Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


XII DZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

W dniach 26 - 27 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury miały miejsce XII Dziecięce Spotkania Teatralne. Impreza skierowana jest do dzieci z miejskich i powiatowych placówek przedszkolnych. Ma na celu prezentację dorobku teatralnego dziecięcych grup , integrację środowiska oraz umożliwienie wystąpienia przed szerszą publicznością.


Pomysłodawcą i głównym organizatorem przeglądu jest pani Mariola Błazik - nauczyciel zajęć teatralnych dla dzieci w MDK Puławy.
W tym roku zaprezentowało się 9 przedszkoli z Puław oraz Wąwolnicy i Żyrzyna. Były to inscenizacje baśni: Przedszkole im. Misia Uszatka w Żyrzynie - "Królewna śnieżka"; Niepubliczne Przedszkole Językowe i Żłobek "Kraina wiedzy"- "Baśniowy ambaras".
Publiczność miała okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Rzepka" na podstawie wiersza Juliana Tuwima, w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Puławach. Podczas XII Dziecięcych Spotkań Teatralnych zaprezentowano także inscenizacje o tematyce wiosennej i ekologicznej: Miejskie Przedszkole nr 2 - "Wiosna"; Miejskie Przedszkole nr 7 - "Wesoła wiosna"; Miejskie Przedszkole nr 18 - "Na łące"; Przedszkole w Wąwolnicy - "Bal na łące"; Przedszkole Integracyjne - "Sprzątanie świata". Na zakończenie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 zaprezentowały pantomimę pt. "SOS dla ziemi".
Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku, w dużej mierze z uwagi na fakt, że nie ma charakteru konkursu. Odbywa się w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy otrzymują słodkie upominki, nauczyciele podziękowania w postaci dyplomów.

Zapraszamy do fotogalerii ...

tekst: Małgorzata Klinkosch / fot. Mariola Błazik