Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do udziału w XXIV Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych.
Impreza skierowana jest do zespołów tanecznych ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury oraz osób i grup niezrzeszonych z woj. lubelskiego.
Termin zgłoszenia upływa 21.04.2024 r.
Więcej szczegółów w regulaminie: Regulamin Festiwalu (*pdf)

20 marca br. o godz. 17:00 w budynku zabytkowym Muzeum Oświatowego przy ul. Włostowickiej 25 (pod zarządem Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach) odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Pisankę wielkanocną”. Do konkursu zostało zgłoszonych 44 prace z miejskich i powiatowych szkół podstawowych. Pisanki zostały wykonane w formie przestrzennej techniką dowolną.

Wystawę można obejrzeć w Muzeum Oświatowym w Puławach do końca kwietnia br. w godzinach: 8:00 - 14:00.
Na wystawie pokonkursowej można podziwiać również pisanki wykonane przez Pana Ireneusza Rzepkowskiego oraz przez Pana Stanisława Jednacza.
Nagrody ufundowało Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oświatowego w Puławach.

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do udziału w Turnieju jednego wiersza "Nie pisz do szuflady" imienia Zbyszka Kozaka, który odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00.

Aby wziąć udział w turnieju należy do dnia 05.04.2024 r. przysłać jeden niepublikowany i nieoceniany wiersz o dowolnej tematyce na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a następnie odczytać go podczas trwania turnieju.
Jury, powołane przez Organizatora, wybierze najlepszy wiersz w kategorii szkoła podstawowa i szkoła średnia, a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej placówki pod adresem: www.mdk.pulawy.pl
Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

 REGULAMIN TURNIEJU

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Pisanka Wielkanocna".

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu Powiatu Puławskiego. Prace można składać do 15 marca 2024 r. w siedzibie naszej placówki przy ul. Sieroszewskiego 4.
Szczegóły w regulaminie:

 REGULAMIN KONKURSU

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach bierze udział w konkursie "Ty decydujesz" - Szkolne Budżety Obywatelskie Powiatu Puławskiego, którego głównym celem jest wzmocnienie i rozwój aktywności społeczno-obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Puławski.

Zachęcamy Wychowanków, Rodziców oraz całą społeczność MDK Puławy do składania projektów i głosowaniu na najlepsze propozycje.

SBO jest narzędziem edukacji obywatelskiej, dzięki któremu członkowie społeczności Młodzieżowego Domu Kultury mogą mieć realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie - placówkę. Daje wychowankom szansę na określenie swoich potrzeb i problemów oraz przedstawienie konkretnych rozwiązań, które będą służyć całej społeczności MDK. Ponadto wychowankowie mogą efektywnie wzmacniać swoje kompetencje społeczne, nabywać i rozwijać wiedzę dotyczącą komunikacji, umiejętności przekonywania do swoich pomysłów, dochodzenia do wniosków, planowania i realizacji działań w praktyczny sposób.

Zapraszamy do zapoznania z Regulaminem:

REGULAMIN PROJEKTU / Harmonogram / Karta do głosowania / Formularz projektu / Karta oceny

11 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach przeprowadzony został III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moje Boże Narodzenie” pod Patronatem Honorowym Starosty Puławskiego - Pani Danuty Smagi.
Dziękujemy wszystkim uczestnikami konkursu, którymi byli uczniowie szkół podstawowych z powiatu puławskiego oraz ich opiekunom.
Finał III Powiatowego Konkursu" Nasze Boże Narodzenie odbędzie się 18 stycznia 2024 r. o godz. 17.00.

 PROTOKÓŁ KOMISJI KONKURSOWEJ

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu puławskiego do udziału w Konkursie Filmowym „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię”.

Przedłużony termin zgłoszenia do 23 lutego 2024 r.

 

 REGULAMIN KONKURSU