Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Antosza.
07/11/2022 godz. 17.00
Galeria Piwnica MDK Puławy

Wystawa jest o domach, tych starych, niekiedy już nieistniejących, ale które jeszcze udało mi się złapać. Roboczo wystawa miała mieć tytuł "Lost Places" i chyba tak zostawimy, bo po polsku mi to kompletnie nie brzmi. Dlaczego ten temat, bo razem z tymi domami odchodzą stare Puławy, odchodzą ludzkie wspomnienia i za 10-15 lat mało kto będzie o nich pamiętał. Napawa to smutkiem i dlatego utrwalam to, co jeszcze zostało.

/Wojciech Antosz/

Wojciech Antosz – rocznik ’85 Puławianin z urodzenia i zamiłowania. Nie wyobraża sobie funkcjonowania bez możliwości rejestrowania otaczającej go rzeczywistości, kiedyś fotografowanie traktował jako pracę zawodową, obecnie robi to dla przyjemności i satysfakcja jest trochę większa. Na co dzień mąż, ojciec, pracownik puławskiego kombinatu chemicznego. Pierwsze zdjęcia, które do czegokolwiek się nadawały zrobił prawie 20 lat temu aparatem Olympus, który notabene przyjechał aż z Francji.

Wystawa Fotografii Wojciecha Antosza to drugie wydarzenie tego autora Galerii Piwnica MDK Puławy. Niech ta wystawa w postaci wspaniałych ujęć będzie dla Puławian, dla widzów refleksją nad przemijaniem i nieuchronnym związkiem z naszym życiem. Piękno naszej rodzimej architektury okraszone odpowiednim kolorem niech stanie się estetycznym przeżyciem i utrwaleniem w pamięci tych obiektów, których jest coraz mniej i mniej …..