Dzień Gier Planszowych Pracownia Inicjatyw Kulturalnych, prowadzona przez panią Magdalenę Cencek, organizuje i stwarza przestrzeń do różnorakich działań, skierowanych do dzieci i młodzieży. 20 listopada, we współpracy z zaprzyjaźnionymi hobbystami i fanami tzw. planszówek, przeprowadzony został Dzień Gier Planszowych. Budynek MDK zaludnił się miłośnikami alternatywy dla gier komputerowych. Odbyły się pokazy różnych gier RPG i planszowych, w tym „Gry o tron”. Miały miejsce turnieje: Magic the Gathering oraz Neuroshima Hex. Uczestnicy próbowali swoich sił w malowaniu figurek, mogli obejrzeć prelekcję na temat druku w 3D.Stworzono także Games Room. Dzień Gier Planszowych to praca i zaangażowanie wielu osób, w tym panów: Krzysztofa Pyry, Potra Rodzocha, Cezarego Krzyżanowskiego. Impreza nie mogłaby odbyć się bez Portal Games , który wypożyczył gry do Games Room’u, ogromny wkład włożyła firma MiniEmporium Samiego obejmując patronat nad warsztatami z malowania figurek. Mamy nadzieję, na kolejne spotkanie miłośników gier planszowych.

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Dzień Gier Planszowych, który rozpocznie się o god. 12:00 w dniu 20 listopada 2021 r. (sobota).

W programie:
- pokazy gier plnszowych
- malowanie figurek
- Games Room
- turniej Magic the Gathering
- turniej Neuroshima Hex
- pokazy gry bitewnej "Gra o Tron"
- gry RPG
- prelekcja o druku 3D

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach rozpoczyna publikację fragmentów "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, które powstały w ramach Narodowego Czytania 2021, w wykonaniu znanych osób z naszego regionu.

 

 

Alicja Bielawska i Marek Charzanowski

 

 

Katarzyna Grudzień i Robert Och

 

 

Bożena Strzelecka i Stanisława Ziemnicka