Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
Zwiastun spektaklu "Biuro Matrymonialne" do tekstu Andrzeja Dembończyka Teatru Gdańska 4 z MDK Puławy.


obsada: Justyna Król, Kuba Piątek, Szymon Nowakowski
muzyka: Marcin Marzec
reżyseria: Hubert Domański
tekst piosenki: Julia Książek
grafika: Olga Rozwadowska
realizacja: Piotr Kraszewski

BRAWO AKTORZY TEATRU "GDAŃSKA 4"
Wspomnienia pana Janusza Ławickiego i pana Zbigniewa Smagacza – członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii - oddział w Puławach.

Wspomnienia pana Janusza Ławickiego i pana Zbigniewa Smagacza - członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii - oddział w Puławach.
Piotr Sujka artysta malarz

Piotr Sujka w latach 1992-1997 studiował w ASP - Warszawa na wydziale malarstwa w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Specjalizacja z malarstwa ściennego w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego. Lata 2008- 2017 to pobyt w Albanii.


Wykonał polichromie w kościołach w Balldren, Kakariq, Vukel, Tamara, Derven, Bilaj, Dobrac, Tirana. W Polsce zrealizował polichromie w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Warszawie, w kościele seminarium Redemptoris Mater w Warszawie, w kaplicy w parafii św Archanioła Michala w Lublinie.
W związku z 70-leciem istnienia MDK w Puławach mam wielką przyjemność przedstawić film Michała Turlewicza, wychowanka pracowni teatralnej prowadzonej przez Huberta Domańskiego, który wraz ze swoimi przyjaciółmi, a jednocześnie byłymi wychowankami w/w pracowni stworzyli film-relację.


Film pokazuje ich odczucia i wspomnienia z lat spędzonych w placówce, gdzie Teatr Gdańska 4 święcił triumfy na wielu festiwalach i przeglądach teatralnych, m.in I Miejsce na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie w 2012 r. za spektakl "Alles in Ordnung", Grand Prix za spektakl "Alles in Ordnung" na Scenie Młodych w Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów w Centrum Kultury w 2012 r., Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty na XXXV Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych w Lublinie w 2012 r.
Dzięki tej wspaniałej młodzieży, jej zaangażowaniu i nieukrywanym talentom, spektakl był fantastycznie przyjęty przez krytykę, jak również przez publiczność z Puław, która obejrzała spektakl na I piętrze byłego Dworca PKP w Puławach. Wdzięczny Wam wszystkim jestem młodzieży.
Realizacja: Michał Turlewicz. W filmie użyto fragmentów spektaklu teatralnego "Alles in Ordnung? Listy do lagerkommandanta" w reż. Huberta Domańskiego. Zdjęcia (spektakl): Marcin Jóźwicki.

tekst: Hubert Domański


WYNIKI XII POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO
"MÓJ ŚWIAT - W CYBERPRZESTRZENI"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Serdecznie gratululemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu :-)


Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu:
Protokół Jury1 czerwca 2021 - Dzień Dziecka "Tajna misja"

W ogrodzie MDK gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9, klasę IIa i IIb. Uczestnicy zabawy wykazując się umiejętnością pracy w grupie, zdolnością logicznego myślenia, sprytem odgadli kod do kłódki i uwolnili Feniksa. Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.


GALERIA ZDJĘĆ


Spektakl "Zaczarowana góra" z okazji Dnia Matki

24 maja 2021 r. z okazji Dnia Matki odbyła się premiera spektaklu "Zaczarowana góra" w wykonaniu teatru żywego planu "Zygzak" prowadzonego pod kierunkiem pani Marioli Błazik.


Dzieci zaprezentowały spektakl a następnie złożyły życzenia rodzicom i wręczyły laurki przygotowane w Pracowni Rzemiosł Artystycznych pod kierunkiem pani Teresy Furtak.


GALERIA ZDJĘĆ


Udział w zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
wspomina były wychowanek pan Kazimierz Koter.Wystawa pokonkursowa "Niezwykli Puławianie - Opowiedz mi o swoim bohaterze"

Od 31 maja do 30 września 2021 r. w holu placówki prezentowana będzie Wystawa pokonkursowa I Miejskiego Konkursu Literacko Plastycznego "Niezwykli Puławianie - Opowiedz mi o swoim bohaterze".


Na wystawie znajdziemy portrety i biogramy w wykonaniu dzieci z puławskich szkół następujących postaci: Siostry Klary Staszczak, Haliny Kędzierskiej "Alma", Marii Kapturkiewicz- Szewczyk, prof. Anny Jelinowskiej "Verite", Mieczysława Chabrosa "Polonus", dr Wacława Hennela, Jana Kluchy, kpt. Waldemara Żerka "Walet".Dzień Dziecka w MDK

31.05. 2021 r. zapraszamy naszych wychowanków na Dzień Dziecka na godz. 16.00 do MDK.
W programie: gra terenowa "Tajna misja", stare zabawy podwórkowe, działania plastyczne w ogrodzie.


Odbędą się także "Warsztaty wycinanki" prowadzone przez Joannę Nowakowską z Klubu Twórców Ludowych, zaproszoną przez panią Annę Bachanek - nauczyciela Pracowni Edukacji Plastycznej.


GALERIA ZDJĘĆ


Absolwentki Domu Harcerza oraz Domu Kultury Dzieci i Młodzieży w Puławach - uczestniczki zajęć teatralnych Pani Olgi Kultys w latach 1954 - 1963.


historia MDK-Puławy


Korowód "Od budynku do budynku"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach obchodzi w 2021 roku jubileusz 70-lecia. działalności.
Utworzony został 03.03.1951 r. Swoją działalność rozpoczął pod nazwą Dom Harcerza od 20.05.1951 r. przy ul. Zwycięstwa 46. Z tej okazji dziś przeprowadzony został korowód "Od budynku do budynku".


Korowód ma na celu zapoznanie uczestników z historią Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.
Ze względu na sytuację epidemiczną, w imprezie wzięła udział jedna grupa z zajęć teatralnych, prowadzonych w MDK przez p. Mariolę Błazik (uczniowie ze SP nr 9 w Puławach).

Na przestrzeni 70 lat instytucja trzy zmieniała nazwę: Dom Harcerza 1951r.; Dom Kultury Dzieci i Młodzieży 1957 r.; Młodzieżowy Dom Kultury 1969 r. Ponadto puławski "emdek" trzy razy zmieniał siedzibę: Dom Harcerza (1951 r.- 1965 r.)przy ulicy Zwycięstwa 46 dziś ulica Piłsudskiego; Dom Kultury Dzieci i Młodzieży oraz Młodzieżowy Dom Kultury (1965 r. - 2005 r.) na ulicy Gdańska 4. Dziś już ten budynek nie istnieje. Obecna siedziba Młodzieżowego Domu Kultury mieści się przy ulicy Sieroszewskiego 4.

Polskie Radio Lublin o wydarzeniu::
https://radio.lublin.pl/2021/05/mlodziezowy-dom-kultury-w-pulawach-swietuje-70-lecie-dzialalnosci-przez-miasto-przeszedl-korowod/

(tekst: Małgorzata Klinkosch)


BĄDŹ BEZPIECZNY

Bezpieczeństwo finansowe oraz bezpieczny wypoczynek nad wodą to dwa wiodące tematy, zainicjowanej przez Starostę Puławskiego - Panią Danutę Smagę przy współpracy ze służbami mundurowymi, kampanii informacyjnej.
12 maja br. w puławskim Starostwie miała miejsce konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowano założenia projektu, skierowanego do mieszkańców i gości powiatu puławskiego.


Apel Policji Apel Ratowników

https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,205928,badz-bezpieczny-startujemy-z-kampania-informacyjnaFESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI ORAZ PREZYDENT MIASTA PUŁAWY

Festiwal Przedszkolaka 2021 MDK-Puławy

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Festiwal Piosenki Przedszkolaka - konkurs wokalny dla przedszkoli z powiatu puławskiego, który odbędzie się dnia 12.06.2021 r. o godz. 15:00 (SOBOTA) w willowym ogrodzie przy Młodziezowym Domu Kultury.

Festiwal Piosenki Przedszkolaka jest prezentacją umiejętności wokalnych dzieci.. Jest okazją do spotkania najmłodszych solistów i ich nauczycieli. Służy konfrontacji i wymianie doświadczeń, a przede wszystkim rozśpiewaniu dzieci i promowaniu piosenki dziecięcej.Do pobrania:
Program Festiwalu Przedszkolaka         Regulamin / Karta zgłoszenia / Klauzule RODO         Hymn przedszkolaka - tekst


Pobierz Nazwa Play Rozmiar Czas
odtwarzanie Hymn Przedszkolaka

1.1 MB 1:00 min
odtwarzanie Hymn Przedszkolaka - wersja uproszczona

1.1 MB 1:00 min