KATEGORIA: WIERSZ - SZKOŁA PODSTAWOWA
I NAGRODA
Maciej Śpiewak - II Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Puławach, nauczyciel: Renata Marcinko
II NAGRODA
Oliwia Krupa - Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, nauczyciel: Ewa Skowyra
KATEGORIA: WIERSZ - SZKOŁA ŚREDNIA
II NAGRODA
Zofia Mazurek - Zespół Szkół im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach, nauczyciel: Barbara Legieć
II NAGRODA
Kamila Piątek - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach, nauczyciel: Anna Adamczyk
KATEGORIA: OPOWIADANIE
WYRÓŻNIENIE
Natasza Kurowska - Szkoła Podstawowa nr 9 w Puławach, nauczyciel: Renata Bany
Serdecznie gratulujemy layreatom konkursu. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego wydarzenia w przyszłym roku szkolnym.

Festiwal Przedszkolaka 2024 MDK-Puławy

Serdecznie zapraszamy dzieci z przedszkoli z powiatu puławskiego do udziału w Festiwalu Piosenki Przedszkolaka. Festiwal odbędzie się dnia 4 czerwca 2024 r. o godz. 14:00 w willowym ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Festiwal Piosenki Przedszkolaka jest prezentacją umiejętności wokalnych dzieci. Jest okazją do spotkania najmłodszych solistów i ich nauczycieli. Służy konfrontacji i wymianie doświadczeń, a przede wszystkim rozśpiewaniu dzieci i promowaniu piosenki dziecięcej.
Potwierdzeniem uczestnictwa w Festiwalu jest zgłoszenie przez Przedszkole dzieci poprzez formularz elektroniczny:

👉 👉 👉 FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Do pobrania:       

PROGRAM        

Regulamin / Klauzule RODO        

HYMN PRZEDSZKOLAKA

W dniu 18 maja 2024 roku w godz. 9:00 – 17:00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w  przy ul. Wojska Polskiego 7 odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych.

Podczas festiwalu dokonano 99 prezentacji konkursowych tańca nowoczesnego,  współczesnego oraz innych form tanecznych, które oceniało Jury w składzie: Ryszard Kalinowski, Joanna Jaworska-Maciaszek, Jacek Kowalczyk.

Wszystkie zespoły i ich instruktorzy otrzymali podziękowania, a nagrodzeni – puchary i dyplomy.

 
 

Młodzieżowy Dom Kultury oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprasza dzieci i młodzież z powiatu puławskiego do udziału w XV edycji Powiatowego konkursu literackiego "Mój Świat". Temat tegorocznego Konkursu brzmi: „Izabela – moja inspiracja”.

Izabela Czartoryska, założycielka pierwszego na ziemiach polskich muzeum narodowego, pisarka, projektantka ogrodów, to postać, która inspirowała niegdyś i nadal jest natchnieniem dla przedstawicieli różnych dziedzin do podejmowania nowych przedsięwzięć. W czasie, kiedy Rzeczpospolita zniknęła z map Europy, to właśnie ona wyznaczała kierunki działań dla ówczesnych i przyszłych pokoleń, które ożywiała swoimi staraniami, stając się „wodzem chwalebnego czynu”.
Zachęcamy dzieci i młodzież do podzielenia się swoimi odczuciami i refleksjami inspirowanymi postacią Izabeli Czartoryskiej.
Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 maja 2024 r.
Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 14.06.2024 r. o godz. 17.00 podczas Biesiady Literackiej w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

Więcej szczegółów w REGULAMINIE:

REGULAMIN KONKURSU

17 kwietnia 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Turniej Jednego Wiersza „Nie pisz do szuflady” im. Zbyszka Kozaka.

Młodzi poeci czytając swoje wiersze przed licznie zgromadzoną publicznością wzięli udział w swoistym spotkaniu literackim, prezentacji poglądów i emocji w artystycznej formie.
Komisja w składzie: Mariola Błazik, Anna Maj i Paulina Pajurek miała niełatwy wybór.
29 młodych poetów wykazało się dużą wrażliwością i ciekawymi przemyśleniami tworząc bardzo dojrzałą poezję.
Mistrzynią Turnieju została Anna Konieczna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, uczennica pani Renaty Marcinko. Oprócz nagrody książkowej otrzymała ona piękną statuetkę anioła, wykonaną przez Annę Maj.
Nagrody otrzymali również: Amelia Ozga i Adam Franciszek Wojtowicz. Komisja postanowiła ponadto przyznać 4 wyróżnienia, które otrzymali: Oliwia Krupa, Julianna Kępka, Kinga Błaszkiewicz i Maria Bartoszek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali tomik wierszy pt. „Zmagania” Małgorzaty Klinkosch - inicjatorki Turnieju Jednego Wiersza .

PROTOKÓŁ KOMISJI KONKURSOWEJ

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do udziału w XXIV Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych.
Impreza skierowana jest do zespołów tanecznych ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury oraz osób i grup niezrzeszonych z woj. lubelskiego.
Termin zgłoszenia upływa 21.04.2024 r.
Więcej szczegółów w regulaminie: Regulamin Festiwalu (*pdf)

20 marca br. o godz. 17:00 w budynku zabytkowym Muzeum Oświatowego przy ul. Włostowickiej 25 (pod zarządem Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach) odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Pisankę wielkanocną”. Do konkursu zostało zgłoszonych 44 prace z miejskich i powiatowych szkół podstawowych. Pisanki zostały wykonane w formie przestrzennej techniką dowolną.

Wystawę można obejrzeć w Muzeum Oświatowym w Puławach do końca kwietnia br. w godzinach: 8:00 - 14:00.
Na wystawie pokonkursowej można podziwiać również pisanki wykonane przez Pana Ireneusza Rzepkowskiego oraz przez Pana Stanisława Jednacza.
Nagrody ufundowało Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oświatowego w Puławach.

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza do udziału w Turnieju jednego wiersza "Nie pisz do szuflady" imienia Zbyszka Kozaka, który odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00.

Aby wziąć udział w turnieju należy do dnia 05.04.2024 r. przysłać jeden niepublikowany i nieoceniany wiersz o dowolnej tematyce na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a następnie odczytać go podczas trwania turnieju.
Jury, powołane przez Organizatora, wybierze najlepszy wiersz w kategorii szkoła podstawowa i szkoła średnia, a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej placówki pod adresem: www.mdk.pulawy.pl
Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

 REGULAMIN TURNIEJU