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2023 r. o 17.00 w nieprzypadkowym miejscu (MDK-u), gdzie bywali saperzy kaniowscy przed 1939 r., także ofiary Zbrodni Katyńskiej. Poznacie je na spotkaniu autorskim.
Przypominam - książki nie można nigdzie kupić, ale jedynie otrzymać na spotkaniach autorskich. Jednak ilość miejsc na spotkaniu oraz egzemplarzy jest ograniczona.
Zbigniewe Kiełb
 

15 listopada 2023r. o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy do galerii "Piwnica" Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach na uroczyste otwarcie wystawy obrazów Artura Abramka.

Artur Abramek jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Mieszka i tworzy w Kurowie, swój warsztat opiera na technice: malarstwo olejne, akryle, pastel sucha.
Wystawę będzie można obejrzeć do 15 grudnia br.

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W czytaniu wezmą udział zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Puławach oraz instytucji z terenu powiatu puławskiego.

Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 11:00 na terenie Ogrodu willowego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4.